A Fujitsu a Microsofttal közösen ösztönzi a helyben telepített infrastruktúra modernizálását
A Fujitsu bejelentette, hogy a Microsofttal folytatott együttműködését kibővítve ösztönzi a hibrid IT-kész infrastruktúra használatát a digitális átalakulás során. Új megoldása gördülékeny hozzáférést nyújt a Fujitsu PRIMEFLEX felhasználóknak a Microsoft Azure-ban tárolt adataikhoz, és rendszerhatárokon átívelő szinkronizált fájlhozzáféréssel támogatja a problémamentes munkavégzést a különböző ökoszisztémákban.
A partnerek hibrid IT együttműködésének legújabb fejlesztése magasabb szintre emeli az ügyfelek digitális átalakulását. Lehetővé teszi, hogy az Azure File Sync szolgáltatást az Azure Stack HCI rendszeren használva hozzáférjenek adataikhoz, a hibrid IT fejlesztése révén pedig végső soron az infrastruktúra modernizálásához is hozzájárul.
„A hibrid informatikai környezetekben nem csupán egyenletes színvonalú, hatékony felügyeletre van szükség. Az összes rendszerre kiterjedő egyszerű adathozzáférés hasonlóan fontos. A Fujitsu és a Microsoft szélesebb körű együttműködésének köszönhetően az ügyfelek most egy forrásból szerezhetik be a Microsoft Azure-ön tárolt adataikhoz gördülékeny hozzáférést nyújtó, komplett PRIMEFLEX megoldást, amely a tanácsadást, a bevezetést és a támogatást is magában foglalja” – nyilatkozta Rupert Lehner, a Fujitsu Kelet-Közép-Európáért és európai termékdivízióért felelős vezetője.
Bernardo Caldas, a Microsoft programirányítási partnerigazgatója hozzátette: „A Fujitsuval folytatott sikeres együttműködésünk kibővítésével még több vállalatot segítünk hozzá a különféle vertikumokban és méretszegmensekben digitális átalakulási céljai megvalósításához. Egyre több szervezet integrálja helyben telepített adatközpontját a nyilvános felhőszolgáltatásokkal, de általában cégspecifikus módon, a konkrét igényekre szabva. A Fujitsuval folytatott közös munka eredményeként mi egyszerre kínálunk nagyobb teljesítményt, költséghatékonyságot és összességében véve jobb ár-érték arányt képviselő megoldást az ügyfeleknek.”
A kibővített együttműködésnek köszönhetően a PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack HCI felhasználói az Azure File Sync szolgáltatáson keresztül hozzáférnek az Azure-fájlmegosztásokhoz. Az Azure File Sync a helyi szerverek és felhőben található SMB-megosztások közötti szakadékot áthidalva gondoskodik a fájlok folyamatos szinkronizálásáról. A szolgáltatás eléréséhez a felhasználóknak Azure előfizetéssel kell rendelkezniük, és telepíteniük kell helyi szervereikre az Azure File Sync ágensprogramot.
A hardverekhez és a szoftverekhez telepítési és támogatási szolgáltatásokat nyújtó terméktámogatás részeként a Fujitsu ezt is biztosítja ügyfeleinek. A szolgáltatások révén a PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack HCI felhasználói a bevezetés első napjától kezdve hozzáférnek az Azure File Sync szolgáltatáson keresztül az Azure Stack HCI rendszerhez, és élvezhetik a hibrid felhő előnyeit.
A PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack HCI integrált adatközponti rendszer az összes hardvert és szoftvert tartalmazza, egyszerűsítve ezzel a Microsoft-alapú hiperkonvergens IT-infrastruktúra beszerzését és bevezetését. Nagy teljesítményű és energiahatékony szabványos x86-os PRIMERGY szerverekkel dolgozik, és a Windows Server 2019 szoftveralapú szerver- és tárolótechnológiájával (Hyper-V és Storage Spaces Direct) mérsékli a komplexitást és a TCO-t az adatközponti működés során.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- Az LG a Microsofttal közösen fejleszti üzleti megoldásait
- Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését
- A KPMG kiterjeszti együttműködését a Microsofttal
- A Samsung és a Microsoft tovább bővíti együttműködését az egységes felhasználói élmény érdekében
- Átfogó felhőtechnológiai együttműködést jelentett be a Telekom és a Microsoft
- A Fujitsu és a Veeam együtt egyszerűsítik a mentést és a visszaállítást
- Az MWC-n debütál a HoloLens 2
- Az LG és a Microsoft közösen forradalmasítja az autóipart
- A Fujitsu PRIMEFLEX for Microsoft Azure Stack megoldása megkönnyíti a felhő bevezetését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.