Az edge technológiák pörgethetik fel a digitális átállást

forrás: Prím Online, 2022. május 4. 17:12

Javulhat a vállalati együttműködés és nőhet a munkaerő-hatékonyság az úgynevezett edge computing, vagyis peremhálózati számítástechnika használatával. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric megbízásából most egy globális felmérés, illetve tanulmány is készült. Több mint 1000, informatikai és üzemeltetési szakembert kérdeztek meg, számos ipari vállalat képviselőivel készítettek mélyinterjúkat. A bevezetés melletti fő érvek között a kiberbiztonság növelése, valamint a rendszerek rugalmas és megbízható működésének biztosítása szerepel. 

A felmérés alapján a peremhálózati technológiák alkalmazásnak leggyakoribb célja a kiberbiztonság javítása, a szervezetek 50 százaléka emelte ki ezt a tényezőt. Szintén magas volt azok aránya, akik a rendszerek rugalmasságának és megbízhatóságának növelését várják elsődlegesen az edge megoldásoktól, a megkérdezettek 44 százaléka jelezte ezt. A tanulmány ugyanakkor arra is rámutat, hogy a vállalkozásoknak számos kihívást kell leküzdeniük ahhoz, hogy edge-infrastruktúrájuk, és ezáltal a kapcsolódó műveletek rugalmasak és megbízhatóak legyenek. A problémák közül a leggyakrabban a hálózati kapcsolat hiányát vagy lassúságát emelték ki a válaszadók (32 százalék tapasztalt ilyen jelenséget), míg 31 százalékuk észlelt egy percesnél hosszabb ideig tartó áramkimaradást, ami értelemszerűen szintén rontja az edge megoldások működési hatékonyságát. 

 

"A vállalkozások új vagy jobb élményeket akarnak nyújtani az ügyfeleknek, fokozni akarják a biztonságot és a védelmet, hatékonyabban és fenntarthatóbban akarnak működni, ezen célok eléréséhez pedig egyre inkább támaszkodnak a digitális technológiákra. Az IDC által készített white paper azt vizsgálja, hogy az edge computing milyen szerepet játszik a digital first koncepció megvalósításában, az összekapcsolt műveletek lehetővé tételében. A tanulmány rávilágít azokra a stratégiákra, amelyeket az IT-szakemberek és a döntéshozók elfogadhatnak, hogy a távoli, összekapcsolt, biztonságos, megbízható, rugalmas és fenntartható működést támogató edge computing képességeik jövőbiztosak legyenek" – mutatott rá Chris Hanley, a Schneider Electric kereskedelmi és globális értékesítési csatornákért felelős ügyvezető alelnöke, a társaság edge kereskedelmi stratégiájának vezetője. 

 

 

A hálózatba kapcsolt működés érthető módon komoly aggályokat vet fel a fizikai és kiberbiztonság kapcsán. Ahhoz, hogy ezeket az aggodalmakat megnyugtatóan lehessen kezelni, olyan rendszerekre és folyamatokra van szükség, amelyeket már az új paradigmára szabtak. Ha sikerül csatlakozni a felhőhöz, az elérhetővé váló működési adatok számos új felhasználási lehetőséget jelentenek. Javulhat a vállalati együttműködés, és olyan távoli üzemeltetési képességek jelennek meg, amelyek munkaerő-hatékonyságot eredményeznek, miközben biztosítják a cégek számára a rugalmasságot. Ehhez persze a munkavállalóknak rendelkezniük kell azokkal az ismeretekkel, amelyek az új technológiák használatához szükségesek. 

 

„A rugalmas edge erőforrások jelentik az alapját a digitális szemléletű, összekapcsolt működésre való áttérésnek. A szervezetek sebezhetővé válnak, ha a technológiájuk meghibásodik. Annak érdekében, hogy az edge megoldások jövőtállóak legyenek, a vezetőknek olyan stratégiát kell kidolgozniuk, amely kezeli a kiberbiztonsággal és a hálózati hozzáféréssel kapcsolatos problémákat miközben biztosítja a hozzáférést a rugalmas edge-infrastruktúrák fenntartásához szükséges készségekhez" – mondta el Jennifer Cooke, az IDC Edge Strategies kutatási igazgatója.

 

A vállalkozások csökkenthetik a leállások kockázatát, ha már az edge-tervezés korai szakaszában rugalmas áramellátási és csatlakozási erőforrásokkal számolnak, az edge-infrastruktúra folyamatos menedzsmentje minden szervezet számára kihívást jelent, ezért gondoskodni kell arról, hogy az edge megoldásokat működtető kollégák, illetve maguk a rendszerek felkészültek legyenek a folyamatos távfelügyeletre és az autonóm működés támogatására.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz

Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást. 

2024. november 5. 10:18

Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel

Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.

2024. november 4. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59