Rekord számú pályázat a 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián
Rekord számú pályázat érkezett több száz fiataltól a Magyar Innovációs Szövetség által meghirdetett 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára.
A Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztériummal, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkársággal és az M5 Csatornával közösen, a 2022/2023-es tanév időszakára, 32. alkalommal meghirdetett Országos Tudományos és Innovációs Olimpia beadási határideje lezárult. A fő támogató a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával az NKFI Alap.
A 2022. december 1-én lejárt határidőre idén kétszáztizennyolc fiatal tudóspalánta adta be a jelentkezését. A 32. OTIO-ra beküldött 157 pályázati terv értékelését, Jakab László, zsűrielnök, a BME professzora, vezetésével, a 29 tagú bírálóbizottság az alábbi szempontok szerint értékelte:
• a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
• a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
• az eredmények ésszerű és világos értelmezése,
• megvalósítható-e 2023. április 3-ig,
• a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.
A 157 pályázat közül a zsűri 85 kiemelkedő, főként informatikai és műszaki problémák megoldását, valamint környezeti problémákkal foglalkozó pályázatok kidolgozását javasolta a második fordulóra, így összesen 128 fiatal folytatja a tudományos és kutatói munkáját.
A 2022-23 évre meghirdetett OTIO első 3 helyezett (összesen 10 pályázó) 200.000 – 500.000 Ft, míg a további 10-15 kiemelt dicséretes pályázó 100.000 Ft jutalomra lesz jogosult, valamint különdíjat kap majd a legsikeresebb határon túli fiatal. Emellett az 1-3. helyezettek 100 többletpontot kapnak a felvételi eljárás folyamán. Az Olimpián legeredményesebben szereplő 8-10 iskola 800.000 – 1 millió Ft támogatásban, a legeredményesebb tanárok 600 – 800 ezer Ft egyszeri elismerésben részesülnek.
A három I. helyezett részt vehet a kétfordulós EU Fiatal Tudósok Versenyén, mert a hazai verseny része az európai versenysorozatnak. A legjobbak további rangos nemzetközi versenyekre is eljuthatnak pl. az Egyesült Államokban megrendezendő tudományos versenyek olimpiájára (Regeneron ISEF), valamint szakmai utakon, akár a Nobel-díj átadási ünnepségén is részt vehetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is átadták Az év tanárcsapata a digitalizációért díjat
- Ismét lehet indulni a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázaton
- Lezárult a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
- December 1. éjfélig lehet nevezni 'Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Nyerteseket hirdettek az ESET kiberbiztonsági kreatív pályázatán
- Gyerekeknek szóló kreatív pályázatot hirdet a Magyar Államkincstár
- Az IAB Hungary idén is díjazza a legjobb szakdolgozatokat
- Gyermekek robotötleteit valósítja meg a Vodafone Magyarország Alapítvány
- Netezz biztonságban! – kreatív pályázatot hirdet diákoknak az ESET
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.