A digitális tudás fejlesztése az egyik legnagyobb érték
Az informatikai képzés egyik legmeghatározóbb alakja, Sisák Zoltán nyerte el 2019-ben „Az év digitális nagykövete” címet és az ezzel járó Gyurós Tibor díjat, amelyet minden évben az IVSZ által felkért zsűri ítél oda a digitalizáció éllovasainak.
A Microsoft Magyarország gratulál Sisák Zoltánnak, a HTTP Alapítvány kuratóriumi elnökének, aki szervezetével idén tavasszal indította el az 1400 magyar pedagógus digitális tudásának továbbfejlesztésére irányuló programját, a Microsofttal partnerségben. A HTTP Alapítvány sikeresen pályázott a Microsoft ’Digital Skills for Youth’ nemzetközi Cashgrant programjában elérhető anyagi támogatásra, amelyből meg tudják valósítani a kiemelten közérdekű programot, amelynek eredményeképpen a pedagógusok közvetítésével 21 ezer diákot láthatnak el versenyképes tudással. A Microsoft büszke arra, hogy Sisák Zoltán tevékenységét a hazai digitális iparág képviselői is elismerték.
„A tudás a legjobb befektetés. A naprakész digitális képességek minél szélesebb körű terjesztése a Microsoft Magyarország egyik legfontosabb célja. Gratulálunk Sisák Zoltánnak a Gyurós Tibor díjhoz. Örülünk, hogy a díjért több sikeres, Microsoft technológiákra építő projekt is versenyben volt” – mondta Christopher Mattheisen, a Microsoft Magyarország ügyvezetője.
A Gyurós Tibor díjra idén jelölték a MOL Go on Digital projektjét, amely Magyarország egyik legnagyobb nagyvállalati digitális transzformációs folyamata, amely többek között a Microsoft Office365 felhő-megoldásaira épül. A jelöltek között volt a Nemzeti Audovizuális Archívum projektje is, amelyben a magyarországi közszolgálati csatornák és a legnagyobb lefedettségű kereskedelmi televíziók magyar gyártású műsorainak archiválását és kereshetőségét bízták a Microsoft felhő- és mesterséges intelligencia megoldásaira. A jelöltek között volt a Microsoft Innovatív Iskola program is. A Microsoft büszke arra, hogy technológiái révén értékteremtő, a társadalom és a szakma által is elismert projektek valósulnak meg, amelyek hozzájárulnak a magyar gazdaság és kultúra gyarapodásához.
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ-elnök: fontos, hogy minél többen válasszák az informatikus pályát
- Mesterséges intelligencia a közoktatásban
- A Samsung és a Microsoft tovább bővíti együttműködését az egységes felhasználói élmény érdekében
- Windows rendszerek elleni új támadást fedeztek fel az ESET szakértői
- Muszáj frissíteni a Windowst!
- Iskolai csapatokat készít fel a 21. századi oktatásra a Microsoft
- A mesterséges intelligencia tudásukat osztották meg civil szervezetekkel a startupok Budapesten
- Átfogó felhőtechnológiai együttműködést jelentett be a Telekom és a Microsoft
- A digitalizáció jelenti a valódi akadálymentesítést
- Jog és digitalizáció: az online ügyletek kockázatai
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.