Jöhetnek a merész ötletek – indul a Go Green

forrás: Prím Online, 2022. január 13. 11:13

Napenergiával működő víztisztító, akkumulátor aloe vera növényből, környezetbarát energiára váltó halászok – többek között ezek az innovációk bizonyultak a legjobbaknak az elmúlt évek Schneider Go Green versenyein. A Schneider Electric fenntarthatóság témájú innovációs versenyére a felsőoktatásban tanuló magyar diákok jelentkezését is várják, a tét pedig nem kicsi, a 10.000 eurós fődíj mellett fizetett gyakornoki állást kapnak a cégnél a legjobbak. 

A Schneider Go Green globális versenyére olyan merész ötleteket és fenntartható megoldásokat várnak a szervezők, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy egy intelligensebb és zöldebb jövőt építsünk magunknak. A megmérettetésre február 15-ig várják a világ minden tájáról az egyetemisták jelentkezését, akik 2-4 fős csapatokban indulhatnak a 10 ezer eurós fődíjért. A Schneider Electric elkötelezett a sokszínűség mellett, ezért idén a részvétel feltétele, hogy a csapatokban mindkét nem képviselve legyen, emellett előírás az is, hogy a csapattagok ugyanabban az országban tanuljanak. 

 

Az egyetemisták öt különböző kategóriában nevezhetnek:

•    Elérhető energia

•    A jövő otthonai

•    A jövő ellátási lánca

•    A jövő energiahálózatai

•    A jövő de(kódolása)

 

A versenyen való részvételhez a jelentkezőknek egyénileg és csapatban is regisztrálniuk kell, a pályázatokat pedig angolul lehet benyújtani. A pályázatként benyújtott rövid prezentációnak, vagy videónak tartalmaznia kell a globális, vagy helyi probléma ismertetését, illetve a csapat által kidolgozott megoldás bemutatását, valamint azt is, hogy kinek segítenének az innovációval. Lehet pályázni teljesen új ötlettel, üzleti esettanulmánnyal, de akár egy korábbi egyetemi projektjükkel is jelentkezhetnek a diákok. 

 

A verseny három fordulóból áll, és minden fordulót egy felülvizsgálati, értékelési és kiválasztási időszak követ, amely során eldől, hogy ki jut tovább a következő körbe. A pályázatokat és a csapatok teljesítményét a Schneider Electric szakértőiből álló zsűri értékeli majd. A regionális/nemzeti elődöntőket március végén, a döntőket pedig április végén rendezik meg. A globális döntő várhatóan májusban vagy júniusban lesz majd. A résztvevő csapatok az egyes fordulók között a vállalat saját szakértői közül kikerülő mentorok segítségével készülhetnek az újabb megmérettetésre.

 

A Go Green versenyre tavaly rekordszámú, 25.000 diák jelentkezett 128 ország több mint 3000 egyeteméről. Kínából, Spanyolországból, Marokkóból, Indiából, Indonéziából, Ausztráliából, Brazíliából és az Egyesült Államokból 18 diák jutott be a globális döntőbe, amelyet élőben közvetítettek a közösségi médiában.

 

A múlt év nyertesei Helena Arias Casals és Dorothy Ann van der Ent Facerias, az Universitat Politécnica de Catalunya diákjai lettek "Light Pill" projektjükkel. Ez egy olyan kisméretű eszköz, ami napenergiát használ, és egyaránt alkalmazható fényforrásként, illetve ultraibolyás víztisztítóként. A korábbi években is különleges megoldásokkal lehetett nyerni a Go Greenen, 2020-ban például a kolumbiai halászok egy közössége számára kidolgozott fenntartható energiaprojekt lett a legjobb, előtte pedig aloe vera növényből és némi gyógynövénykivonatból készült akkumulátorral nyertek. 

 

Most ismét itt a lehetőség a magyar egyetemisták számára is, hogy megmutassák merész fenntarthatósági ötleteiket, és ezzel az elismerés mellett komoly díjakat is besöpörjenek. A Schneider Go Green 2022 versenyen ugyanis 10.000 euró a fődíj, a győztes csapat tagjai pedig a vállalat fizetett gyakornokai lehetnek, hosszú távon akár a cég munkavállalóivá is válhatnak.

 

„A Schneider Electricnél hiszünk abban, hogy a szabadság az innováció forrása. A Schneider Go Green programon keresztül erőteljes és szenvedélyes diákokat keresünk, akiknek merész és fenntartható ötleteik vannak. Hisszük, hogy az energiához való hozzáférés alapvető emberi jog, és ez a globális verseny új utakat kínál ehhez” – mondta el Charise Le, a Schneider Electric HR igazgatója. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32