Közösségi finanszírozási eszközzel segíti az iskolák digitalizációját a Redmenta
Sikerrel zárta a Redmenta az iskolák számára készített közösségi finanszírozási megoldásának tesztelését. A Dobjuk össze! oldal országszerte egyre több intézménynek és pedagógusnak biztosít alternatív finanszírozási lehetőséget digitális oktatási eszközök használatához.
A feladatlapkészítő alkalmazás, amely hosszú évek óta a magyar oktatás megkerülhetetlen szereplője, kezdetektől azt tűzte zászlajára, hogy a 21. század lehetőségeit elhozza valamennyi pedagógus számára.
Ehhez a Redmenta a már sok helyen bizonyított közösségi finanszírozás erejét hívta segítségül. A jelenlegi gazdasági válság ugyanis jelentősen megnehezíti az iskolák és fenntartóik számára, hogy előteremtsék a forrásokat a digitális oktatási eszközök beszerzésére, így a mai fiatalok hatalmas hátrányba kerülhetnek a jövő munkaerő piacán.
Ez a felismerés hívta életre a “Dobjuk össze!” programot: a támogatói oldal létrehozásával a Redmenta összekötötte a jelentkező intézményeket, pedagógusokat és potenciális támogatókat – pl. szülőket, cégeket, helyi pártfogókat. Az oldalon összegyűjtött pénzügyi támogatások pedig lehetővé tették az érintettek számára olyan Redmenta bővítmény használatát, ami megkönnyíti a pedagógusok mindennapi munkáját és fejleszti a tanulók 21. századi készségeit, a kreativitásukat, az analitikus gondolkodásukat, a problémamegoldó és a kommunikációs készségeiket.
A közösségi finanszírozási megoldás tesztelésére az ország különböző pontjáról több iskola jelentkezett és egy hónap alatt öt iskola, több mint ötven pedagógusának sikerült előteremteni a szükséges költségeket. Több, mint 800.000 Ft gyűlt össze. A Redmenta is hozzátesz a gyűjtéshez, minden támogatott fiókhoz kedvezményt nyújt, így a gyűjtéshez ők is hozzájárultak közel 1.000.000 forinttal.
“A támogatások összegyűjtése nagyon egyszerűen ment, kitettük a belső oldalunkra a kampány linkjét, és pár nap alatt össze is gyűlt a szülőknek hála” – nyilatkozta az egyik érintett iskola vezetője.
Az alkalmazás készítői szerint ez csak a kezdet. Hogy minden iskolába el tudják vinni a 21. századi megoldásokat, létrehoztak egy regisztrációs oldalt azok számára akik szeretnének iskolát támogatni. Így kötik össze a támogatókat a támogatást igénylő iskolákkal: https://redmenta.com/tamogass-egy-iskolat
Ezzel buzdítanak mindenkit, hogy az ünnepi időszakban bátran válasszák a jótékonykodás ezen formáját, hogy az új oktatási módszerek minél többek számára hozzáférhetőek legyenek.
Kapcsolódó cikkek
- Okleveles technikusi és szakmai képzések indulnak a Széchenyi Egyetemen
- A MITTE felel Magyarország első fizikus-mérnök alapképzésének ügynökségi feladataiért
- Az oktatásba is beszáll a legismertebb hazai e-kereskedelmi szakember
- Újra kell tervezned az életedet? – megoldás lehet a felnőttképzés
- Technológiaintenzív új campussal bővül jövőre a Ménesi úton a Corvinus Egyetem
- Idén is átadták Az év tanárcsapata a digitalizációért díjat
- Ez az 5 digitalizációs trend határozza majd meg 2023-at
- Digitalizáció: Van hova fejlődni a magyar cégeknek
- Digitalizációval menekülhetnek előre a mostani válságból a hazai turisztikai szereplők
- Digitalizációból állít követendő példát a hazai cégek elé a Digiméter
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.