Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
Újra itt az alkalom, hogy a diákok megmutassák a tehetségüket! A mesterséges intelligencia felhasználásával javasolhatnak megoldásokat az emberiség nagy kihívásaira.
A sikeres első alkalom után, a Microsoft ismét várja 13-18 éves középiskolások pályázatait a világ minden részéből a mesterséges intelligencia köré szervezett Imagine Cup Junior AI for Good versenyre. Az indulóknak olyan globális kihívásokra kell válaszokat javasolniuk, mint a hátrányos helyzetű emberek esélyegyenlőségének megteremtése, a környezetvédelem, a kulturális örökség védelme, a humanitárius segítségnyújtás és az egészségügy. A versennyel a Microsoft azt szeretné elérni, hogy a jövőben még több diák válassza az informatikai pályát, a mesterséges intelligencia felhasználási módjait ismerő szakértő felnőttekként pedig járuljanak majd hozzá az emberiség nagy céljainak megvalósításához.
A versenybe egyénileg vagy legfeljebb hat fős csapatokban lehet jelentkezni olyan ötletekkel, projektekkel, amelyek egy globális vagy lokális kihívásra adnak választ, összhangban a Microsoft AI for Good szellemiségével.
A diákok a tanáraik regisztrációján keresztül indulhatnak el a versenyen, akik a regisztrációval változatos oktatási eszközhöz, útmutatókhoz, projektsablonokhoz, az Imagine Cup Junior teljes erőforráskészletéhez szerezhetnek hozzáférést, például az új Imagine Cup for Junior for Beginners Kit-hez, amely öt darab 45 perces MI-specifikus tanóra oktatási anyagát tartalmazza. Az elérhető eszközökre a Microsoft blogbejegyzése tér ki bővebben. A teljes versenykiírás, amely részletezi az indulás módját és feltételeit, innen tölthető le.
Tekintettel a járványhelyzet miatti korlátozásokra, a Microsoft lehetővé tette, hogy ne csak a pedagógusok, hanem szülők/gondviselők is regisztrálhassanak a diákok nevében, továbbá ebben az évben a Microsoft dolgozóinak gyermekei is indulhatnak a versenyen. A virtuális webinárok révén minden induló hozzáférhet az MI-specifikus tananyaghoz, a hackathonok pedig a csapattagok távolból végzett közös munkáját fogják elősegíteni.
A pályázatokat legkésőbb 2021. május 21-éig lehet benyújtani, így a tanároknak lesz elegendő idejük arra, hogy a felkészüléshez szükséges tudás átadását az órák tananyagába beépíthessék.
A Microsoft a legjobb 10 pályázatot fogja díjjal jutalmazni, de ezek mellett az egyes régiók és országok legjobbjai is elismerésekben fognak részesülni.
Kapcsolódó cikkek
- Jövőbemutató fejlesztések a Debreceni Egyetemen
- Intelligens drónok segíthetik a jövő repülőtereit
- Megvannak a DigiGirlZ AI Challenge nyertesei
- Rohamtempóban próbálnak a cégek képben maradni
- Az ABB és a Microsoft AI technológiával segíti a fenntartható élelmiszertermelést
- Innováció a képzelet szárnyán – Imagine Cup már középiskolásoknak is
- A mesterséges intelligencia tudásukat osztották meg civil szervezetekkel a startupok Budapesten
- A digitalizáció jelenti a valódi akadálymentesítést
- A menedzsereknek leáldozott, a mozgósító vezetőké a jövő
- Új alapokra helyezi a mesterséges intelligencia a környezetvédelmet
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.