Az ABB többségi tulajdonrészt szerzett a kínai Chargedot vállalatban
Az ABB lezárta a Chargedot Shanghai New Energy Technology Co., Ltd. („Chargedot”) többségi részesedésének felvásárlására irányuló akvizíciót. A tranzakciót 2019. október 28-án jelentették be.
2009-es alapítása óta, a sanghaji központú Chargedot jelentősen hozzájárult az elektromos hajtású járművek elterjedéséhez Kínában. A vállalat egyen- és váltóáramú töltőállomásokat, valamint szoftverplatformot szállít az elektromosjár-műgyártókat, a töltőhálózat-üzemeltetőket és az ingatlanfejlesztőket is magába foglaló ügyfélkörnek. A mintegy 205 alkalmazottal működő vállalat további részvényeseinek sorában ott található a Shanghai SAIC Anyo Charging Technology Co., Ltd. is, amely a SAIC egyik leányvállalata.
Az akvizíció várhatóan tovább erősíti az ABB kapcsolatát a vezető kínai elektromosjármű-gyártókkal, és tovább szélesíti a vállalatcsoport e-mobilitási portfólióját a helyi követelményekre kifejlesztett hardver és szoftver megoldásokkal, illetve szolgáltatáskínálattal.
Kapcsolódó cikkek
- Idén az ABB Kft. vezetője kapta “Az év külföldi vállalatvezetője” díjat
- Az ABB globális technológiai partnerként csatlakozott a Sauber Engineeringhez
- Együttműködik az Eaton és a Green Motion
- ABB – 2019-es egész évi és negyedik negyedévi eredmények
- Az IONITY az ABB-t választotta az európai töltőhálózata bővítésének második üteméhez
- A mozgássérült fiú az ABB segítségével követheti az elektromos versenyautózásról szőtt álmait
- Az ABB 2019 harmadik negyedévének pénzügyi eredményei
- Fenntartható turizmus ABB technológiával
- Az ABB elősegíti az elektromos buszok töltésének szélesebb körben történő szabványosítását
- Az ABB 2019 második negyedévének pénzügyi eredményei
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.