Az egyedülállók negyede még igazán hisz a nagy Ő-ben!
Napjainkra nem csak a párkeresési szokásaink változtak meg, de a leendő partnerrel szembeni elvárásaink is jelentősen átalakultak. Az egyedülállók néha reményvesztett próbálkozásnak élhetik meg, ha a lehetőségek tárházában nem találják meg a saját elvárásaik teljesülését. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy vajon a társkeresők mennyire vannak tisztában a vágyaik realitásával? A Randivonal társkereső oldal Rövid Irén szociológussal végzett kutatást, 1200 résztvevő segítségével, hogy kiderüljön: vajon milyen az ideális társ, létezik-e az igazi, avagy a bizonyos nagy Ő?
A koronavírus járvány felértékelte az online ismerkedést
A jelenlegi járványügyi helyzet több egyedülállót is motivált, hogy belevágjon az online társkeresésbe, ám mégsem ez a legfőbb oka, hogy a kutatásban résztvevők a Randivonalon keresik párjukat. 10-ből 4 társkereső szerint nincsenek számára érdekes, potenciális jelöltek a közvetlen környezetében, és csak az ötöde gondolja úgy, hogy a koronavírus járvány megfékezése érdekében hozott óvintézkedések miatt nem tud máshol ismerkedni. Míg a nők közül a lehetséges partnerek hiánya és a koronavírus-járvány miatt arányaiban többen döntöttek az online párkeresés mellett, addig a férfiak körében különösen magas volt azoknak az aránya, akik szerint a sok regisztrált tagnak köszönhetően közelebb kerülhetnek a hőn áhított boldog párkapcsolathoz.
A szerelem jelentősége az ideális társ kiválasztásában
A kutatás során megkértük a résztvevőket, hogy osztályozzák a leendő partnerrel szembeni legfontosabb elvárásaikat 1-5-ig skálán.
Szinte mindenki egy megbízható, nyitott, intelligens társról álmodozik, akivel megélheti az igazi szerelmet, de ez különösen a 45 év alattiaknak fontos – hangsúlyozza Simon Bernadett, a Randivonal marketingigazgatója. A fiatalabb korosztálynak a felsőfokú végzettséggel rendelkezés, míg az idősebbeknek - érthetően - a közös gyermekvállalás lehetősége került a legkevésbé fontos elvárások közé. Ez utóbbi korcsoportba tartozó párkeresők többsége korábban már élt házasságban, és most talán a következő nagy Ő-t keresi – magyarázza Rövid Irén. Érdekesség, hogy a szerelmet tényleg nem lehet pénzben mérni, hiszen mindkét korosztály számára jelentéktelen, hogy leendő társa többet keressen nála.
Bár mindkét nem tagjai a megbízhatóságot helyezték az első helyre, mégis valamelyest mást jelent az ideális társ a férfiak és a nők számára, főleg, ha az életkort is figyelembe vesszük. Meglepő fordulat, hogy a fiatalabb korosztálynál a szerelem iránti vágy a férfiaknál a második helyen végzett, de a nőknél csak a negyedik legfontosabb szempont. Összességében még megállapítható, hogy az iménti elvárásokon kívül a nyitottság az új közös élményekre és a kompromisszum készség az ideális kapcsolat fontosabb jellemzője.
Az érzelmi alapokon kiválasztott nagy Ő misztikuma
Úgy látszik a 19. században gyökerező romantikus nézetek a 21. században is hatással vannak társkeresési szokásainkra, ugyanis a kutatásban résztvevők több mint harmada a szívére és az érzéseire hallgat párválasztás során, és mindössze 10-ből 1 társkereső dönt logikus észérvek alapján. Ha közelebbről megnézzük a konkrét elképzeléseket, az egyedülállók ötöde ragaszkodik a berögzött elvárásaihoz, és csaknem ennyien hajlamosak is eltérni a meghatározott szempontoktól az ismerkedés során.
A nagy Ő utáni eszeveszett hajsza számos romantikus film, sorozat és regény megkerülhetetlen része. Minden negyedik társkereső teljes mértékig hisz abban, hogy létezik az igazi, és meg is fogja találni. Ugyanakkor minden ötödik válaszadó pedig megvan győződve arról, hogy az igazi nem létezik, hanem azzá kell válni. A férfiak és a nők között e tekintetben nincs jelentős különbség.
Talán ezekből az adatokból is jól látszódik, hogy manapság mintha nehezebb lenne megtalálni a párunkat a korábbi évtizedekhez képest. A kérdőívünket kitöltők fele már több éve keresi a párját, ami adhatna okot egy pesszimistább végkicsengésre, de a kutatás alapján úgy látjuk, hogy a szerelem és az igazi társ iránti vágy kitartóan motiválja az egyedülállókat, hogy megtalálják életük párját, aki viszonozza érzéseiket.
Kapcsolódó cikkek
- A két ember közti kémiát méri egy új párkereső szolgáltatás
- Kívánhat-e egy társkereső oldal sok terhességi tesztet?
- A gyermeküket egyedül nevelő szülők felé nyit a Randivonal cégcsoport
- Új online társkereső indult romáknak
- Kutatás: mire vágynak a magyarok az ágyban
- Elkészült az ország legfrissebb randitérképe
- A nők sokkal kritikusabbak a másik kinézetét illetően
- A Russmedia International lett a Randivonal cégcsoport többségi tulajdonosa
- Hamis profilok és kibercsalók
- 10 gyakori hiba, ami miatt nem találunk párt az interneten
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.