140 millió euró tiszta energia innovációkra

forrás: Prím Online, 2023. szeptember 6. 15:08

Az ipari, pénzügyi és képzési szektor jelentős szereplői a tiszta energia ipari innovációjának felgyorsításába fektetnek be.

A fenntartható energetika innovációs motorjaként számon tartott EIT InnoEnergy bejelentette, hogy sikeresen lezárta a több mint 140 millió euró értékű tőkét biztosító zártkörű kibocsátási körét.

 

 A befektetők ebben a körben új stratégiai szereplők (Societe Generale, Santander CIB, PULSE – CMA CGM Energia Alap, Renault Group, Stena Recycling és NIIT), valamint meglévő részvényesek (Siemens Financial Services, Schneider Electric, Capgemini, Volkswagen Group, ING, Koolen Industries, GROUPE IDEC és Engie).

 

A bevételt az új üzletkötések számának növelésére, a jelenlegi 200 portfólióvállalat növekedésének támogatására, az új ipari bajnokok, például az InnoEnergy vállalatépítők sikeres elindításának felgyorsítására, az új szabályozási keretek által teremtett lehetőségek megragadására, valamint az USA-beli terjeszkedés fellendítésére fordítják.

 

Az InnoEnergy üzletkötései általában nagy CAPEX-igényű, korai fázisban lévő innovatív technológiákra, és a tiszta technológiák képviselőire koncentrálnak. Az InnoEnergy egyedülálló és megbízható, 1 200 partnert számláló ökoszisztémáján keresztül gyorsítja, csökkenti a kockázatokat és támogatja a globális üzleti ügyeket. Az irányított ökoszisztéma magában foglalja a különböző méretű ipari szereplőket, befektetőket (állami és magánbefektetőket, tőke- és hitelbefektetőket), tudományos intézményeket, kutatóközpontokat és a közigazgatást. Az elmúlt 12 év alatt felépített InnoEnergy, egyablakos modellel nyújt támogatást a globális innovátorok számára a teljes életciklusuk során (a korai fázistól az ipari méretig).

 

Marcin Wasilewski

 

Az InnoEnergy jelenleg 200 vállalatból álló portfólióval rendelkezik, amelyek közül három unikornis (azaz több mint egymilliárd dollár értékű vállalat), és amelyek jó úton haladnak ahhoz, hogy 2030-ig összesen 110 milliárd eurós bevételt és 2,1G tonna CO2e megtakarítást érjenek el. Ezek a vállalatok együttesen eddig 9,7 milliárd eurót befektetést szereztek. Ez a zártkörű kibocsátási kör megerősíti az InnoEnergy szerepét, mint az egyik erős eszköz Európa kezében ama törekvés megvalósítására, hogy a közösség 2050-re elérje a kitűzött nettó nullás célkitűzését, miután a világ gazdaságai közül elsőként éghajlatvédelmi törvényben rögzítette azt.

 

Marcin Wasilewski, az EIT InnoEnergy Central Europe vezérigazgatója elmondta: "A zártkörű kibocsátással kitűzött célok teljesültek. Új stratégiai szereplők csatlakoztak az InnoEnergy kiemelkedő tőkebefektetői táborához, több részvényes újra befektetett, és összességében elegendő friss pénzügyi forrást biztosítottunk ahhoz, hogy megduplázzuk a folyamatban lévő tevékenységeink hatását. Az Európában és a világban felgyorsult energetikai átállás, valamint a nyugati világ fokozott újraiparosítási törekvései egyedülálló lehetőségeket teremtenek az InnoEnergy, portfólióvállalatai és megbízható ökoszisztéma-partnereink számára. Felkészültünk az előttünk álló útra. Küldetésünk 2010 óta tart, és mi továbbra is szállítjuk az eredményeket".

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hazánkban is megkerülhetetlen lesz a mesterséges intelligencia

Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azon médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmányában, hozzátéve: a magyarok inkább pozitívan gondolnak az MI-megoldásokra.

2024. május 21. 19:10

Indul az emberszabású robotok sorozatgyártása

Már jövőre megindulhat az első ipari célú humanoid robotok sorozatgyártása. Ezekkel az eszközökkel a manuális tevékenységek több mint fele automatizálható. Az emberszabású robotok bevezető ára 80.000 euró körül várható, de így is nagyjából másfél év alatt megtérül egy ilyen beruházás – mutatta ki tanulmányában a stuttgarti központú Horváth csoport, amelynek magyarországi tagja az IFUA Horváth.

2024. május 21. 13:02

KPMG: Az energiaipar sem ússza meg a genAI bevezetését

Óvatosak a generatív mesterséges intelligencia bevezetése kapcsán az energiaipari vezetők. A KPMG Global Energy CEO Outlook legutóbbi kutatása szerint a vezérigazgatók a jelenlegi ingatag geopolitikai és politikai helyzetben is bizakodóak a növekedési kilátásokat illetően, a befektetések terén pedig legfőbb prioritásuk a generatív mesterséges intelligencia. Lelkesedésüket mérséklik azonban az etikai problémák és a kiberbiztonsági kockázatok. A kutatásból az is kiderül, hogy a vezérigazgatók az ESG-t ma már az üzleti siker egyik alapjának tartják.

2024. május 21. 11:28

A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában

A hulladékok újrahasznosítására irányuló innovatív eljárások bevezetésével az ABB finnországi Porvoóban találha-tó gyártóüzeme 50 százalékkal csökkentette a vegyes műanyaghulladék mennyiségét, és 2023-ban közel 20 száza-lékkal javította az újrahasznosítás arányát. Az újrahasznosítási erőfeszítések fontos lépést jelentenek a Föld erőfor-rásainak megőrzése és az ügyfelek fenntarthatósági kötelezettségvállalásainak támogatása felé; ezen erőfeszítések 2024-ben 16 égerfa átlagos súlyának megfelelő mennyiségű polipropilént takarítanak meg.

2024. május 21. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59