Ismét bekerült a DJSI World indexbe az LG
Az LG Electronics (LG) immár 12. alkalommal került be a Dow Jones Fenntarthatósági Indexbe (DJSI World). A DJSI World a világ legnagyobb 2500 vállalatának felső 10 százalékát rangsorolja hosszú távú gazdasági, környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási gyakorlataik alapján. A listát széles körben használják a vállalatok fenntartható gazdálkodási módszereinek összehasonlítására és a társadalmilag felelős befektetések viszonyítási pontjaként.
Az LG a legmagasabb pontszámot érte el a szabadidős eszközök és termékek (Leisure Equipment & Products), valamint a szórakoztató elektronika (Consumer Electronics) iparági kategóriában. Mindemellett az LG az egyetlen dél-koreai vállalat, amely 12 éve folyamatosan szerepel a DJSI World Indexben.
A vállalat magas pontszámot kapott környezetvédelmi kezdeményezéseiért, az üvegházhatású gázok kibocsátásának aktív csökkentéséért, a vízfelhasználás mérsékléséért, valamint az újrahasznosítási arány növeléséért. Az LG jelentős lépéseket tesz a 2030-ra kitűzött szén-dioxid-semlegesség elérésére irányuló célja felé is, mivel az előző évhez képest 220 000 tonnával csökkentette a teljes kibocsátást az üvegházhatású gázok tekintetében. Emellett a vállalat csatlakozott a RE100 kezdeményezéshez, amellyel célja, hogy 2050-re minden telephelye 100 százalékban megújuló energiával működjön.
A társadalmi kritériumok tekintetében az LG pozitív értékelést kapott az emberi jogok megfelelő kezelése, a munkahelyi sokszínűségre irányuló erőfeszítései és a befogadó kultúra megteremtése miatt. A vállalat elismerést kapott továbbá az átlátható és felelős irányítási gyakorlatok megvalósításáért, beleértve a készségmátrix hatékony alkalmazását az igazgatóságban, továbbá az elnökségen belüli függetlenség, szakértelem és sokszínűség fokozására irányuló törekvéseket.
Az ENSZ Globális Megállapodása (UN Global Compact - UNGC) és a Felelősségteljes Üzleti Szövetség (Responsible Business Alliance - RBA) tagjaként az LG nemcsak a nemzetközi emberi jogi és munkaügyi normákat tartja be, hanem aktívan fejleszti irányítási folyamatait is, hogy megfeleljen az egyre szigorúbb globális ESG-szabályozásoknak, például az EU ellátási lánc átvilágításáról szóló törvényének (Supply Chain Due Diligence Act).
Az LG a DJSI World mellett 14. éve szerepel a DJSI Asia Pacific, valamint 15. éve a DJSI Korea Indexben, amelyek ugyanazokat a kritériumokat értékelik, mint a DJSI World, de az ázsiai-csendes-óceáni régió, valamint Dél-Korea vállalataira összpontosítanak.
Az LG emellett már a harmadik egymást követő évben kap "A" besorolást a Koreai Vállalatirányítási és Fenntarthatósági Intézet (Korea Institute of Corporate Governance and Sustainability) által kiadott ESG+ minősítési skálán. Az elmúlt négy évben pedig a Morgan Stanley Capital International (MSCI) globális befektetési kutatócég szintén "A" osztályzatot adott az LG-nek.
Az LG elkötelezett az iránt, hogy ESG-terveit működése minden szintjén alkalmazza, ezért tavaly óta összes munkavállalója számára kötelező tanfolyamokat tart ezek elsajátítására.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG egyedi mobilitási élményeket mutatott be az idei Müncheni Autószalonon
- Az LG a 2023-as IFA-n mutatja be legújabb energiahatékonysági innovációit
- Átlátszó autóantennát mutat be az LG a CES 2024-en
- Díjazták az LG nemzetközi startup-versenyének győzteseit
- Az LG életmód-megoldásai a MI segítségével javítják a felhasználói élményt
- Szervezeti változásokat jelentett be az LG Electronics
- Rekordmennyiségű innovációs díjat nyert el az LG a közelgő 2024-es CES-en
- Az LG legújabb SMART monitorjaihoz már számítógépet sem kell csatlakoztatnunk
- A Hyundai luxusmárkája, a Genesis modelljeiben debütál az LG autós tartalomplatformja
- Jelentősen nőtt az LG árbevétele és üzemi nyeresége is
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.