Az ABB és a Hydrogen Optimized közösen fejleszt zöld hidrogéntermelési rendszereket

forrás: Prím Online, 2020. szeptember 21. 13:17

Az ABB globális technológiai vállalat és a Hydrogen Optimized megállapodott, hogy közösen vizsgálja meg a villamos hálózatokra csatlakoztatott, nagyvolumenű, zöld hidrogéntermelő rendszerek fejlesztését, hogy tiszta, fenntartható és megfizethető energiaforrást kínáljanak. 

A Hydrogen Optimized célja, hogy a jelenlegi, nagyléptékű, erősáramú vízelektrolízis-technológiája felhasználásával a felfejlődő tiszta alkalmazások számára zöld hidrogént állítson elő számos iparágban, beleértve a vegyipart, a közüzemi felhasználást és a szállítást. Az ABB hidrogénkutató csoportja nagy teljesítményű egyenirányító (high power rectifier, HPR) rendszereket érintő projektjeinek keretében vizsgálja az elektromosenergia-ellátás optimalizálását. 

 

Együtt kívánják bebizonyítani, hogy a Hydrogen Optimized RuggedCell vízelektrolízis-technológiája felhasználható olyan integrált termék kifejlesztésére, amely egy 100 MW-os, egymodulos telep tervkoncepcióján alapul.  

 

Az ABB világszerte minden ipari alkalmazás területén a nagy teljesítményű egyenirányítók vezető szállítója, berendezései a kiemelten fontos személyi biztonság mellett maximális rendelkezésre állást és termelékenységet biztosítanak. A HPR-választékán belül az egyenirányító rendszerek 5 000 és 550 000 A közötti tartományban egy vagy több egységként szolgáltatnak egyenáramot, és szinte korlátlan áram-feszültségkombinációt biztosítanak, miközben megfelelnek a legtöbb speciális üzemi követelménynek is.    

 

 

„Az ABB világelső a nagyléptékű elektrokémiai folyamatokhoz tervezett vezérlőrendszerek és villamos megoldások területén" – közölte Andrew T. B. Stuart, a Hydrogen Optimized elnök-vezérigazgatója. „Ez a technológia kiválóan illeszkedik a mi, bejegyzés alatt álló, RuggedCell szabadalmunkhoz. E két technológiát együtt telepítve a tőkeköltségeket folyamatosan csökkentők a zöldhidrogén-projektek számának növekedésével."    

 

„Közös munkánk megalapozza a külön elhelyezkedő erőművek méreteit a több száz MW-os bemeneti teljesítménytartományig. A vízelektrolízis-létesítmények e két kulcsfontosságú eleme skálázhatóságának bemutatása létfontosságú a zöld hidrogén gazdaságossága szempontjából. Nagy reményekkel tekintünk az ügyfelek számára nyújtható előnyökre.”

 

A két vállalat által aláírt szándéknyilatkozat hivatalos keretek közé helyezi a telepítendő bemutató rendszer lehetőségeinek kiaknázását, és a 100 MW teljesítményű telep tervezési és kereskedelmi stratégiájának elkészítését.  

 

„Ez a projekt az erősségeinkre támaszkodik, hogy nagyléptékű és hatékonyságú, testreszabott HPR-rendszereket telepítsünk, kibővítve ezzel az egyenirányító egységek lehetőségeit" – közölte Charl Marais, az ABB Process Industries global product managere. „Az elektrokémiai iparág számára szállított vezérlő- és energetikai rendszer megoldások terén szerzett sokévnyi tapasztalatunkból adódóan tudjuk, hogy HPR-rendszereknek rendelkezniük kell bizonyos jellemzőkkel a nagyléptékű projektek telepítésének sikerességéhez."   

 

„Ez az együttműködés elősegíti a nagyléptékű zöld hidrogén-rendszerek kereskedelmi forgalomba kerülését és megvalósíthatóságát. Több mint két éve folytatunk kutatást ilyen típusú projektben, és a Hydrogen Optimized-dal a szinergiák nyilvánvalók. Világos jövőképünk van, és jelentős eredmények várhatók. " 

 

A zöld hidrogént felhasználó alkalmazások körébe tartozik a nulla kibocsátású közlekedési üzemanyag-ellátás, az ammónia és más vegyi anyagok előállítása nem fosszilis hidrogénforrások segítségével, valamint a zöldacél-előállítás hidrogén segítségével a kokszoló típusú eljárás helyett.    

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

2024. november 17. 15:29

Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia

Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől. 

2024. november 17. 13:44

A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása

A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.

2024. november 17. 11:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06