Banki csalások kivédésére tervezett megoldást a 48-órás programozói verseny győztes csapata
A banki azonosításra használt videók manipulációjának kiszűrése mellett a csapatok olyan fontos kihívásokra keresték a megoldást, mint a sugárkezelésre váró rákbetegek hatékonyabb beosztása vagy a városlakók ökológiai lábnyomának csökkentése. Az ötödik alkalommal megrendezett JunctionX Budapest hackathonon 70 országból több mint száz csapat vett részt, közel felük személyesen.
November végén a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adott otthont Magyarország legnagyobb programozói versenyének, amelyen idén az eddigi legtöbb, 72 befejezett pályamunkát értékelt a szakmai zsűri. A 2-5 fős csapatok a verseny előtt két nappal ismerhették meg a választható kihívásokat, amelyekre 48 órát követően kellett prezentálniuk megoldásukat és a megvalósíthatóságot bizonyító forráskódot. Az egyes kihívások győztes csapatai egyenként 1500 euró, az abszolút győztes csapat tagjai összesen 3000 euró pénznyereménnyel térhettek haza. A verseny népszerűségét a magas összdíjazáson felül annak köszönheti, hogy a technológiai projekteknek valódi, akár több millió ember életét érintő problémákra kell piacképes megoldást prezentálniuk.
A versenyzők idén az Intuitech digitalizációs stúdió, a Varian orvostechnológiai vállalat és a szervező CraftHub által hozott kihívások közül választhattak. A Siemens Heathineers részeként működő Varian kihívásának győztese a RadioCareSync csapat lett, akik egy olyan alkalmazást dolgoztak ki, amely megkönnyítené és összehangolná az orvoscsapatok munkáját a sugárkezelésre váró rákbetegek kezelési tervének összeállításában az adminisztrációs feladatok csökkentésével, a betegek egyedi igényeinek figyelembevételével, a rendelkezésre álló eszközök kihasználásának optimalizálásával és egy ágyfoglalási és értesítési rendszer bevezetésével.
Az abszolút győztes, a Polyp HUB az Intuitech digitalizációs stúdió kihívására készített alkalmazást a deepfake-videók kiszűrésére. A személyiség azonosítására használt videók manipulációja komoly biztonsági kockázatot jelent a banki szektorban, ezért kiszűrésük alapvető fontosságú. Az alkalmazás speciális algoritmusokat használ a felvétel elemzésére, emellett egy innovatív ötletként a fej természetes mozgási mintáit használja a valódi és hamisított felhasználók megkülönböztetésére. Az abszolút győztes díját a Varian orvostechnológiai vállalat szponzorálta.
Idén a szervező CraftHub is kihívások elé állította a versenyzőket. A fenntarthatósági kihívás olyan ötleteket keresett, amelyek környezettudatosabb viselkedésre motiválják a városlakókat és a vállalatokat. A kihívás győztese, a WasteWiz csapat játékos alkalmazása a mesterséges intelligencia által vezérelt tárgyfelismerő modellel és automata szelektívszemétgyűjtő-keresővel segítené a felhasználókat a tudatosabb hulladékgyűjtésben. A szervező másik kihívása a telekommunikációs cégek számára keresett megoldást a fiatal felnőttek érdeklődésének felkeltésére és márkahűségének építésére. A győztes TELLYOU csapat alkalmazásával a felhasználók saját avatárjukat hozhatnák létre és fejleszthetnék szórakoztató felmérések, beszélgetések segítségével. Ezáltal személyre szabott, interaktív tartalmakat kaphatnak, amelyek túlmutatnak a tipikus mesterségesintelligencia-alapú társalgáson.
A hibrid verseny fizikai helyszínén, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen több mint 300, az online térben több mint 100 versenyző vállalta a 48-órás megmérettetést. A csapatok munkáját idén is a szervezők, a partnerek és a szponzorok szakemberei segítették. A CraftHub szervezői továbbá csapatépítő játékkal és egy Design Thinking workshoppal is készültek a helyszíni versenyzők számára.
„A JunctionXBudapest a résztvevők számára a közös fejlődés, az újító megközelítések és a legújabb trendek gyakorlatba ültetésének lehetőségét kínálja egy támogató, nemzetközi, szakmai közegben” – mondta Varga Károly, a CraftHub egyik alapítója. „A verseny ugyanakkor kiváló bemutatkozási lehetőség a fiatal tehetségek számára, így nem titkolt célunk, hogy a jövőben a támogató partnereink a díjazásokon felül konkrét állásokat, megbízásokat is kínáljanak a jövőbeni szakembereknek” – tette hozzá a szervező.
Az idei rendezvény további támogató partnerei a Lufthansa, HR partnere az EPAM volt, a helyszínen a Watt energiaitalok, a Nissin Cup Noodle és a Subway termékekkel támogatták a versenyzőket.
Kapcsolódó cikkek
- Tarolt az ELTE az ICPC Programozói Verseny magyar fordulójában
- Novemberben ismét JunctionX hackathon Budapesten!
- 22 év volt az átlagéletkor a Code #LikeABosch ötletversenyen
- Nemzetközi nagyágyúk beszélnek Budapesten a legfrissebb mesterséges intelligencia trendekről
- Innovációs versenyt rendez a Bosch: fiatalok jelentkezését várják, több mint 4 millió forint a tét
- Az AI a fejlesztői szakmába is betört, kínzó kérdés, hogy hol lesz helye az embernek?
- A Széchenyi-egyetem rendezte meg a legrangosabb hazai irányítástechnikai programozó versenyt
- A káoszmenedzsment az új normális
- Tizennégy csapat indult a Morgan Stanley programozói versenyén
- ELTE-s siker az ICPC programozói versenyen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.