Az ABB több mint 1300 robotot szállít a Volvo Carsnak
Az ABB bejelentette, hogy megerősíti a Volvo Cars-zal régóta fennálló partnerségét, amelynek keretében több mint 1300 robotot és funkcionális csomagot szállít az elektromos járművek következő generációjának gyártásához. Ezzel támogatja a svéd autógyártót ambiciózus fenntarthatósági céljainak elérésében.
• Az ABB több mint 1300 robotot, köztük funkcionális csomagokat szállít a Volvo Carsnak az elektromos járművek következő generációjához
• Az ABB új, energiahatékony nagyméretű robotjai és OmniCoreTM vezérlőcsaládja segít a Volvo Carsnak, hogy akár 20 százalékos energiamegtakarítást érjen el, és teljesítse ambiciózus fenntarthatósági céljait
• A telepítés és üzembe helyezés 2024-ben kezdődik a Volvo Cars svédországi Torslandában, illetve a kínai Daqingban található üzemeiben
„Az autóipar történelmi léptékű átalakulása, amelyet az elektromos járművek iránti növekvő fogyasztói kereslet és a fenntarthatóbb működés iránti igény hajt, új lehetőségeket és kihívásokat is teremt a globális gyártók számára” – mondta Marc Segura, az ABB Robotika vezetője. „Partnerünk, a Volvo Cars legújabb kötelezettségvállalása jól mutatja, hogy közös célunk a fenntarthatóbb gyártás megvalósítása. Új, energiatakarékos, nagyméretű robotcsaládunk, valamint az OmniCore vezérlőink segítségével akár 20 százalékos energiamegtakarítás is elérhető a világszerte működő telephelyeken."
Ez a megállapodás különböző gyártási feladatokat lefedő funkcionális csomagokat tartalmaz, a ponthegesztéstől, a szegecseléstől és adagolástól kezdve a folyatófúrásig és az ultrahangos hegesztési ellenőrzésig. Mindegyik csomag használatra kész, az ügyfél által kipróbált hardver, szoftver és szolgáltatások kombinációja, és a Volvo Cars svédországi Torslandában, valamint a kínai Daqingban található létesítményeiben telepítik őket. A hardver- és működési csomagok mellett az ABB legújabb OmniCore robotvezérlői is hozzájárulnak ahhoz, hogy a létesítményekben akár 20 százalékos energiamegtakarítás legyen elérhető a rendkívül hatékony teljesítményelektronikának és a roboton belüli rekuperációs fékezésnek köszönhetően.
Az ABB a RobotStudio tervező és programozó szoftverplatform segítségével garantálja a zökkenőmentes termelést a robotok telepítésekor, melynek köszönhetően a telepítés előtt lehetőség van a robotok megjelenítésére és optimalizálására is. A szükséges automatizálási rendszerek virtuális térben történő fejlesztésével és validálásával a Volvo Cars és az ABB olyan megoldásokat hoz létre, amelyeket csak egyszer kell megtervezni, de többször lehet alkalmazni.
A Volvo Cars és az ABB együttműködésében hosszú múltra tekintenek vissza azok a közös fejlesztések, amelyek célja, hogy hatékonyabbá tegyék az autógyártást, és folyamatosan fejlesszék az autóiparban alkalmazott ipari robotok képességeit. A legújabb projekt keretében a két vállalat a következő néhány évben tovább folytatja a közös munkát, és az első telepítések várhatóan 2024 elején kezdődnek meg. Ez a legújabb az ABB azon megoldásainak sorában, amelyek célja, hogy segítsék a globális autóipart a nagyra törő fenntarthatósági célok elérésében és az elektromos járműgyártásra való átállásban.
Kapcsolódó cikkek
- Karácsonyi sütit készít a GoFa, az ABB együttműködő robotja
- Magyar fejlesztésű robotok hódíthatnak Európában
- Az AGV és az AMR egyre összetettebbé válik
- A robotok pontos és alkalmazkodóképes elektronikai gyártást biztosítanak
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek
- Az ABB robotjai is beszállnak a COVID ellen folytatott küzdelembe
- Az ABB ipari robotja segíti a Pécsi Tudományegyetem kutatási projektjeit
- Kis méretű, de nagy teherbírású ABB robot
- Átalakulóban az autóipar
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.