Jó ügyeket szolgáló, innovatív technológiák fejlesztését támogatja a HONOR
A Honor nemzetközi technológiai márka támogatja olyan innovatív megoldások kidolgozását, amelyek korunk társadalmi-környezeti kihívásainak kezelését segítik elő. A Tech for Good fejlesztések ösztönzése érdekében a márka szakmai partnerként kapcsolódott be egy népszerű nemzetközi kezdeményezésbe, a Red Bull Basement versenybe, melynek keretében a Honor egyetemi hallgatóknak nyújt támogatást ötleteik megvalósításához. Az október 25-i nevezési határidőig a diákok pályázhatnak a Honor Team címre is, amelynek nyertese jelentős szakmai és tárgyi segítséget kap az általa tervezett applikáció fejlesztése során. Ezen felül a kész alkalmazás a Honor jóvoltából globális szinten is elérhető lesz.
A Red Bull Basement nyílt nemzetközi pályázat olyan diákok számára, akik a technológiát jó ügyek szolgálatába állítják. A verseny mobil szolgáltatások és PC technológiai partnereként a Honor fejlett technológiával, professzionális mentori szakértelemmel és átfogó alkalmazásfejlesztői tapasztalatokkal támogatja a fiatalok ötleteinek kidolgozását szerte a világon. A versenybe felsőoktatásban tanulók csapatai nevezhetnek be, és országonként egy kezdeményezés kerül be a globális döntőbe.
A jelentkezők pályázhatnak a Honor Team címre is, melynek nyertese szintén részt vehet a megmérettetés fináléjában, a fejlesztéshez pedig folyamatos szakmai segítséget és értékes eszközöket kap a márkától. A Honor Team címért olyan csapatok versenghetnek, amelyek a korunk kihívásait kezelő alkalmazásötletüket HMS (Huawei Mobile Services) platformon tervezik megvalósítani. A kiválasztott csapat több nyereményben részesül, valamint egyedülálló lehetőséghez jut azáltal, hogy a lefejlesztett, végleges alkalmazás elérhető lesz a világ harmadik legnagyobb alkalmazás-áruházán, az AppGalleryn keresztül, amely már 73.000 kiváló minőségű applikációt kínál.
„Az alkalmazások sikerének kulcsa a könnyű használhatóságban és a hibamentes működésben rejlik, mind a felhasználók, mind a fejlesztők szempontjából. Ehhez nyújt jó támogatást a HMS környezet, mely számos funkcionalitást egyszerűen biztosít a fejlesztők számára, továbbá részletes útmutatókkal segíti ezek használatát, így gyors és hatékony munkát tesz lehetővé. Új mobil alkalmazás vagy szolgáltatás esetén az is fontos, hogy gyorsan jusson el minél szélesebb felhasználói bázishoz, amit az AppGallery egyre növekvő népszerűsége biztosít” – mondta el Nagy Richárd, az AutSoft Zrt. mobil divíziójának vezetője. Az AutSoft a hazai Tech for Good szcéna egyik elismert szervezete. A BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszéke által alapított társaság innovatív alkalmazások fejlesztésére szakosodott és a Honor szakmai partnere Magyarországon.
A Honor október 18-án globális online workshopot tart, melynek keretében válaszol a pályázók HMS platformmal kapcsolatos kérdéseire. A versenybe október 25-ig nevezhetnek a csapatok, a Honor Team címért pedig mindössze egy Facebook-megosztással jelentkezhetnek ugyanezen határidőig. Ezt követően a Honor a nemzetközi szintér legígéretesebb projektjeit közönségszavazásra bocsátja, majd a legtöbb támogatást szerző, és ezzel a Honor Team címet elnyerő csapatot november 2-án hirdeti ki. A győztes számára ekkor intenzív, a Honor által mentorált fejlesztési szakasz kezdődik, amely egészen a verseny december 18-i, nemzetközi döntőjéig tart. A megmérettetéssel kapcsolatban további, részletes információk a Honor weboldalán, valamint a verseny hivatalos honlapján érhetők el.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- A HONOR új okosórái már előrendelhetők ráadás vezeték nélküli fülhallgatókkal
- Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Hatalmas teljesítménnyel és kiváló kamerarendszerrel megérkezett a HONOR 9X Pro
- A HONOR új sportos okosórákkal és nagy teljesítményű laptoppal építi intelligens ökoszisztémáját
- A Red Bull a kreatív álmoknak is szárnyakat ad
- Újabb kísérlet energia-hatékonysági rekordok felállítására a Shell Eco-marathonon
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.