A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
A Siemens Mobility 110 millió eurós megbízást kapott a ProRail B.V.-től a Kijfhoek rendezőpályaudvar korszerűsítésére és optimalizálására, amely Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvara.
- 110 millió eurós szerződés egy teljesen automatizált pályaudvar-irányítási rendszer és karbantartási szolgáltatások biztosítására a Kijfhoek rendező pályaudvar számára
- Az automatizált és digitális rendszerek optimalizálják a pályaudvari műveleteket, és javítják a hatékonyságot, a megbízhatóságot és a biztonságot
- A Kijfhoek Hollandia legnagyobb teherpályaudvara, amely létfontosságú összekötő kapocs a rotterdami kikötők és Európa főbb ipari területei között
A Siemens Mobility 110 millió eurós megbízást kapott a ProRail B.V.-től a Kijfhoek rendezőpályaudvar korszerűsítésére és optimalizálására, amely Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvara, és létfontosságú összeköttetés a rotterdami kikötők és Európa nagy ipari területei között. Ez a szerződés magában foglalja egy korszerű, teljesen automatizált rendszer szállítását a pályaudvari műveletek irányításához, valamint karbantartási szolgáltatásokat 15 éves időkeretben. A Rotterdamtól délkeletre fekvő kijfhoek-i rendezőpályaudvar 50 hektáron terül el, 14 fogadóvágánnyal, 41 irányvágánnyal és 12 tárolóvágánnyal.
„A rendezőpályaudvarok, rendszerek és folyamatok fokozott automatizálása jelentős hatással van az áruszállítás gazdaságosságára, mivel az intelligens rendszerek lehetővé teszik az áruk gyorsabb, megbízhatóbb és sokkal fenntarthatóbb szállítását" - mondta Andre Rodenbeck, a Siemens Mobility vasúti infrastruktúráért felelős vezérigazgatója. "Az árufuvarozás automatizálásának és karbantartási szolgáltatások globális piacvezetőjeként a kifinomult Trackguard Cargo MSR32 megoldásunk és magasan digitalizált vevői szolgáltatásaink lehetővé teszik Kijfhoek pályaudvar számára, hogy biztonságosan növelje üzemének hatékonyságát és megbízhatóságát."
A Siemens Mobility által szállított Trackguard Cargo MSR32 automatizálási megoldás lehetővé teszi, hogy a rendezőpályaudvar nagyfokú hatékonysággal, megbízhatósággal és biztonsággal bonyolítsa rendezési és tolatási műveleteit. Emellett a nagymértékben digitalizált karbantartási szolgáltatások javítják az általános üzemvitelt és csökkentik a teljes életciklus-költséget. A projekt a tervek szerint 2024-ben fejeződik be, és a munkálatok ideje alatt Kijfhoek rendezőpályaudvar a kapacitásának legalább 50%-át is megőrzi.
A Trackguard Cargo MSR32 egy bevált rendszer, amelyet kifejezetten a vasúti kocsik rendezőpályaudvari mozgatásának hatékony kezelésére és szervezésére terveztek. Lehetővé teszi a üzemviteli folyamatok racionalizálását minden szinten, a vonat érkezésétől az indulásáig, és a lehető legnagyobb mértékben automatizálja az összes munkaciklust és a tolatási műveletet. Ez magában foglalja az összes vágányúti és sebességvezérlő egységet az összes váltóhoz, fékező és gyorsító rendszerekhez, valamint a tolatómozdony rádiós integrációját a tolatási sebesség ellenőrzése és szabályzása érdekében.
Ez a projekt, valamint a 15 éves karbantartási szolgáltatásokra vonatkozó kötelezettségvállalás a Siemens Mobility és a ProRail B.V. között már régóta fennálló kapcsolatra épül. A Siemens Mobility már korábban is együttműködött a ProRail-lal „B osztályú” biztosítóberendezési rendszerek, vasútvillamosítás, külsőtéri pályaelemek, utasszámláló rendszerek és állomási utasforgalmi kijelzők szállítása terén. A Siemens Mobility Hollandiában az ETCS országos bevezetésére kiírt tender sikeres befutói között szerepel.
Kapcsolódó cikkek
- Az élénkülő verseny miatt gyors ütemben terjed az automatizáció és a fenntartható gyártás
- A digitális és a fenntarthatósági befektetések munkahelyek millióival bővíthetik az európai gazdaságot 2030-ig
- Jöhet a mesterséges intelligencia alapú értékbecslés
- Megtorpanhat a digitalizáció a járvány után
- Mindent felforgató digitális trendek a logisztikában
- A koronavírus a biztosítási piacon is rámutatott a digitális hiányosságokra
- 5 otthoni okosmegoldás, ami nélkülözhetetlen lesz a jövőben
- A Fujitsu gyorsítja az értékesítési partnerek digitalizációs projektjeit
- A digitalizáció hozza helyzetbe a hazai vállalkozásokat
- Kivel és hogyan kötünk biztosítást a jövőben?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.