Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat együttműködési megállapodást kötött régi partnerével, az Alstommal, amelynek célja fenntartható megoldások kifejlesztése és szállítása a közlekedési szektorban érdekelt ügyfelek számára.
A Schneider Electric vezető szerepet játszik a közlekedési ágazat szén-dioxid-mentesítésében, az Alstom pedig az intelligens és fenntartható mobilitási megoldások területén számít globális szinten meghatározónak. A két cég együttműködése új szintre lépett azzal, hogy a Schneider Electric az InnoTrans 2024-en aláírta az Alstom Alliance Partnership Program chartáját.
A megállapodás értelmében a két cég szorosan együttműködik majd a közlekedési szektor környezeti hatásainak csökkentése érdekében. Ennek keretében támogatják innovatív, alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású technológiák, például az SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezések bevezetését. A két vállalat elősegíti a körforgásos gazdaság megvalósulását, emellett törekednek az általuk használt és fejlesztett berendezések környezeti hatásainak korlátozására azok teljes életciklusa alatt.
A két vállalat fellép az energiahatékonyság növelése érdekében az energiafelhasználást optimalizáló fejlett technológiák, szoftverek és termékek bevezetésével. Az Alstom fenntarthatósági céljainak elérése érdekében közösen intézkednek a vállalat Scope 1, 2 és 3 kibocsátásainak csökkentése érdekében.
Az együttműködés kiterjed a digitalizáció hangsúlyozására is a jövő közlekedésével kapcsolatban. A szoftverek és a digitális szolgáltatások alkalmasak arra, hogy az egész közlekedési szektorban azonosítsák segítségükkel azokat a területeket, ahol beavatkozásra van szükség. Így például a hálózatra kapcsolt eszközök, mint a fejlett érzékelők, adatokat gyűjthetnek a megelőző karbantartás és a biztonságosabb, távoli üzemeltetés érdekében.
Hosszú múltra visszatekintő fenntartható együttműködés
A Schneider Electric 2023-ban támogatta az Alstomot egy új villamosenergia-vásárlási szerződés (PPA) megkötésében, amely a spanyolországi Andalúziában megvalósuló napenergia-fejlesztésre összpontosít. A projekt során kihasználták a Schneider Electric szakértelmét és a stratégiai adásvételi megállapodások és tárgyalások terén szerzett meghatározó szerepét. A 160 GWh/éves napenergia-piaci PPA az Alstom európai villamosenergia-fogyasztásának mintegy 80 százalékát fedezi.
Kapcsolódó cikkek
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
- A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum
- A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Új vezető a Schneider Electric európai Secure Power csapatában
- A legjobbak között a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.