Díjmentes Digitális Maszk mindenkinek
A koronavírus-járvány miatt napjainkra a maszk a távolságtartás és az egészségvédelem legfőbb szinonimája lett, de az élet bizonyos területein elkerülhetetlenek voltak a személyes találkozások. Egy magyar vállalat innovációjának köszönhetően ennek vége: a Digitális Maszkkal a civil és a céges szféra azon területein is tovább csökkenthetjük a kontaktusok számát, ahol az eddig nem volt megoldott. A fejlesztésnek köszönhetően online is tudunk már szerződést kötni, ráadásul mindezt magánszemélyként díjmentesen tehetjük.
A járványügyi szakértők továbbra is azt kérik mindenkitől, hogy csökkentsék a találkozások számát. Ehhez próbáljuk tartani magunkat, de bizonyos élethelyzetekben, például szerződéskötéskor mostanáig elkerülhetetlen volt az, hogy a felek személyesen is találkozzanak.
A papírmentes dokumentumokkal évek óta foglalkozó DOQdrive innovációja viszont most új szituációt teremt a hétköznapokban, többé ugyanis egyetlen aláíráshoz sem kell majd egy asztalhoz ülni másokkal: a Digitális Maszk „felvételével” mindössze néhány gombnyomással aláírhatjuk a papírokat az online térben – legyen szó például adásvételi, bérleti vagy kölcsönszerződésről.
Bármilyen szerződést aláírhatunk otthonról
„A fejlesztésünk hiánypótló abból a szempontból, hogy bizonyos helyzetekben tényleg muszáj volt találkozni. Most viszont már ott van a digitalismaszk.hu, aminek köszönhetően percek alatt szerződhetünk, de akár digitalizálható az ajánlatoktól a számlákon át a jótállási jegyekig minden. Természetesen úgy, hogy ezek a dokumentumok jogi értelemben eredetinek számítanak, tehát később biztosan nem ér hátrány emiatt senkit” – fogalmazott Hortobágyi Ágoston, a vállalat ügyvezető igazgatója.
A platform egyedülálló Magyarországon, ráadásul díjmentesen használható. A magánfelhasználók érvényes szerződéseket köthetnek meg rajta egymást között, bármilyen papír alapú dokumentumról hiteles másolat készíthető a felületen, és bizonyító erővel rendelkező fényképek is tárolhatók rajta.
Hortobágyi Ágoston az egész Európai Unióban használható Digitális Maszk előnyei közé sorolta azt is, hogy magánszemélyek és cégek között is alkalmazható, tehát a munkavállalói szerződés aláírásához már nem feltétlenül lesz szükséges megjelenni a vállalat irodaházában. Erre mostanáig nem volt lehetőség Magyarországon.
A Digitális Maszknak az egészségügyben is hasznát vehetik majd. Az innováció lehetővé teszi a páciensek okmány szintű távoli azonosítását és az eredeti dokumentumok aláírásához szükséges jogi technológiát, de megfordítva az orvosokra is vonatkozik ugyanez. A betegek, az orvosok és az egészségügyi intézmények számára privát tárhelyet szolgáltat a magyar cég, emellett biztosítják a zárt csatornás kommunikációt is a felek között.
A digitalizáció a jelen, nem a jövő
A fejlesztés természetesen a cégek életében is hatalmas változást hozhat, különösen igaz ez azokra a vállalatokra, amelyekben több évtizedes rutinra építik az adminisztrációt, és papír alapon őriznek minden dokumentumot.
Hortobágyi Ágoston elmondta, hogy a Digitális Maszk „viselését” ugyan meg kell még szokniuk a cégvezetőknek, de egyre többen jönnek rá arra, hogy a digitalizáció a jelen, és nem a jövő.
A HR-folyamatokban a platform kifejezetten nagy segítséget nyújt: minden szükséges dokumentum eredetiben, de papírmentesen hozható létre, a cégek munkavállalóit pedig díjmentesen látják el a digitális ügyintézés kiváltásához szükséges jogi technológiával.
A DOQdrive ügyvezető igazgatója hozzátette: a digitalizáció minden eddiginél jobban felértékelődött, és ez látszik a friss kormányzati intézkedésekből is, melyek megkönnyítik a legkülönbözőbb folyamatok digitalizálását.
Kapcsolódó cikkek
- Így vásároljunk mobiltelefont idős hozzátartozóinknak karácsonyra
- Biztos digitális stratégiák bizonytalan időkben
- Az SAP szerint a pandémia felpörgeti az egészségügy digitalizációját is
- Elhozhatja a könyvelőirodák megbecsülését a digitalizáció
- Hazai digitalizáció: nagy lendület, kis hatásfok
- A kkv-k digitalizációja segíti a válságból való kilábalást
- Együttműködési szándéknyilatkozott kötött a DJP és az EFISZ
- Innovatív magyar cégeket köt össze a világpiaccal a KPMG
- Digitalizációval biztosíthatják a cégek az üzletmenet folytonosságot
- A digitális felkészültség lehet a vállalatok igazi vakcinája a pandémia ellen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.