A KPMG kiterjeszti együttműködését a Microsofttal
Az új KPMG innovációk többségéhez a Microsoft felhő és mesterséges intelligencia megoldásai adják majd az alapot, segítve a KPMG ügyfeleit a jobb és precízebb döntéshozatalban, a termelékenység növelésében és nagyobb költséghatékonyság elérésében.
A KPMG és a Microsoft megerősítette globális együttműködését és egy öt évre szóló megállapodást kötöttek, amely keretében támogatják a KPMG vállalatok és a közös ügyfelek digitális transzformációját. A KPMG világszerte komoly befektetéseket tesz technológiába, a munkatársak fejlesztésébe és az innovációba, ennek a programnak részeként a munkahelyek teljesen egységes és modern Office 365 környezetbe költöznek felhő-alapú kollaborációs eszközökkel és irodai alkalmazásokkal, beleértve a Microsoft Teams felületét is. Továbbá a KPMG működésének gerincét ezentúl a Microsoft Azure és Azure AI szolgáltatások adják majd egy közös, globális felhőplatformként.
Ezáltal a KPMG digitális kínálata jelentősen kibővül és megerősödik, többek között felhő-alapú audit képességekkel, adózási megoldásokkal és kockázatelemzési szolgáltatásokkal. Az ügyfelek iparágtól függetlenül komoly előnyhöz juthatnak ennek a fejlesztésnek a révén, hiszen egy globálisan konzisztens és folyamatos szolgáltatást kapnak, ami lehetővé teszi új megoldások sokkal gyorsabb bevezetését az legmagasabb compliance és biztonsági standardok használata mellett is. Ráadásul mindez a jelentősen szabályozott iparágakban is elérhető.
„Egyre több a digitális átalakulásról szóló inspiráló történet a gazdaság és az államigazgatás területén. Ezek ma még zömükben külföldi történetek, de készülőben vannak már a digitalizáció magyar sikertörténetei is. A KMPG-vel közösen azon dolgozunk, hogy legyen szó akár egy nagymúltú vállalkozás megújításáról, akár egy „nullkilométeres” cég beindításáról, a Microsoft-megoldásai hatékonyan támogathassák a digitális világhoz való alkalmazkodást. És bár a digitális átalakulás versenyképességben, növekedésben és/vagy hatékonyságban – végsősoron tehát: pénzben – kifejezhető előnyökkel jár, a digitális átalakulásnak közösségi, társadalmi haszna is van. Ez pedig olyan érték, amely a Microsoft számára rendkívül fontos.” – mondta el a globális megállapodással kapcsolatban Chris Mattheisen a Microsoft Magyarország vezérigazgatója.
Új üzlet-kritikus megoldások
Ahogyan a szervezetek új területen terjeszkednek, új termékeket fejlesztenek és új tehetségeket vonzanak be magukhoz, a folyamat egyre komplexebbé válik és egyre nehezebben skálázható. A piaci hatások pedig szintén jelentősek: az adatvédelmi törvények, a pénzpiaci változások és a geopolitikai feszültségek egyaránt a komplexitást növelik, így egyre nagyobb rugalmasságot vár el mindenki a rendszerektől és eszközöktől.
A KPMG és a Microsoft szövetség egy erős portfoliót kínál ezen kihívások kezeléséhez, könnyedén és gyorsan lehetséges alkalmazásokat üzleti igények alapján építeni, manuális folyamatokat automatizálni és folyamatában elemezni az információkat, minimalizálva ezzel a hibalehetőségeket és növelve a megalapozott döntésekre való képességet.
„A Microsofttal való szövetségünk egy kritikus komponensévé válik annak, hogy az iparágvezető megoldásainkat és szolgáltatásainkat eljuttathassuk az ügyfeleinkhez. A jelentős, több éves befektetés a továbbiakban is segíti azt az elhatározásunkat, hogy támogatjuk a munkavállalóinkat abban, hogy a lehető leghatékonyabban dolgozzanak, miközben maximálisan kiaknázzák az ember és technológia együttműködésének erejét” – mondta el Rózsai Rezső, a KPMG Magyarország vezérigazgatója. „A Microsoft intelligens és megbízható felhő megoldásának használatával az a célunk, hogy ügyfeleinket támogassuk a folyamatos változásban és segítsünk nekik felkészülni a digitális jövőre”.
Iparági tudás és fejlett technológia kombinációja
A KPMG és a Microsoft egy közösen alapított inkubátoron keresztül együtt fejlesztett ki egy robosztus portfoliót üzleti megoldásokból és menedzselt szolgáltatásokból a felhő alapú üzleti transzformáció, intelligens üzleti alkalmazások és az okos munkahelyi megoldások területén.
Kitűnő példa erre az amerikai KPMG és a Microsoft közös munkája az egészségügyi és gyógyszeripari területen, ahol az Azure segítségével a tanácsadók még ezekben a túlszabályozott szektorokban is képesek a maximális klinikai, működési és pénzügyi teljesítményt kihozni a szervezetekből a könnyen skálázható és rugalmas megoldásokkal, aminek révén nem csak az új eszközök bevezetése gyorsul fel, de a ROI is jelentősen javul és a döntéshozatal is egyre inkább adat-alapúvá válhat.
Hollandiában pedig a KPMG egy olyan kockázatelemzési, compliance és belső audit megoldást fejlesztett ki, amely egy kalap alatt képes e területek folyamatait teljesen digitálissá tenni, olyan területek között harmóniát teremtve a szervezeteken belül, mint a pénzügy, jog és az IT. „A KPMG tervezésével, a Microsoft Azure-ben megépítve” – ez a kombináció akadásmentes, költséghatékony és automatizált folyamatokat jelent, ahol az okos analitika közvetlenül rendelkezésére áll az üzleti és IT területek működtetőinek, így időben tudnak reagálni bármilyen váratlan fordulatra.
Okos könyvvizsgálati platform
A KPMG még 2017-ben indította el okos audit platformját, mellyel a Big 4 cégek közül elsőként vitte át audit folyamatait a felhőbe. A Microsoft Azure-re épülő KPMG Clara egy automatizált, agilis, intelligens és skálázható platform, amely lehetővé teszi a KPMG szakértői számára, hogy jobb adatokkal és elemzői képességekkel dolgozzanak egy egységes felületen, miközben az ügyfelek valós időben reagálhatnak az audit folyamat elemeire.
A KPMG Clara teljesen integrált lesz a Microsoft Teams-szel, ezen keresztül teljesen biztonságosan és központilag menedzselt módon, mégis kényelmesen lehet ügyféladatokat megosztani, küldeni, tárolni, továbbá követni az audit aktivitásokat, illetve kommunikálni a résztvevő szakértőkkel. Ez jelentősen egyszerűsíti az auditorok munkafolyamatait és lehetőséget nyit arra, hogy végig szinkronban maradjanak és folyamatosan kommunikáljanak a teljes vizsgálat során az ügyféllel.
Kapcsolódó cikkek
- A húszas évek elhozzák a városon belüli légiközlekedés forradalmát
- Átfogó felhőtechnológiai együttműködést jelentett be a Telekom és a Microsoft
- Megvan az idei Global Legal Hackathon magyarországi győztese
- Az MWC-n debütál a HoloLens 2
- 300 forintért Microsoft Office - átverés az eBay-en
- Az LG és a Microsoft közösen forradalmasítja az autóipart
- A Fujitsu PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack megoldása megkönnyíti a felhő bevezetését
- Lebomlott az utolsó gát is a Microsoft Teams körül
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- Pénzesőt zúdít a mesterséges intelligenciát fejlesztőkre a Microsoft
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.