AgiCon All-Stars konferencia
A mai folyamatosan változó üzleti környezetben elengedhetetlen az agilis szemléletmód, hiszen bármikor történhetnek váratlan események, melyekhez alkalmazkodni kell. A 2020-ban megjelenő COVID-19 olyan változásokat hozott magával, ami azonnali reagálást kíván, ehhez pedig meg kell találni a megfelelő eszközöket.
Az üzleti igényekre reagálva, idén rendhagyó, online formátumban kerül megrendezésre az ország legnagyobb agilis rendezvénye, az AgiCon All-Stars konferencia, az IIR Magyarország szervezésében, 2021. február 25-én.
A résztvevők szakmai tanácsokat kapnak Németh Valentintól, a PROgile Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatójától, hogy mire érdemes odafigyelni egy válságkezelés során, olyan módon, ami hosszú távra szól, nem csak egy eseti megoldást kínál.
A pandémia hatására a cégek többsége home office bevezetésével próbálja megóvni kollégáit, az intézkedés pedig abba az irányba mozdította el őket, hogy a kényszer után is megtartják a távmunkát. Ebben az esetben felmerülhetnek az alábbi kérdések: Miben más a felelősségünk egyénként és a Scrum csapat tagjaként? Hogyan tegyük észlelhetővé magunkat, hogy legyünk jelen egymásnak távolról? A témában Benyovszky Luca, Agile Consultant tart előadást, aki ötleteket ad egy jól működő, eredményes csapatmunkához.
Jelenleg a gazdasági visszaesés következményeit az IT szektor sínylette meg a legkevésbé, ez új kihívások elé állította a szakembereket: sokan elveszítették munkahelyüket és közülük többen ebben a szektorban próbálnak elhelyezkedni. Ez által felmerül a kérdés: vajon az iparági felnőttoktatási rendszer fel van készülve arra, hogy gyorsan, az informatika fejlődésével lépést tartva képezzen ki bevethető újoncokat? A témát illető kérdésekre Kreisz József, az L&P Solutions Kft. tesztmenedzsere és tesztelési kompetencia vezetője szoftverminőségbiztosításra kiélezve keresi a válaszokat.
A Magyar Telekom Agile Coach munkatársa, Azari Nikoletta egy érzékeny, ámde mégis kulcsfontosságú témát feszeget: Ki jó/ ki nem jó Scrum Masternek? Mindemellett beszélni fog arról, hogy mi az, amit ne tegyünk Scrum Masterként, és mit érdemes kipróbálni helyette annak érdekében, hogy később jó szakember váljon valakiből.
A dizájnerek agilis környezetben betöltött szerepéről Sterczl Gábor, az evosoft Hungary Kft. UX Engineer, Agile Coach szakemberétől hallhatnak a konferencián, választ kaphatnak arra, hogyan lehet beintegrálni az UXest az agilis munkafolyamatokba és a szervezetbe?
Továbbá gyakorlati példán keresztül ismerhetik meg a résztvevők az agilitás bevezetését egy nagyvállalat struktúrájába Fazekas Tom, a Volvo Group Agile Coach-ának előadásában.
Kovach Anton, a ShiwaForce CEO-ja az Agilitás mankóiról" beszél majd, vagyis arról, hogyan lehet biztos támaszt építeni az agilitás köré. Az egyik ilyen "mankó" az OKR-módszer, mely a céltudatosságot, a célok fókuszált követését segít megvalósítani. A céloknak hatalma van: a teljesítményt alapjában véve meghatározza, hogy milyen célokat tűzünk ki. Az előadásból az is kiderül, a feszített célok, hogyan segítenek hozzá a növekedéshez és innovációhoz.
A konferencia kulcstémái között szerepel továbbá:
• Hogyan lehet egy csapatot mélyebb retrospektívek felé vezetni? - Bankó Ádám, Szervezetfejlesztő, Agile Coach és Molnár Károly, Szervezetfejlesztő, Agile Coach
• Fókusz a közigazgatásban - Koncz Péter, Product Owner, Lechner Nonprofit Kft.
• Mentorálással a hatékony támogatásért - Papp Eszter, Független Business Coach
A szakmai előadásokat követően egy online pódiumbeszélgetésre kerül sor, melynek fő témája az agilis szerepkörökben dolgozók (pl. Scrum Masterek, Product Ownerek, Agile Coachok) képzése és karrierútja. Ezzel kapcsolatban Nőthig Dánieltől, az edUcate társalapítójától megtudhatjuk, hogy milyen gondolkodásmóddal készségekkel és eszköztárral jó, ha rendelkezünk egy-egy agilis szerepkörhöz, illetve hogy milyen specifikusságai vannak az egyes szerepköröknek régiós és nagyvállalati viszonylatban.
Amennyiben nem szeretne lemaradni a legújabb trendekről, és első kézből szeretne tájékozódni róluk, csatlakozzon Ön is a résztvevői körhöz! A rendezvény részletes programját és a regisztrációval kapcsolatos információkat megtekintheti a hivatalos honlapon.
Kapcsolódó cikkek
- Robbanás előtt az online építőanyag kereskedelem
- „Rákattant” az Apple a magyar startupra
- Utak és lehetőségek a digitális oktatásban
- Hogyan maradhatnak szerethetők a munkahelyek a járványügyi helyzetben?
- Újraindítás helyett újragondolás
- Internet Hungary 2020: soha nem látott felelősség a telekommunikációs szektoron a COVID válság miatt
- think.BDPST: A technológia a fejlődésünk motorja, de fontos a megfelelő szabályozás is
- Jövő héten startol a think.BDPST
- VI. Safer Internet konferencia
- A vírusveszély miatt idén online rendezik meg a cégvezetők csúcskonferenciáját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.