Március 6-ig lehet pályázni a Vodafone Digitális Díjra
Hamarosan zárul a közcélú digitális megoldások pályázata, a Vodafone Digitális Díj, melynek célja, a társadalmi jót szolgáló megoldások támogatása. A 15 millió forint összdíjazású díjra március 6-ig várják a nevezéseket a szervezők. Magánszemélyek és vállalkozások, köztük nonprofit szervezetek és startupok jelentkezését is várják. A kiírás részletei itt érhetők el, a pályázáshoz mindössze egy egyszerűsített sablon kitöltése szükséges.
A Vodafone Digitális Díjjal a vállalat célja, hogy teret adjon a társadalomban meglévő és jobbító szándékú digitális innovációknak. A tavalyi évben első alkalommal kiírt Digitális Díjra összesen 144 pályázat érkezett – köztük olyan, azóta egyre nagyobb visszhangot keltő megoldások, mint például az OncoVR, amely a virtuális valóság segítségével javítja a tartós kórházi ellátásra szoruló gyerekek életminőségét. Az Erdős Sándor orvostanhallgató által fejlesztett VR játék a támogatás óta jelentősen előrelépett: tesztelését hamarosan több budapesti gyermekkórház onkológiai osztályán is megkezdik. Emellett számos olyan megoldás is díjazásban részesült, amelyek a társadalom szélesebb rétegét érintik, és a mindennapi életét segítik a digitalizáció által. Ilyen például a PregnaScan nevű telemedicina rendszer, amely olyan otthoni mérések elvégzését teszi lehetővé, amelyek segítségével időben felismerhetők az esetleges kóros folyamatok a kismamáknál. De említhetnénk akár a BankZeet is: a családi mobilbank alkalmazás célja a családi pénzügyek átláthatóvá tétele, a gyerekek és tinédzserek pénzügyi szabadságának lehetővé tétele, illetve a Z-generáció pénzügyi edukációjának elősegítése. A Vodafone Digitális Díj pénznyereményének köszönhetően a díjazottak megvalósították, továbbfejlesztették projektjüket, mellyel fontos kihívásokra választ adó digitális megoldásokkal gazdagodott a társadalom.
A Vodafone Magyarország Alapítvány idén a következő kategóriákban várja a pályázatokat:
- Digitális Társadalom
- Digitális Esélyegyenlőség
- Bolygónk és fenntarthatóság
A három kategória nyertesei között összesen 15 millió forintot fognak kiosztani. Március 6-ig várják a jelentkezéseket ezen a linken.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét elismerik a legjobb fenntarthatósági kezdeményezéseket
- Valentin-napi ajándék a Vodafone-tól
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- Vidéki kereskedelmi rádiós pályázatokat hirdetett a Médiatanács
- Az európai szakpolitika kedvez a nemzeti digitális fejlődésnek
- Életet menthet az ÉletMentő applikáció
- A Vodafone a 2019-es adatfogyasztást vizsgálta hálózatán
- Több ezer ember életét tette könnyebbé négy Főállású Angyal
- A UPC-nél is külön helyet kapott a Viasat History és a Viasat Nature
- Ünnepi tévécsatorna a Vodafone-tól
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.