XIV. Magyar Fenntarthatósági Csúcs. Ég a világ! Mit lehet tenni?
Égnek az erdők, a városok. Kontinenseket elmosó áradások, éhínség, forróság, pusztító földrengések, járványok. A migráció megoldhatatlanná vált a nemzetek számára. Természeti, humanitárius és geopolitikai összeomlás tanúi vagyunk. Kiszámíthatatlanná vált nemzeti és világgazdasági folyamatokban, hatalmas bizonytalanságban kell a gazdasági szereplőknek termelni, működni. Nehéz lesz a Magyar Fenntarthatósági Csúcs 14. párbeszédjén, november 16-án az előadóknak és a résztvevő felelősen gondolkodó és cselekvő embereknek a megoldást megtalálni.
Hiába volt minden figyelmeztetés. A földi élet egyensúlyi rendszerei megdőltek, s elérték azt a pontot, ahonnan már nincs visszaút. Szétesik minden, ami eddig stabil volt.
Sok nehézségre kell készülnünk. Közben új stabil pontokat kell találnunk az összeomlás mentén keletkező új világban.
A pénzéhség, a hatalomvágy nem csillapodott. Sőt! Az energiaválság nyertesei nem tudnak jóllakni. A politikai színtéren eldurvult a harc a globális hatalom újraosztásáért.
Nem jól áll a fenntartható fejlődés esélye!
Várunk együtt gondolkodásra László Ervin világhírű tudóssal, kétszeres Béke Nobel Díjra jelölttel, Juhász Árpád geológussal, Dinya László professzorral, Németh Lajos meteorológussal, Hetesi Zsolttal, Bőgel Györggyel, és az üzleti szektor felelős szereplőivel.
A három fővédnök (László Ervin, Juhász Árpád és Demcsák Mária) idén 14. alkalommal hívja össze a magyar társadalom és gazdaság felelőseit, az üzleti szektor képviselői mellett a tudomány, az oktatás, a kormányzat, a civil szervezetek felelős gondolkodóit és cselekvőit, osszák meg tudásukat egymással! Beszéljük meg, mit kell tennünk, hogy gyökeres fordulatot vegyen a nemzetek, emberek, a profittermelők gondolkodásmódja, értékrendje.
Mert ahová most tartunk, az fenntarthatatlan!
Várunk a 14. Magyar Fenntarthatósági Csúcskonferenciára!
Személyesen Budapesten november 16-án, vagy másnaptól távolról videófilmről 10 napon keresztül.
Részletes program és regisztráció: https://ppkonferencia.hu/magyar-fenntarthatosagi-csucs-2023/
Kapcsolódó cikkek
- Jövőfókuszú konferenciával ünneplik a #neumann120 évet
- SimpleTrends Konferencia: ahol a jövő üzleti trendjei és a ma e-kereskedői találkoznak
- Adó- és pénzgazdálkodás. Minden forint számít!
- Díjmentes roadshow-konferencia az Közép-Dunántúl Régió kkv-döntéshozóinak
- Törökország – Egyesült Arab Emírségek. Üzleti Fórum a két közel-keleti óriással
- Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
- Nemzetközi nagyágyúk beszélnek Budapesten a legfrissebb mesterséges intelligencia trendekről
- Osztrák–Magyar Üzleti Találkozó. Befektetés Alsó-Ausztriában!
- Egészség, fenntarthatóság, biztonság – ezt várják a magyarok a MI-től
- Az irodaélménytől a cosplayig: mi jár a fiatalok fejében?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen
Megérkezett az ESET otthoni kiberbiztonsági megoldások új verziója, amely olyan új funkciókkal bővült, mint az ESET Folder Guard, mellyel a felhasználók védett mappákat tudnak létrehozni, vagy a Dark Web Vizsgálat, amely képes riasztani, ha a személyes adataink felbukkannak a dark webes piactereken, fórumokon. Ez az új személyazonosságvédelmi modul mostantól globálisan elérhető.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.