Január 15-ig meghosszabbították a Mesterecset pályázat határidejét
A Magyar Államkincstár január 15-ig várja az alkotásokat a hetedik alkalommal meghirdetett Mesterecset pályázatára. Ebben az évben két téma közül lehet választani: az egyik a „Családom és a Kincstár”, a másik pedig az „Így takarékoskodik egy szuperhős”.
„Arra bíztatunk mindenkit, hogy beszélgessenek a pénzügyi tudatosság fontosságáról, hogy családjuk milyen módon kapcsolódik a Kincstárhoz, ezt pedig minél kreatívabb módon mutassák be alkotásaikban. Eddig minden évben nagyszerű művek születtek, idén is több százan küldték már be pályázatukat és az már most is látszik, hogy mennyire kreatív és újító módon nyúlnak a témákhoz a fiatalok. A határidő meghosszabbításával pedig szeretnénk lehetőséget adni, hogy január első felében is alkothassanak a résztvevők” – mondta Tavaszi Zsolt, a Magyar Államkincstár elnökhelyettese.
A hagyományos alkotási módokkal készült rajz, festmény, fotó, kollázs, képregény, vagy makett pályaműveket óvodástól középiskolás korig négy kategóriában, a digitális alkotási móddal készült alkotásokat pedig korosztálytól függetlenül egy kategóriában várja a Magyar Államkincstár.
Nevezni a www.mesterecset-palyazat.hu weboldalon található pályázati űrlap kitöltésével és a pályamunkák online feltöltésével, azaz a lefotózott, beszkennelt vagy a rajzolóprogramból digitális formában elmentett munkák beküldésével lehet.
A díjazás kategóriánként történik majd és mind az öt kategóriában az 1. helyezett 150.000 Ft, a 2. helyezett 100.000 Ft, míg a 3. hely birtokosa 50.000 Ft értékű műszaki áruházban levásárolható utalványt vihet haza.
A részvételi feltételekkel és a pályázattal kapcsolatban a www.mesterecset-palyazat.hu weboldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
Az elektronikus úton benyújtható pályázatok új beadási határideje 2023. január 15. (vasárnap) éjfél.
Kapcsolódó cikkek
- Gyorsítósávon haladnak a jövő vállalkozásai a Széchenyi István Egyetemen
- Elindult a Vodafone Alapítvány 15 millió forint összdíjazású pályázata
- Internettel kapcsolatos pályázatok gyerekeknek és fiataloknak
- Rekord számú pályázat a 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián
- Idén is átadták Az év tanárcsapata a digitalizációért díjat
- Ismét lehet indulni a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázaton
- Lezárult a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
- December 1. éjfélig lehet nevezni 'Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Nyerteseket hirdettek az ESET kiberbiztonsági kreatív pályázatán
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.