Az álláshirdetések kora letűnni látszik

forrás: Prím Online, 2019. december 13. 10:26

Általánosságban minden az online felületek és a teljes digitalizáció felé tart – ez viszont sokszor problémát jelenthet a munkaerőpiacon, főleg a tehetségek felkutatásában. A HR-esek által megírt, releváns információkat nem mindig tartalmazó álláshirdetések között könnyű összezavarodni az online platformokon, a rátermett fiatalok pedig hamar elvesztik érdeklődésüket egy cég iránt, mivel a hirdetés nem mutatja be a belső folyamatokat, a cég értékeit, az általuk használt technológiák sokszínű palettáját, és a vállalkozás vízióit sem. Az alternatív toborzási eszközök erre kínálnak megoldást – ám óvatosan kell velük bánni.

 

Az online álláshirdető felületek hibái

Az online felületek sokszor személytelenek, általuk a munkakereső nem ismerheti meg azokat, akikkel nap, mint nap dolgozhatna és nem tudja átérezni a munkahely légkörét sem. Erre kitűnő megoldás lehet az alternatív recruitment eszközök használata. Az országunkban is egyre népszerűbb megoldások között léteznek nagyon etikátlan, akár törvénybe ütköző módszerek is!

 

Alternatív toborzási eszközök

Rengeteg alternatív toborzási eszköz létezik, melyek segítségével a cégek igazi tehetségeket szerezhetnek, akik nem csak jó dolgozók, de lojálisak is: hiszen az alternatív toborzás lényege, hogy munkavállalás előtt a jelölt meg tudja ismerni a céget, annak folyamatait, dolgozóit. 

 

1. A saját kapcsolatrendszer használata

Ki ne akarna a barátjával, vagy régi jó ismerősével dolgozni? A cégek egyre gyakrabban kérik a HR-eseket, hogy ajánlják a munkalehetőséget megbízható, jól ismert embereknek. Az alkalmazott, vagy akár a vezető ismerősei sokkal mélyrehatóbban ismerhetik meg a céget egy-egy kötetlen baráti beszélgetés alkalmával. A gyakorlatban ez nem működik túl jól, hiszen a munkahelyi konfliktusok sokkal inkább érzelemmel teltek az olyanok között, akik régóta ismerik egymást, így a megoldás is több időbe és energiába kerülhet.

 

2. Az etikátlan „munkaerő-lopás”

A legjobban a konkurencia ismeri a cégedet. Gondoljunk csak bele: a szabadpiaci versenyben való túlélés kulcseleme, hogy ismerjük az ellenfeleinket. Alternatív ez a módszer, hiszen a vetélytárs cég dolgozója már találkozott cégünkkel, talán még érdeklődést is mutat. Jól hangzik tehát, hogy az új dolgozóval akár titkos információkhoz is juthatunk a másik cég belső folyamatairól, amivel óriási előnyre tehetünk szert. Az etikátlan módszer azonban könnyen cégünk rovására válhat, ha köztudottá válik, hogy kicsit a konkurens cég fizetése fölé ígérve próbálunk munkaerőt szerezni, titkos információt remélve.

 

3. Az unalmas állásbörzék

Mindenki ismeri az állásbörzék lényegét: a cégek felsorolják a náluk való munkavégzés számtalan előnyét, az álláskeresők pedig igyekeznek minél inkább megismerni a nekik érdekes cégeket. Az átlagos állásbörzék azonban sosem túl sikeresek: itt is megvan a távolság a cég magja és az álláskereső között.

 

A prospektusok osztása és a prezentációk megtartása helyett létezik egy hatékony megoldás: a valódi, személyes interaktivitás bevezetése. Ilyenek például az egyre népszerűbb hackathon-ok (hacking + marathon). A munkakeresők együtt dolgozhatnak a leendő munkatársaikkal, találkozhatnak a vezető fejlesztőkkel, és mélyrehatóan láthatnak bele minden őket érintő tényezőbe.

 

„A hagyományos online felületeken elvész az emberközeliség, a munkakeresők érdeklődése egy cég iránt pedig hamar köddé válik, ha mindenütt csak a sablonszöveget látják. A mi alternatív, offline platformjainkon megoldást kínálunk erre a nehézségre. 

A munkakereső és a munkáltató közös érdeke, hogy a munkaviszony megkezdése előtt egy csapatban dolgozzanak különböző feladatokon, ezzel megismerve egymást.” – mondta el Gedai Bence, a magyar hackathon-állásbörzéket szervező Tech Embassy ügyvezetője.

 

A következő rendezvényük egy jövő tavasszal megrendezett alternatív, IT-specifikus állásbörze lesz, ahol újra többszáz fejlesztő találhatja meg álmai munkahelyét.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01