Az LG legújabb OLED tévéjét is díjazták a CES bírái
A 2020. évi CES alkalmából újra számos innovációs díjjal ismerte el az LG Electronics úttörő technológiai és formatervezési újításait az amerikai Szórakoztatóelektronikai Szövetség (Consumer Technology Association), így az LG OLED TV technológiája például ezúttal is kiérdemelte a legjobb innovációnak járó kitüntetést. Ezzel immár 8. egymást követő évben nyerik el az LG OLED televíziói, háztartási készülékei és zászlóshajó okostelefonjai a CES innovációs díjait.
CES Best of Innovation: A 2020-as CES fogyasztói elektronikai vásáron az LG OLED TV technológiája ismét kiérdemelte a legjobb innovációnak járó díjat a képi megjelenítés kategóriájában ― harmadszorra szerezve meg a magas szintű elismerést az elmúlt öt évben. Az LG, a világon legnagyobb számban forgalmazott, a tökéletes fekete megjelenítéséről és a rendkívül élethű színvisszaadásról ismert OLED televíziók gyártója teremtette meg a prémium OLED tévék kategóriáját is.
Szórakoztató elektronikai termékek: A LG CES-en debütáló, az iparág egyik legelső, ún. NEXTGEN televíziója két innovációs díjat is besöpörhetett ― ez az OLED tévé már megfelel az észak-amerikai digitális műsorszórási szabvány legújabb generációjának (ATSC 3.0) is, amelynek kifejlesztésében az LG is szerepet vállalt. A többi, díjnyertes szórakoztató elektronikai LG készülékről ― köztük 8K és 4K Ultra HD tévékről, audioeszközökről és számítógépekről ― a CES-en, 2020 januárjában közöl majd részleteket a vállalat.
Háztartási gépek: A 2020-as CES legjobb innovációinak járó díjat számos LG háztartási eszköz is kiérdemelte, köztük a legújabb LG InstaView Door-in-Door hűtőszekrény, amely az iparágban először vonultatja fel a Craft Ice jégkészítő funkciót. Immár másodszor kapott elismerést az LG Styler ruhaápoló berendezés, de a díjazottak között szerepel az LG PuriCare Mini hordozható légtisztító készülék, valamint több, a CES-en debütáló mosógép-innováció is.
Mobiltelefonok: A díjazott mobiltelefonok sorát az LG G8XThinQ Dual Screen okostelefon vezeti, amely dupla OLED-képernyővel rendelkezik. Szintén elismerést érdemelt ki az LG V50ThinQ 5G készülék, valamint a minimalista formatervet, innovatív audioélményt, új kamerahardvert- és szoftvert, a legkorszerűbb érintés nélküli vezérlési technológiát és biometrikus biztonsági funkciókat felvonultató LG G8ThinQ is.
A CES innovációs díjai: A CES innovációs díjakat (CES Innovation Awards) évente osztja ki a CTA, amelynek bírái 28 termékkategóriában díjazzák a kiemelkedő dizájnnal és mérnöki technológiával megalkotott fogyasztói elektronikai eszközöket. A díjakról egy elismert ipari formatervezőkből, mérnökökből és szakújságírókból álló elit bizottság dönt olyan különböző szempontok alapján, amelyek a felhasználói értéket és az esztétikai szempontokat éppúgy felölelik, mint azt, hogy az adott termék mennyiben képvisel innovatív formavilágot, mennyire vonzó a fogyasztók számára, mennyire használható és mérnöki szempontból milyen minőséget hordoz.
A 2019-es CES innovációs díjait elnyert LG-termékek teljes listáját — beleértve a Best of Innovation díjas eszközöket — a vállalat sajtótájékoztatóján mutatják majd be 2020. január 6-én, 8:00 órakor, Las Vegasban.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG és a Qualcomm közösen fejlesztik az autós felhasználói élményt
- Rekordbevétel az LG-nél
- Megérkezett Magyarországra az LG első 5G-képes, dupla kijelzős okostelefonja
- Az önvezető autók működését szimulálja az LG és a Unity saját rendszere
- Az LG a 2019-es IFA-n mutatja be új, 1 milliszekundumos válaszidejű UltraGear IPS monitorait
- Az LG 8K kijelzői meghaladják a felbontásra vonatkozó iparági szabványok elvárásait
- Európában is bemutatkoznak az LG új prémium CineBeam 4K projektorai
- Az LG új AI-megoldásával a háztartási gépek maguk adnak tanácsot arról, hogyan érdemes használni őket
- Már Magyarországon is kapható az LG G8s ThinQ okostelefon
- Az LG és a NAVER kifejlesztette a Whale böngészőt
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.