Távközlés - egy hónap (többnyire rossz) hírei
Május 22-én a brit Kingston Communications távközlési vállalat közölte, hogy a hálózatbővítés miatt tavaly adózás előtti veszteséget szenvedett.
Május 18-án a nagyságra második japán telefonvállalat, a KDDI közölte, hogy a mostani, jövő márciusig tartó pénzügyi évében 3 billió jen bevételre számít, és adózás előtti profitja 84,7 százalékkal, 110 milliárd jenre fog nőni.
Május 17-én a brit Marconi távközlési berendezésgyártó közölte, hogy az év végéig nem várja a piac javulását, de biztosította részvényeseit, hogy az idén növeli profitját.
Május 17-én a legnagyobb japán távközlési szolgáltató, az NTT jelezte, hogy a következő pénzügyi évben a nettó profitja várhatóan 72 százalékkal csökken, elsősorban a vezetékes ágazat visszaesése miatt.
Május 16-án az amerikai távolsági szolgáltató Sprint közölte, hogy rossz kinnlevőségei miatt a profit csökken a második negyedévben és egész évben, jóllehet bevételei nem változnak.
Május 16-án a spanyol Telefónica jelentette, hogy a mobilrészleg és a hazai vezetékes szolgáltatás jó teljesítménye miatt az első negyedévben 25 százalékkal nőtt a tiszta haszon.
Május 16-án a brit Cable and Wireless az amerikai üzlete megtérülésének gyors csökkenését jelentette. Pénzügyi éve első negyedéről a második negyedévre 48 százalékról 18 százalékra csökkent az amerikai üzletág haszonrése.
Május 10-én az európai Colt Telecom adatszolgáltató 58 százalékos forgalomnövekedést jelentett az első negyedévről, és mindjárt azt is közölte, hogy egy éven belül 850 millió dollár új tőkét akar bevonni.
Május 10-én a svéd Telia távközlési vállalat közölte, hogy az idén várhatóan nem növekszik az értékesítés két számjegyű százalékos arányban, amint korábban tervezték. Egyszersmind feladták a próbálkozást a kábeltévérészleg eladására.
Május 10-én jelentette a British Telecom, hogy tizenhét éve kezdődött privatizácója óta először volt negyedévi vesztesége a mostani első negyedévben, a mobilüzlet költségei miatt.
Május 10-én a német Mobilcom közölte, hogy az első negyedévben 68,4 millió eurós működési veszteség érte, a tavalyi utolsó negyedévi 115,3 milliós veszteség után. A veszteséget belső átszervezéssel csökkentették.
Május 9-én adta közre a spanyol Telefónica Moviles, hogy első negyedévi adózás előtti nyeresége 14 százalékkal nőtt a tavalyi első negyedévihez képest, és 277,8 millió euró lett. Ez az elemzői előrejelzések alsó határa volt.
Május 9-én a norvég Telenor adózás előtti profitja 18 százalékos növekedését jelentette az első negyedévről, de ez főleg a német Viag Interkomban birtokolt részesedés eladásának, a kapott 1,18 milliárd dollár vételárnak volt köszönhető.
Május 9-én a japán NTT DoCoMo mobilszolgáltató jó eredményeket közölt a márciussal zárult pénzügyi évről, de előre jelezte, hogy a mobilinternet-szolgáltatás piaca hamarosan telítetté válik.
Május 3-án a TeleDanmark távközlési vállalat visszaeső működési és nettó profitot jelentett az első negyedévről, főleg a svájci és a németországi terjeszkedés költségei miatt.
Május 3-án a France Télécom közölte, hogy első negyedévi bevétele 37 százalékkal nőtt a tavalyi első negyedévihez képest, főleg Franciaországon kívüli piacai és a mobilszolgáltatás jó teljesítménye miatt.
Május 1-jén az amerikai országos száloptikahálózat-szolgáltató Williams Communications közölte, hogy első negyedévi vesztesége nagyobb volt, mint a tavalyi első negyedévi, ennek ellenére éves előrejelzésén nem változtatott.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilszolgáltatók szövetkeznek a Google ellen
- ADSL internetet kínál a briteknek a Vodafone
- Ericsson – Telenor: Megállapodás mikrohullámú átvitelre
- BT - KDDI közös vállalat
- Nagyszabású elbocsátások brit távközlési szolgáltatóknál
- Felvásárolják a Vodafone-t?
- BT Vision: következő generációs TV szolgáltatás
- A fejlett, de lassuló piac már nem kihívás a Vodafone-nak
- Nehéz év vár a távközlési szolgáltatókra világszerte
- A France Télélecom forgalmi figyelmeztetése megrázta a piacokat