HelpHUB: ingyenes magyar fejlesztésű online platform segíti az Ukrajnából menekülőket
Összesen már több mint 4 millióan menekültek el Ukrajnából a háború elől, közülük Magyarországra eddig közel 400 ezren érkeztek a kormány által közölt adatok szerint. Az eddigi tapasztalatok alapján a hazánkba érkezők többsége átmeneti jelleggel marad az országban és jellemzően további célállomásokra utazik tovább, azonban vannak, akik közép- vagy még hosszabb távra terveznek, és akár Magyarországon kezdnének új életet. Az ő megsegítésükre hozták létre fiatal önkéntes szakemberek a HelpHUB platformot, mely nonprofit alapon, kereshető módon gyűjti össze lakhatás, munkavállalás, egészségügy, oktatás és egyéb releváns témákban a magyar cégek, egyéb szervezetek és magánszemélyek általi támogatási felajánlásokat.
A másfél hónapja kirobbant orosz-ukrán háború a II. világháború óta nem látott mértékű menekülthullámot indított el Európában, a legtöbben az Ukrajnával szomszédos országokba – így többek között hazánkba – érkeznek. A menekültek számára élelmet, átmeneti szállást és alkalmi utazási lehetőséget a civil szervezetek és önkéntesek az első pillanatoktól kezdve biztosítanak.
Az idő előrehaladtával azonban egyre inkább felértékelődnek a hosszabb távú itt-tartózkodáshoz, a letelepedéshez és a magyarországi élet elindításához szükséges lehetőségek is. Ezek könnyebb megtalálásában nyújt segítséget a nonprofit alapon működő HelpHUB gyűjtőoldal.
Alapok az életkezdéshez
Az ingyenes HelpHUB platform tehát rendszerezett, könnyedén áttekinthető és kereshető módon gyűjti össze egy helyen a Magyarországon hosszabb távra tervező ukrajnai menekültek számára a különböző felajánlásokat és támogatásokat. A magyar és az angol mellett ukrán nyelven is elérhető oldal öt kategóriába gyűjti a különböző támogatásokat: lakhatás, munka, egészségügy, oktatás és egyéb fontos információk témakörében.
A HelpHUB-on már több mint 50 támogatást, segítséget vagy hasznos információt nyújtó oldal, szervezet, cég, vállalkozás és magánszemély adatlapja érhető el. A felajánlások között például az önéletrajz-készítésben és állásinterjú-felkészítésben támogatást biztosító magánszemélytől kezdve az egyik legnagyobb szálláskereső oldalon és az IT-munkaköröket kínáló szoftverfejlesztő ügynökségen át, egészen a pro bono módon segítséget nyújtó, önkéntes ügyvédekig, rendkívül változatos lehetőségek találhatók meg.
A HelpHUB-ot magyar fejlesztők, marketingesek, grafikusok, közösségimédia-szakértők, tartalommenedzserek és önkéntesek független közössége hozta létre és működteti, a RisingStack szoftverfejlesztéssel és tanácsadással foglalkozó webfejlesztő ügynökség jelentős közreműködésével.
„A csapat tagjai a jelenlegi helyzetben mindannyian szerettek volna aktívan részt venni a rászorulók támogatásában, azonban a rövidtávú segítségnyújtási lehetőségeket több szervezet és civil biztosította már a menekültek érkezését követő hetekben. Ezzel szemben az idő elteltével szükségesnek láttuk, hogy a fokozatosan egyre több, hosszú távon rendelkezésre álló megoldás és alternatíva is könnyedén elérhető és megtalálható legyen a hazánkba érkező menekültek számára. Ezért hoztuk létre a HelpHUB-ot, hogy segítséget nyújtsunk számukra a hosszabb távú letelepedésben, illetve a magyarországi élet elindításában” – részletezi a platform indulásának körülményeit és céljait Nagy Gábor, a HelpHUB alapítója.
A gyűjtőoldal készítői folyamatosan monitorozzák és töltik fel a HelpHUB felületére az elérhető felajánlásokat, lehetőségeket és megoldásokat, egyidejűleg pedig ellenőrzik a platform űrlapján keresztül a felhasználók által beküldött javaslatokat is.
A segíteni szándékozók pedig már azzal is támogathatják a háború elől menekülőket, hogy megismertetik körükben a platformot. A HelpHUB továbbá várja önkéntes webmoderátorok jelentkezését, akik az oldal kezelésében tudnak segítséget nyújtani.
Kapcsolódó cikkek
- Globális munkaügyi problémát oldhat meg egy magyar fejlesztésű találmány
- A viszonteladók életét segíti a Circle platform
- Jön a Microsoft Viva, a forradalmian új munkahelyi élményplatform
- Nagy teljesítményű online eszközt vezetett be a Fujitsu
- Az SAP megnyitja és ingyenessé teszi egyes alkalmazásait a járvány elleni küzdelem jegyében
- A Fujitsu úttörő platformja felgyorsítja az új gyógyszerek piaci bevezetését
- Az autókat, a munkagépeket és a babakocsikat is hálózatba kapcsolja a Bosch
- Az MKB Bank az elsők között alkalmaz nyílt banki platformot Magyarországon
- A Fujitsu frissítette RunMyProcess platformját
- Az LG a DeepThinQ technológiával erősíti mesterséges intelligenciát alkalmazó termékeit és szolgáltatásait
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.