Gyerekeknek szóló kreatív pályázatot hirdet a Magyar Államkincstár
A Magyar Államkincstár Mesterecset címmel pénzügyi tudatosságot fejlesztő kreatív pályázatot hirdet 5 és 18 év közötti fiatalok számára. A jelentkezők hagyományos és digitális technikákkal is versenybe szállhatnak a díjakért, a pályamunkákat 2022. december 31-ig a www.mesterecset-palyazat.hu weboldalon lehet benyújtani.
A Magyar Államkincstár idén hetedik alkalommal hirdeti meg Mesterecset elnevezésű országos gyerek- és diákpályázatát, amelynek célja a 18 év alatti fiatalok általános pénzügyi kultúrájának fejlesztése, valamint az intézmény államháztartásban betöltött szerepéhez kapcsolódó ismeretek átadása.
A Mesterecset pályázatra idén összesen öt kategóriában, hagyományos és digitális technikával készült művekkel is lehet nevezni. A hagyományos technikával készült művek (rajz, festmény, fotó, kollázs, képregény és makett) esetében külön díjazzák az óvodások, az alsó tagozatos általános iskolások, a felső tagozatos általános iskolások, valamint a középiskolások által beküldött pályaműveket. A digitális technikával készült munkák kategóriában (digitális rajz, fotó, digitális képregény) mind a négy korosztály pályázhat, a díjazás független az életkortól. A választható témakörök:
- "A családom és a Kincstár" – Hogyan vesz részt a Kincstár a családod életében? Járj utána!
- "A megtakarítás a szupererőm" – Hogyan takarékoskodik egy szuperhős? Te mi mindent tennél, ha a megtakarítás lenne a szupererőd?
A pályaműveket 2022. december 31-ig a www.mesterecset-palyazat.hu weboldalon lehet benyújtani. A szakmai zsűri az ötletesség, az alkalmazott technikai kivitelezés és a kiválasztott témához történő illeszkedés szempontjait figyelembe véve értékeli a beküldött pályaműveket. A pályázaton minden kategóriában három nyertest hirdetnek. A legjobb alkotások 150.000 Ft értékű, a második helyezettek 100.000 Ft értékű, míg a harmadik helyezettek 50.000 Ft értékű műszaki cikkre váltható vásárlási utalványt kapnak. A nyertes pályaműveket a Kincstár a Facebook oldalán és Instagramon is publikálja majd.
Kapcsolódó cikkek
- Az IAB Hungary idén is díjazza a legjobb szakdolgozatokat
- Gyermekek robotötleteit valósítja meg a Vodafone Magyarország Alapítvány
- Netezz biztonságban! – kreatív pályázatot hirdet diákoknak az ESET
- ’Az Év Honlapja’ pályázat 21. alkalommal keresi a legjobb honlapokat, applikációkat és digitális megoldásokat
- Új pályázat: európai egyetemeken kutathatnak a Széchenyi István Egyetem oktatói és PhD-hallgatói
- Elindult Az Év Honlapja 2022 Pályázat!
- Indul a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Kihirdették az idei Vodafone Digitális Díj nyerteseit
- Díjazzák az iskolai tanítást a mérnökök
- A napelemes rendszer kiépítése a bolygónkat és a pénztárcánkat is kíméli
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.