Közös szakirányú továbbképzést indít a Budapesti Metropolitan Egyetem és az MNB
Leendő pénzügyi felügyeleti szakemberek számára indít új, közös szakirányú továbbképzést a Budapesti Metropolitan Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Az együttműködés keretében a képzés tartalmáért és szakmai színvonaláért a jegybank képviselői felelnek, a képzési keretet, helyszínt és infrastruktúrát pedig az egyetem biztosítja.
Magyarország legnagyobb magánegyeteme, a Metropolitan idén szeptembertől az MNB-vel közös, speciális szakkal bővíti szakirányú továbbképzéseinek portfólióját. A két féléves Pénzügyi szabályozási és felügyeleti szakember képzésre olyan hallgatók jelentkezését várják, akik a pénzügyi szektorban felügyeleti szerepkört vállalnának, vagy magasabb elismertséggel és felelősséggel járó munkakörben, illetve vezető beosztásban szeretnének dolgozni a szakterületen. A képzésben való részvétel feltétele a felsőfokú végzettség gazdaságtudományi, jogi, igazgatási vagy informatikai területen, vagy – bármilyen területen szerzett felsőfokú okmány mellett – a képzéshez kapcsolódó intézmények valamelyikénél szerzett legalább hároméves tapasztalat.
A pénzügyi szervezetek felügyeletének sajátos kérdéseivel foglalkozó szakirányú továbbképzés témáját, jellegét és oktatóit tekintve is egyedülálló Magyarországon: a hallgatók naprakész, megalapozott ismereteket és kompetenciákat sajátíthatnak el a témákat a legmagasabb szinten ismerő, a szabályozásokat alkotó és alkalmazó szakemberektől. A jelentkezők így olyan speciális tudással gazdagodhatnak, amelyet a hazai oktatási rendszerben más intézményben nem érhetnek el.
Az oktatók többsége jelenleg is olyan európai uniós vagy egyéb nemzetközi munkacsoportokban dolgozik, amelyekben a pénzügyi szektorra vonatkozó jövőbeni szabályozásokat és felügyeleti módszertanokat készítik elő – így a hallgatók nem csak az egyes tantárgyak elméleti hátterével ismerkedhetnek meg, hanem azok hazai és nemzetközi gyakorlati alkalmazásáról is képet kaphatnak.
A képzés elvégzése nagy mértékben növeli a hallgatók elhelyezkedési esélyeit a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti területein, a pénzügyi szervezetek belső ellenőrzéssel és megfelelési (compliance) feladatokkal foglalkozó területein, illetve a pénzügyi szervezetek számára könyvvizsgálati vagy pénzügyi tanácsadási tevékenységet folytató vállalkozásoknál. Tekintettel arra, hogy a képzés előadói gyakorló vezetők és szakemberek, a részvétel arra is lehetőséget biztosít a hallgatók számára, hogy kapcsolatot építsenek esetleges leendő munkatársaikkal.
„A 2008-as globális gazdasági válságot követően megváltozott a pénzügyi szervezetek szabályozása és felügyelete, a pandémia pedig újból rávilágított a szakmában rejlő fejlődési lehetőségekre – mondta Seregdi László, az új szakirányú továbbképzés jegybanki vezetője. – A terület felgyorsult fejlődésével egyre több szakemberre lett szükség a hazai piacon is, mégpedig olyanokra, akik a szakma elméleti és gyakorlati oldalát egyaránt értik, így gyorsan tudnak reagálni a piaci változásokra. Együttműködésünk a Metropolitan Egyetemmel e piaci igény betöltését teszi lehetővé.”
A szakirányú továbbképzés iránt érdeklődők július 30-ig kedvezménnyel regisztrálhatnak a szeptemberben induló kurzusra, amelyre a hivatalos jelentkezés szeptember 10-én zárul.
Kapcsolódó cikkek
- Sport coach és HR-stratéga képzések a Széchenyi-egyetemen
- Nem feltétlenül a fizetés miatt mond fel egy munkavállaló
- Az a diák, aki késő éjszaka tanul, nehezen tud éber lenni a másnap reggeli órákon
- 5 dolog, amin könnyen elbukhat egy kezdő vállalkozó
- Anyagi és erkölcsi megbecsülés a fizika- és matematikatanároknak
- Az ötlettől a vállalkozásig segíti a hallgatók útját a Széchenyi István Egyetem
- Kibővíti és megújítja duális képzési együttműködését a Bosch Miskolcon
- Német fiatalokkal közösen kutattak a Széchenyi István Egyetem közlekedésmérnök szakos hallgatói
- Ez lesz a következő években a 4 legfontosabb soft skill
- Pályaválasztási konfliktusok a családban