A személyes jelenlétet előtérbe helyező, hibrid munkarendet vezet be az SAP Magyarországon is
A vállalati kultúra erősítése, valamint az ügyfelekkel és a munkatársakkal való személyes kapcsolat ösztönzése érdekében, új hibrid munkarend bevezetését jelentette be az SAP Hungary Kft. a német szoftvercég globális iránymutatásaihoz igazodva.
2024. áprilisig még egy felkészülő időszakkal, májustól viszont világszerte élesben fut majd az SAP hibrid munkarendje, melyet Budapesten a hét közepén jelentettek be. A több újítást is magában foglaló tervezet legfontosabb változása, hogy a korábbi, akár kizárólagos otthoni munkavégzést is megengedő rendszerét a személyes jelenlétre nagyobb hangsúlyt helyező hibrid munkarend váltja fel. Ennek értelmében a munkatársaknak hetente 3 napot akár a cég főhadiszállásán, akár az ügyfelekkel és partnercégekkel személyesen folytatott megbeszéléseken, külső helyszínen szükséges eltölteni.
„Ez a döntés azon felismerés eredménye, hogy a személyes találkozók és a közvetlen kommunikáció hosszútávon nem nélkülözhetők a sikeres együttműködéshez, az új ötletek születéséhez, a vállalati kultúra szerves fejlődésének fenntartásához és elsajátításához” – indokolta a bejelentett változást Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója. „Ez a változás szoros összhangban van az SAP globális vállalati átalakulásával, innovációs és cloud transzformációs céljaival” – tette hozzá az ügyvezető.
Mint ismeretes, az SAP Magyarországon 2019-ben dolgozta ki, és 2020 folyamán vezette be FlexWork munkarendjét, mely helytől független, célorientált, ugyanakkor kényelmes, rugalmas munkavégzést biztosított, mindezt a legmagasabb minőségű eszközparkkal, felhőinfrastruktúrával és irodaberendezéssel támogatva. A 2019-től fejlesztett FlexWork ráadásul remekül illeszkedett ahhoz az elváráshoz, mellyel a járványveszély első hullámában, 2020 tavaszán szembesültek a cégek. A fertőzésveszély minimalizálását célul kitűző, így a távolságtartásra koncentráló, otthoni munkavégzést központilag és államilag is előíró munkarendet rekordgyorsasággal lehetett bevezetni az SAP-nál a FlexWork alapjain.
„A járvány elvonultával az irodai és otthoni munkavégzés arányát annyiban szabályoztuk, hogy a közvetlen felettessel történő megállapodás szerint kellett eljárni a kollégáknak, ugyanakkor általános felismeréssé vált, hogy számos élethelyzetben indokolt a közösségi, személyes jelenlét a cégen belül és az ügyfelekkel, partnerekkel folytatott munkában” – magyarázza Dobos-Horváth Krisztina, az SAP Hungary HR igazgatója. A társaság magyarországi főhadiszállásán a cég belső kimutatásai szerint az irodai közegben töltött munkaórák aránya egyébként is magas régiós szinten összehasonlítva más országokkal, és intenzív társasági élet zajlik (amint arról Magyarósi Csaba videoriportja is beszámolt még 2023 végén). „Az SAP Magyarországon immár közel 2000 főt foglalkoztat, ez majdnem 100 százalékos bővülés, csupán néhány év leforgása alatt, melynek jelentős részét kötelező távmunkában kellett lefolytatni. Észszerű lépés, hogy a vállalati kultúra erősítése céljából a személyes kapcsolatok kiépítését és fenntartását szorgalmazzuk mind a cégen belül, mind partnereink és ügyfeleink felé” – indokol Dobos-Horváth Krisztina.
„Személy szerint is örülök, hogy az SAP határozottabban felvállalja az üzleti életben a közvetlen részvétel szerepének fontosságát az új munkarendben. Egy olyan év áll előttünk, mikor a magyar gazdaság meghatározó szereplőinél, a kulcsfontosságú, közép- és nagyvállalati szegmensben kell határidőre teljesíteni az SAP S4/HANA átállást. Ehhez intenzív párbeszédre van szükség partnereinkkel és ügyfeleinkkel, ami nem folyhat kizárólagosan virtuális csatornákon” – mondja Pintér Szabolcs.
Kapcsolódó cikkek
- A YouGov felvásárolja a CPS GfK-t
- Együttműködési megállapodást kötött a Delta és az evosoft
- Egyesült a WTS Klient és a Finacont
- A világ élvonalában: vállalatirányítási verseny dobogójára kerültek a Széchenyi-egyetem hallgatói
- Új fokozatba kapcsolt Magyarországon a Schneider Electric
- Ismét bekerült a DJSI World indexbe az LG
- Magyar vállalkozás válhat a közép-európai térség legerősebb piaci szereplőjévé
- A Kyndryl a 2023-as év Felelős Munkaadója Magyarországon
- 130 éves lett a Pátria Nyomda
- Daradics Kinga az eMAG Magyarország új ügyvezetője
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.