Rangos díjat nyert a Magyarországon is ismert építőipari szoftver gyártója
Idén első alkalommal adták át Ausztriában a világ egyik vezető könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó vállalata, az EY és partnerei által alapított EY Scale-up Awards díjakat. Az elismeréssel, és az azzal járó, 100 ezer euró értékű képzési, tanácsadási csomaggal az osztrák piacon kiemelkedően teljesítő, innovatív vállalkozásokat támogatják. A fődíjat szoros versenyben a Magyarországon is forgalmazott építőipari szoftver gyártója, a PlanRadar érdemelte ki.
A verseny komolyságát jelzi, hogy az első körben 150 pályázat érkezett a zsűrihez, amely 10 kategóriában hirdetett győztest. A megmérettetésen azok a cégek vehettek részt, amelyek legalább 10 alkalmazottat foglalkoztatnak és három egymást követő évben növekedést értek el a létszámban vagy az árbevételben. A szabályok értelmében a kategóriák első helyezettjei jutottak tovább a nagydöntőbe, amelyben a PlanRadar végzett az élen, így 2022-ben kiérdemelte az Ausztria legjobb scale-upja címet. A zsűri értékelése szerint a jelentkezők száma és felkészültsége felülmúlta az előzetes várakozásokat, ami azt jelzi, hogy a dinamikusan növekvő start-up és scale-up vállalkozások egyre fontosabb szerepet játszanak az ország gazdasági életében. Különösen az innovációban, az értékteremtésben, a magas képzettséget igénylő, a fiatal tehetségek számára is vonzó munkahelyek létrehozásban válnak egyre inkább meghatározó, megkerülhetetlen szereplőkké.
„Büszkék vagyunk arra, hogy az építőipar képviselőjeként a PlanRadar nyerte el az elismerést ebben a rangos versenyben, a díj megerősít minket abban, hogy jó úton járunk. Az ágazat komoly fejlődés előtt áll, amelyben meghatározó szerepe lesz a digitalizációnak. Külön öröm számunkra, hogy Magyarországon is egyre több felhasználó ismeri fel a korszerű megoldások által biztosított előnyöket, amelyekkel időt és pénzt takarítanak meg, javítják hatékonyságukat, erősítik versenyképességüket” – mondja Simon Szilárd, a bécsi székhelyű cég magyarországi csapatának képviselője.
A hatékonyság növelésére azért is szükség van, mert éves alapon és havi összevetésben is csökkent júniusban a hazai építőipar teljesítménye, közölte az augusztus közepén kiadott gyorsjelentésében a Központi Statisztikai Hivatal. 2022 júniusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 5,2 százalékkal alacsonyabb volt a májusinál. A második negyedévben az építőipar termelői árai – egyes építőanyagok jelentős drágulása miatt – 25 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva. A digitalizáció nem jelent megoldást minden problémára, de hatékony eszköz lehet az iparági szereplők kezében a tervezési, kivitelezési, épületfenntartási folyamatok összehangolására, a hibák kiszűrésére és gyors kijavítására, a sok esetben szinte naponta bekövetkező munkaszervezési változások, nem várt események kezelésére.
Kapcsolódó cikkek
- A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
- Digitális arcfelismerő technológiában erős vállalat bővít Budapesten
- A Microsoft Azure-ügyfelek közvetlen, egyszerűsített hozzáférést kapnak Oracle adatbázisokhoz
- Inspire: Szuverenitás a felhőben, innovációk az űrből
- Hogyan lehetnek még zöldebbek épületeink?
- Intelligens konténereket gyárt egy magyar startup
- Még mindig sokan kockáztatnak nem jogtiszta szoftverekkel
- Gördülékenyebb, intelligensebb és gyorsabb autonóm mobil robotokat ígér a MiR új szoftvere
- Műtéteket könnyíthet meg a széchenyis mérnök szabadalma
- Google Cloud és SAP együttműködés a felhőben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.