30 millió forintot fektet a MOL a fenntartható jövőbe országszerte
Elindult a MOL Helyi Érték programjának közönségszavazása országszerte 54 körzetben, körzetenként két-három, a szakmai fordulón továbbjutott civil szervezet van versenyben. A pályázatok négy kategóriában érkeztek: jövő generációja, kultúra, környezetvédelem-fenntarhatóság és társadalom. Minden körzetben a győztesről a helyben élők dönthetnek az online leadott szavazatukkal március 29-ig. A nyertesek egyenként közel félmillió forintos támogatásban részesülnek.
Rekordszámú, összesen 413 pályázat érkezett be az Adj lendületet helyi közösségednek! mottójú MOL Helyi Érték Program tavalyi felhívására. A szakmai értékelés és az alapítvány kuratóriumának döntése alapján végül 151 projekt vesz részt az utolsó fordulót jelentő online közönségszavazáson 2020. március 9. és 29. között. Az ország 54 körzetében a szakmai szempontok alapján kiválasztott két-három projektre bárki szavazhat a https://www.molalapitvany.hu/szavazas/2019 oldalon. A MOL Helyi Érték Program azokat a civil szervezetek támogatja, amelyek az egy településen vagy egy városrészben élő emberek életét, közösséggé válását, identitásának megerősödését segítik.
„Az előző évhez képest 40%-kal több pályázat érkezett felhívásunkra, mely jól mutaja, hogy a program egyre népszerűbb, illetve nagy igény van a helyi civil szervezetek részéről kezdeményezéseik anyagi támogatására. Az idei évben először a közönségszavazást online tartjuk meg, hogy egyszerűbbé és mindenki számára elérhetővé tegyük azt. A helyi közösség a társadalmi összefogás és a szolidaritás megnyilvánulásának terepe, ezért sokszínű tevékenységének támogatását nagyon fontosnak tartjuk. Idén először a továbbjutó szervezetek a saját kampányuk megtervezését segítő képzésen is részt vehettek” – mondta Gáborné Haáz Andrea, a MOL Alapítvány ügyvezetője.
A MOL Alapítvány a helyi civil szervezetek, kezdeményezések támogatására hozta létre a MOL Helyi Érték Programot, melyre négy kategóriában lehetett pályázni országszerte: jövő generációja, kultúra, környezetvédelem-fenntarthatóság és társadalom. A közönségszavazás fordulójába bejutott környezetvédelmi tematikájú pályázatok között számos érdekes kezdeményezés található: községi szintű komposztálási képzés, közösségi erdőkert telepítése gyümölcsfákból, helyi termelők és tudatos fogyasztók összekapcsolása „kosárközösséggel”, interaktív táblákkal ellátott tanösvény, vályogépítészeti alkotóműhely.
A körzetenként legtöbb szavazatot begyűjtő szervezet elnyeri a pályázatban igényelt, maximálisan 500 000 forintos támogatást. A végső eredményhirdetésre legkésőbb március 31-ig kerül sor.
Kapcsolódó cikkek
- Újra gyűjthetőek a "Városmarketing gyémántok"
- Fenntarthatósági kompetencia központot hoz létre a Pannon Egyetem és a MOL
- 130 álláshelyet kínál a MOL friss diplomásoknak
- SAP programok az óceánok tisztaságáért
- Március 6-ig lehet pályázni a Vodafone Digitális Díjra
- Ismét elismerik a legjobb fenntarthatósági kezdeményezéseket
- Az IKT szektor ökológiai lábnyomáról jelentett az Ericsson
- Zöld kötvények és kevesebb műanyag az irodákban
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- A L’Oréal a vállalati fenntarthatóság élén
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.