Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n

forrás: Prím Online, 2020. május 10. 16:06

Az ELTE Informatikai Karán futamidejének első szakaszát zárta a 2019. évi Tématerületi Kiválósági Program. A Kar „ Alkalmazásiterület-specifikus nagy megbízhatóságú informatikai megoldások” c. projektjének éves beszámolóját május 8-án tartották.

A társadalmi és gazdasági folyamatok digitalizálásának sikere attól függ, hogy képesek vagyunk-e nagy megbízhatóságú, biztonság-kritikus és szigorúan valós idejű, elosztott informatikai megoldásokat beépíteni az egyre nagyobb szerephez jutó szoftverintenzív szolgáltatásokba és termékekbe. Az innovatív megoldások középpontjában álló szoftverek komplexitása drámai módon megnövekedett, mind a funkcionalitás bővülésével, mind fenntarthatósági szempontok megjelenésével (például energiafelhasználás), mind a végrehajtási környezet heterogénné és térben elosztottá válásával. Teljes társadalmunk egyre inkább függ a mindenhol jelen lévő informatikai megoldások helyes működésétől. A rendszerhibák kihatnak mindennapi életünkre, kockázatot jelentenek egészségünkre, adatvédelmi, biztonsági problémákat hordoznak, hatalmas gazdasági hátrányokat okozhatnak, sőt, biztonságkritikus rendszerek esetén még az életünket is veszélyeztetik

 

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap által 567 M Ft-tal támogatott Program célja a szakmai és tudományos kiválóság támogatása, a kutatási tevékenységek nyitottságának a növelése, a KFI szereplők közötti együttműködések elősegítése.

 

Projekt a digitalizáció kihívásainak leginkább kitett alkalmazási területeken (egészségügy, kiberbiztonság, digitális pénzügyi megoldások, agrárinformatika, autonóm járművek, kommunikációs hálózatok, telekommunikáció) aktuális ipari igényekre válaszolva kínál az ipari és az akadémiai oldal versenyképességét egyaránt növelő informatikai megoldásokat. Az eredményeket a kutatóegyetemi tudományos műhelyek magas színvonalú diszciplináris informatikai, számítástudományi és matematikai kutatási bázisa alapozza meg és teszi az együttműködéseket hosszú távon fenntarthatóvá. A projekt az ELTE Informatikai Kar vezetésével, a Természettudományi Kar együttműködésével valósul meg.

 

A projekt kulcsfontosságú eredménye a stratégiai ipari együttműködések megszilárdítása, és kiszélesítése.

 

A projekt keretében folyó kutatások részletes ismertetését ezen a honlapon találhatják meg.

 

A részletes program ezen a linken olvasható.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32