Az edge technológiák pörgethetik fel a digitális átállást

forrás: Prím Online, 2022. május 4. 17:12

Javulhat a vállalati együttműködés és nőhet a munkaerő-hatékonyság az úgynevezett edge computing, vagyis peremhálózati számítástechnika használatával. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric megbízásából most egy globális felmérés, illetve tanulmány is készült. Több mint 1000, informatikai és üzemeltetési szakembert kérdeztek meg, számos ipari vállalat képviselőivel készítettek mélyinterjúkat. A bevezetés melletti fő érvek között a kiberbiztonság növelése, valamint a rendszerek rugalmas és megbízható működésének biztosítása szerepel. 

A felmérés alapján a peremhálózati technológiák alkalmazásnak leggyakoribb célja a kiberbiztonság javítása, a szervezetek 50 százaléka emelte ki ezt a tényezőt. Szintén magas volt azok aránya, akik a rendszerek rugalmasságának és megbízhatóságának növelését várják elsődlegesen az edge megoldásoktól, a megkérdezettek 44 százaléka jelezte ezt. A tanulmány ugyanakkor arra is rámutat, hogy a vállalkozásoknak számos kihívást kell leküzdeniük ahhoz, hogy edge-infrastruktúrájuk, és ezáltal a kapcsolódó műveletek rugalmasak és megbízhatóak legyenek. A problémák közül a leggyakrabban a hálózati kapcsolat hiányát vagy lassúságát emelték ki a válaszadók (32 százalék tapasztalt ilyen jelenséget), míg 31 százalékuk észlelt egy percesnél hosszabb ideig tartó áramkimaradást, ami értelemszerűen szintén rontja az edge megoldások működési hatékonyságát. 

 

"A vállalkozások új vagy jobb élményeket akarnak nyújtani az ügyfeleknek, fokozni akarják a biztonságot és a védelmet, hatékonyabban és fenntarthatóbban akarnak működni, ezen célok eléréséhez pedig egyre inkább támaszkodnak a digitális technológiákra. Az IDC által készített white paper azt vizsgálja, hogy az edge computing milyen szerepet játszik a digital first koncepció megvalósításában, az összekapcsolt műveletek lehetővé tételében. A tanulmány rávilágít azokra a stratégiákra, amelyeket az IT-szakemberek és a döntéshozók elfogadhatnak, hogy a távoli, összekapcsolt, biztonságos, megbízható, rugalmas és fenntartható működést támogató edge computing képességeik jövőbiztosak legyenek" – mutatott rá Chris Hanley, a Schneider Electric kereskedelmi és globális értékesítési csatornákért felelős ügyvezető alelnöke, a társaság edge kereskedelmi stratégiájának vezetője. 

 

 

A hálózatba kapcsolt működés érthető módon komoly aggályokat vet fel a fizikai és kiberbiztonság kapcsán. Ahhoz, hogy ezeket az aggodalmakat megnyugtatóan lehessen kezelni, olyan rendszerekre és folyamatokra van szükség, amelyeket már az új paradigmára szabtak. Ha sikerül csatlakozni a felhőhöz, az elérhetővé váló működési adatok számos új felhasználási lehetőséget jelentenek. Javulhat a vállalati együttműködés, és olyan távoli üzemeltetési képességek jelennek meg, amelyek munkaerő-hatékonyságot eredményeznek, miközben biztosítják a cégek számára a rugalmasságot. Ehhez persze a munkavállalóknak rendelkezniük kell azokkal az ismeretekkel, amelyek az új technológiák használatához szükségesek. 

 

„A rugalmas edge erőforrások jelentik az alapját a digitális szemléletű, összekapcsolt működésre való áttérésnek. A szervezetek sebezhetővé válnak, ha a technológiájuk meghibásodik. Annak érdekében, hogy az edge megoldások jövőtállóak legyenek, a vezetőknek olyan stratégiát kell kidolgozniuk, amely kezeli a kiberbiztonsággal és a hálózati hozzáféréssel kapcsolatos problémákat miközben biztosítja a hozzáférést a rugalmas edge-infrastruktúrák fenntartásához szükséges készségekhez" – mondta el Jennifer Cooke, az IDC Edge Strategies kutatási igazgatója.

 

A vállalkozások csökkenthetik a leállások kockázatát, ha már az edge-tervezés korai szakaszában rugalmas áramellátási és csatlakozási erőforrásokkal számolnak, az edge-infrastruktúra folyamatos menedzsmentje minden szervezet számára kihívást jelent, ezért gondoskodni kell arról, hogy az edge megoldásokat működtető kollégák, illetve maguk a rendszerek felkészültek legyenek a folyamatos távfelügyeletre és az autonóm működés támogatására.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01