Az LG és a LUMI izgalmas jövőképet mutat be a 2019-es IFA-n
Szándéknyilatkozatot írt alá az LG Electronics (LG) és az IoT- és okosotthon-megoldásokat kínáló LUMI United Technology. A két vállalat célja egy olyan ökoszisztéma létrehozása, amely az eszközök alapszintű irányításán túlmutatva még teljesebb otthoni IoT-környezetet biztosít a felhasználók számára. Az együttműködés olyan intelligens szenzorokat alkalmazó innovációk kifejlesztésére fókuszál majd, amelyek képesek észlelni a beltéri környezet jellemzőit, például a páratartalom és a hőmérséklet változását vagy az ajtók mozgását.
A LUMI fejlett Aqara szenzortechnológiájával felszerelt LG készülékek nemcsak a háztartás energiatakarékosabbá tételét szolgálják, de segítenek az otthonokat kényelmesebbé és biztonságosabbá is tenni. Az ökoszisztémába kapcsolt Aqara érzékelőt a kívánt hőmérsékletre állítva az LG légkondicionáló készüléke automatikusan szabályozza a beltéri klímát, egy nyílászáróra szerelt, rendszerbe kapcsolt szenzorral pedig a felhasználó értesítést kaphat arról, ha az LG klíma működtetése közben valaki kinyitotta az ablakot.
A 2019-es, berlini IFA látogatói személyesen, életszerű körülmények között is kipróbálhatják a két vállalat közös okosotthon-ökoszisztémájának gyakorlati előnyeit. Az LG kiállítási standján idén a LUMI technológiáját alkalmazó LG páramentesítő is bemutatkozik, amely a levegő páratartalmának szabályzásával tartja optimális állapotban a ruhaneműket. A standon az LG WK7 típusú intelligens hangszórója szintén helyet kap, amely egy Aqara LED izzóhoz csatlakoztatva a “Cinema Mode” hangparancsra azonnal megváltoztatja a szoba megvilágítását.
„Büszkék vagyunk rá, hogy a LUMI-val dolgozhatunk és, hogy a 2019-es IFA látogatóinak mutathatjuk meg először legújabb okosotthon-megoldásainkat” — mondta Ryu Hye-jung, az LG háztartási elektronikai üzletágának okosotthon-megoldásokért felelős ügyvezető igazgatója. „E stratégiai partnerség révén a felhasználók szempontjából valóban lényeges területeken fejleszthetjük okosotthon-ökoszisztémánkat, és kiterjeszthetjük intelligens otthoni megoldásainkat az okos városok és épületek szintjére is.”
Az LG és a LUMI jövőbe mutató okosotthon-megoldásait szeptember 6. és 11. között, a Messe Berlin 18-as csarnokában tekinthetik meg a 2019-es IFA látogatói.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG folyamatosan nyeri az EISA elismeréseit
- Nemek harca: hány fok legyen az irodában?
- Bemutatkozott az LG új UltraFine 5K monitora Apple termékekhez
- Az LG mesterséges intelligenciával felvértezett 2019-es készülékein már elérhető az AirPlay 2 és a HomeKit
- Rekordbevétel az LG-nél
- Átlátszó tévéket és üvegre simítható, öntapadós képernyőket dobott piacra az LG
- A tévék vehetik át a wifi-hotspotok helyét a hotelekben az LG új rendszerével
- Az LG bemutatta a világ első 1 milliszekundumos válaszidejű IPS monitorát
- Az LG kibővíti partneri kapcsolatát a Qt-vel a webOS-t futtató beágyazott rendszerek terén
- Így játszik egy magyar gamer
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.