Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.
A PEF egy olyan új újrahasznosítható növényi alapú műanyag, amely a pozitív környezeti és teljesítményjellemzők potenciálisan erőteljes kombinációját kínálja a csomagoló- és textilipar, a fóliagyártás és más ágazatok számára. A cölöpalapozási munkák 2022 áprilisában kezdődtek meg az Avantium új telephelyén, és az építkezés várhatóan 2024-ben zárul le, hogy a cég már 2024-től kereskedelmi forgalomba hozhassa PEF termékeit.
Széles kínálat a rugalmas bioműanyagok gyártásához
A Worley és az Avantium az ABB-t választotta a projekt első számú villamos kivitelezőjéül (MEC). Az ABB szolgáltatásai műszaki tartalom tekintetében az alábbiakat foglalják magukban:
• Elektromos tervezés, ami a rendszerméretezést és a hálózatelemzést is magában foglalja.
• eHouse-ok alkalmazása, ami több szempontból is előnyös a beton alállomási épületek létesítésével szemben, ugyanis rendkívül rugalmasan kezelhetők jövőbeli méretnövelések és újabb konfigurációk kialakítása esetén.
• Frekvenciaváltók, akkumulátorok, kis- és középfeszültségű kapcsolóberendezések.
• A eHouse-okon kívül elhelyezett elosztó transzformátorok.
• A leszállított berendezések üzembe helyezése.
Az eHouse-megoldás lehetővé teszi, hogy az összeszerelést és a tesztek többségét még a gyártóüzemben elvégezzék, így jelentősen csökken a helyszíni telepítés és üzembe helyezés időigénye. Ezenkívül az ABB által alkalmazott eHouse-okkal csökken a költség- és határidő-túllépés, valamint a kivitelezési problémák kockázata.
„Az ABB fejlett elektromos rendszerekkel kapcsolatban már többszörösen bizonyított szaktudása, az ABB kiváló minőségű és működés közben is bevált elektromos termékeinek széles portfóliója, a cég gazdag szakmai tapasztalatai és a konténeres megoldások terén eddig elért sikerei mind hozzájárultak ahhoz, hogy épp az ABB-t válasszuk ennek a projektnek a megvalósításához” – mondta Hans-Jochem de Kleijn, az FDCA Flagship-Project Mondego – Renewable Polymers projektmenedzsere az Avantium részéről.
A proaktív konzultációs megközelítés megkönnyíti a Worley munkáját
A projekt korai szakaszában az ABB a műszaki fejlesztéseket és a kockázatok csökkenését elősegítő proaktív konzultációs megközelítéssel támogatta a Worley-t. Ez végül hozzájárul majd ahhoz, hogy az Avantium kiváló minőségű, megbízható energiaelosztó rendszerrel építhesse ki megújuló bioműanyag-gyártó üzemét.
„A projekt során szerzett pozitív tapasztalatok alapján a Worley és az ABB tovább bővíti kapcsolatait és még szorosabban együtt kíván működni más zöldmezős beruházások megvalósításán” – mondta Rob Doove, az ABB üzletfejlesztésért felelős vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Tiszta energiával foglalkozó start-up vállalkozással köt stratégiai partnerséget az ABB
- Női munkavállalókat vonz mérnöki pályára az ABB Magyarország esélyegyenlőséget célzó mentorprogramja
- Biztonság és hatékonyság a belga energiaszolgáltató számára
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- High-tech védelem a kulturális világörökségi helyszín számára: Tűzmegelőzés az aacheni dómban
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.