Év Informatikai Vezetője díj 2020
2020. 08.26-án a Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) hagyományos augusztus végi rendezvényén adták át az Év Informatikai Vezetője díjat. A hazai nagyvállalati felhasználókat tömörítő szakmai szervezet 2002-ben alapította az Év CIO-ja díjat, amely mára a vállalatok működésében egyre nagyobb szerepet kapó informatikai vezetők legnagyobb presztízsű szakmai elismerésévé vált.
Az Év Informatikai Vezetője: Johancsik Tibor, OTP Csoport
Az idei év jelöltjei közül a szakmai szervezetek képviselőiből és újságírókból álló bíráló bizottság két jelölt tevékenységét tartotta kiemelkedőnek. Az Év Informatikai Vezetője díjat a biztosság javaslatára a VISZ elnöksége 2020-ban Johancsik Tibor vezérigazgató-helyettesnek, az OTP Csoport IT Divíziója vezetőjének ítélte oda.
A sokoldalú szakember izgalmas szakmai karriert tudhat maga mögött. Sokoldalúsága már tanulmányiban is megmutatkozott, miután elvégezte a BME villamosmérnöki karát, az SZTAKI kutatója lett, de mellette az akkori Külkereskedelmi Főiskolán is diplomát szerzett. Dolgozott szállítói oldalon, majd némi indexes kitérővel (az ezredforduló után egy évig az Index operációs vezetője) egy köztes céghez, az elsősorban pénzügyi szolgáltatóknak rendszereket fejlesztő Jet-Solhoz igazolt vállalatvezetőnek, majd amikor a cég az OTP Csoport részévé vált, kinevezték a bank csoportszintű CIO-jának.
A közelmúlt nagy sikerének tartja a bank agilis szervezetté történő átalakítását, ami által a vállalat sokkal gyorsabban tud reagálni az új gazdasági szituációkra. Ezzel párhuzamosan elindult egy transzformációs projekt is, ami a vezérigazgató-helyettes szerint akkora kihívás, mintha egy repülőgépet menet közben akarnának fejleszteni, vagy egy vendégekkel teli szállodát szeretnének újjáépíteni az alapoktól.
Díja kapcsán a VISZ elnöksége elsősorban Johancsik Tibor innovációra való maximális nyitottságát, valamint tevékenységében az üzleti és IT-szakmai szemlélet összhangját emelte ki.
A zsűri javaslatára különdíjban részesült a Szegedi Tudományegyetem informatikai és szolgáltatási igazgatója, Fekete Csaba. Tevékenyének értékelésekor az elnökség külön kiemelte: ritka, hogy informatikai vezető egyszerre képes kiérdemelni a felső vezetés, a kollégái, üzleti partnerei és a szervezet dolgozói elismerését. Fekete Csaba 20 éve a Szegedi Tudományegyetem munkatársa, 2016-ban kapta feladatul az egyetemi informatikai szervezet és szolgéltatások egységesítését és modernizálását. Munkája minőségét a járványhelyzet miatt bevezetett távoktatás sikere igazolta.
Braun Péter-díjas: Both András, IdomSoft
A 2016-ban létrehozott Braun Péter-díj, a A VISZ egyik legmeghatározóbb elnökének emlékét őrző díj, melyet minden évben egy kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtó, 35 évnél fiatalabb informatikai vezetőnek ítéli oda a Vezető Informatikusok Szövetsége.
A fiatal informatikai vezetők munkáját elismerő Barun Péter-díjat a zsűri javaslatára Both Andrásnak, az IdomSoft termékfejlesztési vezérigazgató-helyettesének ítélték. A Budapesti Corvinus Egyetemen gazdaságinformatikusként végző szakember volt alkalmazásfejlesztő, projektmenedzser, alapított és vezetett digitális ügynökséget, mielőtt az államigazgatásba került. 2015-2018 között a Lechner Nonprofit Kft. infokommunikációs igazgatóságát vezette. Már akkor sokaknak feltűnt, milyen új megközelítéssel és innovációs szemlélettel old meg kötelező feladatokat. Jelenlegi pozícióját 2018 augusztusa óta tölti be.
Mint a VISZ elnöksége értékelésében kiemelte, a fiatal szakember eddigi munkássága megmutatja, hogyan lehet összeegyeztetni a szükségszerűen konzervatív szemléletű közigazgatási környezetet és az innovációt. Illetve azt is, hogy az IT bármilyen környezetben megtalálhatja a teret a proaktív kezdeményezésre.
Kapcsolódó cikkek
- Új, MI-alapú, automatizált rendszer segíti a kkv-k energiahatékonysági beruházásait
- 250 új, kereskedelmi, logisztikai és informatikai munkahelyet létesít az ALDI Magyarországon
- Közös pályázatot hirdet a Vodafone és a Kreatív
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Az EU rendkívüli forrásokat biztosít a SZTAKI vezetésű nemzetközi COVID-projektre
- Debrecenben nyitott regionális központot a 4iG
- Stylers Group: A hibrid munkavégzésé a jövő a techcégeknél
- Egyre többen és egyre többféle csatornán érkeznek a programozás világába
- Újabb lehetőség az oktatás színvonalának emelésére
- Új képzésekkel kell alkalmazkodni a piaci igényekhez
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.