Sajtódíjat indít a Siemens
Újraindítja médiadíját a Siemens, amellyel a technológia területén kimagasló minőségű munkát végző újságírókat és tartalomkészítőket kívánja elismerni. A Siemens Media Award 2023 regionális sajtópályázatra Közép- és Kelet-Európa hét országában (Ausztria, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia) nevezhetnek újságírók, valamint a közösségi média- és más felületek tartalomkészítői is.
A „Célszerű technológia” jelmondatú pályázatra olyan médiaanyagokat várnak, amelyek megmutatják, hogyan képes a technológia hozzájárulni a fenntarthatósághoz, a gazdaság és a társadalom fejlődéséhez. A versenyre 2022. április 1-től 2023. április 30-ig publikált médiatartalmakkal lehet jelentkezni.
„Kiemelkedő minőségű, átfogó tartalmakat keressük arról, hogy a digitális technológia miként változtatja meg, teszi jobbá a mindennapi életet. Ez a téma nagyon fontos számunkra a Siemensnél, mert megmutatja, hogy az üzleti és technológiai fejlődés mekkora hatással van arra, hogy mindenki jobb életet élhessen” – mondta Arató Márk, a Siemens Zrt. kommunikációs vezetője.
A 2023-as versenyben a független zsűri országonként a legjobb három eredeti médiatartalmat választja ki. Az egyes országok második és harmadik helyezettjeinek jutalma egy-egy két személyre szóló szállodai pihenés, míg a győztesek kvalifikálják magukat egy bécsi tanulmányútra.
A Bécsben megrendezett díjátadó gálán az is kiderül, hogy ki nyeri el a regionális győztes címét, és vele együtt a főnyereményt, amely egy kétszemélyes út Ausztriába, a Salzburgi Ünnepi Játékokra.
A pályázatra jelentkező újságírók és tartalomkészítők a zsűrizésre szánt eredeti munkáikat a mediapalyazat.hu@siemens.com e-mail címre küldhetik el 2023. május 5-ig.
A versenyre bármilyen print, online, rádiós, tv-s, videós, podcast, blog, közösségi média tartalommal lehet jelentkezni, amelyet az elmúlt egy évben – 2022. április 1. és 2023. április 30. között – publikáltak. A Siemens pályázata azon tartalmakat keresi szektoroktól és felhasználói körtől függetlenül, amelyek megmutatják, hogy egy-egy technológia miként járul hozzá egy jobb jövőhöz, a gazdaság és a társadalom fejlődéséhez, a fenntarthatósághoz.
Kapcsolódó cikkek
- Siemens technológiával automatizálja abroncsgyárait a Continental
- Médiatanács: továbblépések helyi és körzeti rádiós pályázatokban
- Siemens megoldások, toronymagasan
- Digitális kalandjátékon keresztül ösztönzi a diákokat a Vodafone Alapítvány
- Siemens-megoldások az Országos Széchényi Könyvtár új épületében
- Vasárnapig lehet jelentkezni a 600.000 forintos jutalomra
- Tovább bővült a Siemens füstérzékelő portfóliója
- Határidő-hosszabbítás: március 24-ig lehet jelentkezni a Vodafone Digitális Díjra
- Még egy hétig jelentkezhetnek a fiatalok a Samsung és az EdisonKids idei versenyére
- Lejárt a rozoga síliftek ideje
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.