Átfogó felhőtechnológiai együttműködést jelentett be a Telekom és a Microsoft
Bővíti közép- és kelet-európai felhőszolgáltatásait a Deutsche Telekom. Kilenc országban, köztük Magyarországon indítja el Microsofttal közös innovációs programját, amelynek keretében Microsoft Azure nyilvános felhőplatformhoz, az Office 365 és Dynamics 365 platformokhoz kapcsolódóan nyújt magas színvonalú, standardizált szolgáltatásokat. A program a Microsoft és a Deutsche Telekom tavaly bejelentett stratégiai partnerségi együttműködésének következő lépése.
A felhőszolgáltatások kiemelt fejlesztésével a Telekom célja a régió digitális transzformációjának felgyorsítása. A saját infrastruktúrán alapuló megoldásokhoz képest az informatikai üzemeltetési költségek ugyanis 30-50 százalékkal is csökkenthetők, mivel a felhő alapú szolgáltatások az automatizált folyamatoknak köszönhetően akár néhány perc alatt aktiválhatók.
"A Microsoft felhőalapú ajánlatai segítik a vállalatokat üzleti tevékenységük hatékonyabb menedzselésében és bővítésében. Új, standardizált szolgáltatásainkkal kombinálva ügyfeleink sokkal egyszerűbben és gyorsabban tudják hasznosítani a Microsoft felhő lehetőségeit” –mondta Ralf Nejedl, a Deutsche Telekom AG európai szegmensének B2B vezetője. A felhőtechnológia szakértők ezért magas szinten standardizált szolgáltatásokat nyújtanak Office 365, Microsoft Azure és Dynamics 365 platformokon, a Microsoft támogatásával. Mindez tartalmazza az adott vállalat informatikai szolgáltatásainak elemzését, felhőmigrációt és további menedzselt szolgáltatásokat. A Deutsche Telekom a Microsoft termékeket saját biztonsági megoldásaival egészíti ki.
„Partnerségünk a Deutsche Telekommal jól példázza a régió iránti elkötelezettségünket: célunk, hogy a digitális innováció eredményeit mindenki számára elérhetővé tegyük, hasznosítva az ebben rejlő kreatív energiákat újnövekedési lehetőségeket találjunk. A gazdag partneri ökoszisztéma és a felhőtechnológiai szakértelem fejlesztése a legjobb válasz a digitális transzformáció keltette jelentős, piac-szerte látható igényre.” - tette hozzá Philippe Rogge, a Microsoft Közép és Kelet-Európa részlegének elnöke.
A partnerség Magyarország mellett kiterjed Lengyelországra, Csehországra, Szlovákiára, Horvátországra, Romániára, Észak-Macedóniára, Montenegróra és Görögországra, a kívánt mértékben helyszíni és távoli támogatást nyújtva.
Felhőalapú megoldások a CEE ügyfelek igényeire szabva
A Deutsche Telekom már jelenleg is több száz felhőtranszformációs specialistával rendelkezik, és ez a szám az együttműködésnek köszönhetően további több százzal bővül az érintett kilenc országban. Átfogó, több mint 60 ezer felhőrendszer üzemeltetését magába foglaló tapasztalatával a Deutsche Telekom ügyfelei igényeinek megfelelően bővíti a Microsoft felhőre épülő üzleti kínálatát a régióban. Mindez lehetővé teszi, hogy a Magyar Telekom leányvállalataként Magyarországon a T-Systems Magyarország ügyfelei egy kézből vegyenek igénybe piacvezető felhő- és telekommunikációs szolgáltatásokat.
Kapcsolódó cikkek
- SUSE OpenStack Cloud 9: Rocky a ringben
- Félelmekből előnyök – megkerülhetetlen a felhő a gazdaság digitalizációjában
- Az MWC-n debütál a HoloLens 2
- 300 forintért Microsoft Office - átverés az eBay-en
- Az LG és a Microsoft közösen forradalmasítja az autóipart
- A Fujitsu PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack megoldása megkönnyíti a felhő bevezetését
- Lebomlott az utolsó gát is a Microsoft Teams körül
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- A Deutsche Telekom képviseli a legmagasabb 4G/LTE hálózati minőséget Európában
- Pénzesőt zúdít a mesterséges intelligenciát fejlesztőkre a Microsoft
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.