Magyar kiberbiztonsági laborral bővült a TIC szektor vezető cégcsoportja
Több komoly nemzetközi befektető után végül a TIC – (Test, Inspection and Certification) szektor globálisan is vezető szereplője a QIMA Group szerzett többségi tulajdont az egyetlen hazai Common Criteria akkreditált vizsgálólaborban, a CCLab Kft-ben. A külföldi közvetlen beruházást a magyar állam jóváhagyta, az új tulajdonos cégbírósághoz való bejelentése hivatalosan is megtörtént.
A tesztelési, vizsgálói és tanúsítási szolgáltatások vezető szolgáltatója, a QIMA bejelentette, hogy felvásárolta a CCLab-ot, Magyarország egyetlen Common Criteria akkreditált tesztlaboratóriumát. A stratégiai partnerkapcsolat kihangsúlyozza a QIMA elkötelezettségét a globális ellátási láncok biztonságának és megbízhatóságának biztosításával, miközben bővíti a jelenlétét az egyre növekvő kiberbiztonsági iparágban.
A kiberbiztonságot ma már széles körben a környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) kérdések egyik fő szempontjának tekintik, mivel a nemzetközi ellátási hálózatok egyre összetettebb kiberfenyegetésekkel és támadásokkal kell szembenézzenek. A QIMA CCLab cégcsoportba való integrálásával tovább erősíti átfogó globális ESG-megoldásait.
”A CCLab képességeinek és tudásának bevonása óriási lehetőség a QIMA számára annak érdekében, hogy bővítsük jelenlétünket kiberbiztonsági szolgáltatások terén és megoldásokat fejlesszünk ki ügyfeleink termékeinek és végfelhasználóinak védelmére” – mondta Sebastien Breteau, a QIMA alapítója és vezérigazgatója – ”Ez az együttműködés nagyban illeszkedik küldetésünkhöz, melynek lényege ügyfeleink támogatása abban, hogy olyan termékeket készítsenek, amelyekben a fogyasztók megbízhatnak.”
A két vállalat egyesített erői "egyablakos" megoldást kínálnak a fogyasztóelektronikai ipar számára, ahol a kibervédelmi szolgáltatások kiegészítik a QIMA már meglévő tesztelési, minőségellenőrzési, tanúsítási és CSR audit megoldásait.
”A QIMA és a CCLab vállalati kultúrája és értékei nagyon hasonlóak. A QIMA-hoz történő csatlakozás lehetővé teszi a CCLab számára, hogy bővítse a kereskedelmi és működési hatókörünket és felgyorsítsa a növekedésünket.” – mondta Molnár Ferenc, a CCLab alapítója és vezérigazgatója.
Az akvizícióval a CCLab Kft. szakmai irányítása változatlan marad, a cég meglévő és jövőbeli potenciális ügyfeleinek kiszolgálása zavartalanul folytatódik. A befektetésnek és a labor szolgáltatásai iránti megnövekedett igénynek köszönhetően a csapat létszáma fokozatosan bővül, és a hatékonyságnövelés érdekében további digitális eszközök támogatják majd az értékelői tevékenységet.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom 2023. harmadik negyedéves eredményei
- Új vezető a Schneider Electric hazai Secure Power csapatánál
- A UPS egészségügyi üzletága új logisztikai és disztribúciós vezetőt nevez ki
- Idén negyedszer lett Családbarát Munkahely a Bridgestone
- Hazánkban is egyre elterjedtebb csalási módszer a phone number spoofing
- Elég okosak vagyunk egy okosotthonhoz? A leggyengébb láncszem mindig a felhasználó
- Jelentősen nőtt az LG árbevétele és üzemi nyeresége is
- Kyrylo Khomiakov lesz a Binance Közép-Ázsia regionális vezetője
- A kibervédelem top 5 nehézsége 2023-ban
- Új üzletágat indít az Egis hazánkban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.