Digitális Ötletverseny innovatív pénzügyi fejlesztések számára
Az MKB Bank, az MKB Fintechlab, a Budapest Bank és a Takarékbank, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő partnerségével közös ötletversenyt (hackathon) indít. Az április közepén rendezendő kétnapos online eseményre olyan kreatív csapatok jelentkezését várják, amelyek innovatív pénzügyi ötletekkel képesek segíteni, akár a gazdaság újraindítását is. A legjobbak tapasztalt mentorok segítségével fejleszthetik tovább elképzeléseiket, értékes nyereményekkel gazdagodhatnak, sőt akár befektetőt is találhatnak.
Az MKB Fintechlab „IdeaVault: Respond.Recover.Thrive.” angol nyelvű hackathonjára jelentkező minimum kétfős csapatok két „kihívás” közül választhatnak. Az első kihívásban a szervezők olyan digitális megoldásokat keresnek, amelyek a vállalati és lakossági ügyfeleknek segíthetnek a cash-flow és az üzleti tervezésben, a vagyonépítésben, vagy akár a személyes pénzügyek és megtakarítások hatékonyabb menedzselésében. A második kihívásban olyan együttműködést és szolidaritást erősítő digitális innovációkat várnak a szervezők, amelyek a világjárvány következményeivel leginkább érintett területeknek jelenthet segítséget.
A továbbjutott csapatokat a bankok és a Hiventures szakértői segítik a felkészülésben és az ötletek pontos kidolgozásában, majd ezt követően a szakértő zsűri részére történő prezentálásában.
A legjobbak tőkebefektetést is kaphatnak az MKB Fintechlab Fintech Factory programtól, illetve a Hiventures inkubációs programjától. A mindennapi bankolásba beépíthető megoldások számára az MKB Fintechlab az Idea Vault után további tesztkörnyezetet és mentorálást biztosít.
Az „IdeaVault:Respond.Recover:Thrive.” ötletverseny jelentkezési határideje hamarosan zárul.
Ács Zoltán, az MKB Fintechlab innovációs vezetője: „A pénzügyi szektornak óriási felelőssége van abban, hogy hogyan tudunk a világjárvány okozta válságra innovatív megoldásokkal reagálni. Az „IdeaVault: Respond.Recover.Thrive” ötletverseny jó lehetőség arra, hogy olyan tehetségekbe fektessünk be, akik megvalósítható, hasznos és innovatív ötleteket hoznak nemcsak nekünk, hanem a hazai társadalom számára is.”
Boros Lilla, az MKB Fintechlab munkatársa, a program vezetője: „Olyan, minimum kétfős, akár nemzetközi összetételű csapatok jelentkezését várjuk, amelyekben megjelenik az üzleti és a technológiai kompetencia is. Nem jelentkezési kritérium, de befektetési szempontból előnyben részesülnek mindazon ötletek, amelyekre skálázható üzleti modell építhető és értéket képviselnek a bank számára. Emellett a jelentkezésnél elég az alapötletet röviden bemutatni, nem várunk már működő megoldásokat.”
Kapcsolódó cikkek
- Az SAP SuccessFactorst választotta a Takarékbank
- Elindult a Hiventures StartupHER!
- Már 350 vállalkozás részesült tőkebevonásban a Hiventures portfoliójában
- Az MKB Bank megújította androidos mobilfizetési szolgáltatását
- Megtörtént az eddigi legsikeresebb exit a Hiventuresnél
- 805 millió forint tőkebefektetéssel él a Xeropan!
- Tovább bővül az MKB Banknál a digitális sorban állás lehetősége
- A virtuális térben is nagyszabású startup találkozót szervezett a Hiventures
- Az e-kereskedelemre fókuszáló startupok lehetnek a világjárvány nyertesei?
- Angoloktatás osztálytermen kívül 2020-ban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.