Elbírálták az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny pályázatait
A 2021/2022. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 29 tagú szakmai zsűrije a beérkezett pályázatok mintegy felét javasolta kidolgozásra. Összesen 96 középiskolás fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért.
A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM és az EMMI által, a 2021/2022-es tanévre meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny egy olyan speciális tanulmányi verseny, melynek során önálló tudományos, innovatív projekteket kell megvalósítania a középiskolás fiataloknak.
Dr. Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar professzorának vezetésével, a bírálóbizottság az alábbi szempontok szerint értékelte a témákat, és alakította ki testületileg a véleményét:
- a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
- a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
- megvalósítható-e 2022. április 1-ig,
- a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.
A határidőre érkezett 122 pályázat közül a zsűri 63 kiemelkedő, főként informatikai és műszaki problémák megoldását, ill. kidolgozását javasolta a második fordulóra, így összesen 96 fiatal dolgozhatja ki részletesen a pályázatát.
A továbbjutott projektek megtekinthetők az Innováció Szövetség honlapján.
A kidolgozott pályamunkák, valamint a személyes prezentációk alapján a végső döntést a zsűri 2022. április legvégén hozza meg, odaítéli a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakat a nyerteseknek, és kiválasztják azt a három pályázatot is, amelyek képviselik Magyarországot 2022 szeptemberében az európai döntőn, Leidenben (Hollandia).
A dobogós helyezés az egyetemi felvételin 100 többletpontot fog érni, és jelentős támogatásban részesülnek a legeredményesebb felkészítő tanárok, ill. középiskolák is.
A projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból valósul meg.
Kapcsolódó cikkek
- Szombaton átadták a VISZ oktatási pályázatának díjait
- Ismét lehet jelentkezni a Vodafone Alapítvány innovációs pályázatára
- Pályázat a magyar e-kereskedelem helyzetét felmérő kutatás lefolytatására
- Harmincadszor ismerik el a legkiválóbb innovációs teljesítményeket
- Netezz biztonságosan, és legyél TE is az internet ásza!
- Több mint 600 alkotást neveztek a veszélyeztetett madarak megóvására indított kampányban
- Közeleg a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny beadási határideje
- A világ legnagyobb középiskolai tehetségkutató versenyén magyar tizenévesek a legjobbak között
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Közeleg a 29. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.