Híres magyarok, magyar hírességek
"Már itt vannak köztünk... és magyaroknak hívják őket" - így válaszolt a Nobel-díjas Enrico Fermi arra a kérdésre, hogy szerinte léteznek-e földön kívüliek. Ha Fermi állítása kissé túlzás is, azért megtisztelő, ha egy nemzet fiait egy ilyen neves tudós is csodabogaraknak tartja. Valóban, bárki elkezdhet kutatni a memóriájában, előbb-utóbb eszébe jut egy-két világhírű magyar, kezdve mondjuk a Nobel-díjasokkal. Elsőként mindenkinek Szent-Györgyi Albert vagy Gábor Dénes ugrik be, akiről már az iskolában is tanultunk. Most azonban nézzük a többieket, akik ugyan nem részesültek ilyen nemzetközi elismerésben, de azért saját területükön nagyságnak számítanak, és ami még fontosabb, magyarok.
Teller Ede, Eötvös Loránd, Uri Geller, Puskás Öcsi, Szeles Mónika, George Cukor, Tony Curtis, Liszt Ferenc és Soros György neve (remélhetőleg most már Egerszegi Krisztináé is) mindennek ismerősen cseng, még a világ távolabbi részein is. Róluk köztudott, hogy hazánk fiai. Ami azonban minket is meglephet, az a következő néhány személy. Ki tudta, hogy Andy Grove-nak, az Intel elnökének - akit a Times magazin az év emberévé választott - eredeti neve Gróf András, és budapesti? Martina Hingisről sokan tudják, hogy a legfiatalabb világelső volt a tenisz történelmében, azt viszont már kevesebben, hogy az első teniszütőjét édesapjától kapta, egy bizonyos Hingis Károlytól. Aki még nem hökkent meg eléggé, annak kedvéért álljon itt még pár név a listából: Drew Barrymore és Goldie Hawn színésznő, Paul Newman színész, Calvin Klein a divatvilágból, Harry Houdini, minden idők legnagyobb mágusa és Alanis Morrisette énekesnő. A felsorolás korántsem teljes, mindenképp érdemes végigböngészni az oldalt, hogy mennyi nagy nevet adtak a magyarok a világnak.
Sajnos a büszkeség ízét kissé megkeseríti az a tudat, hogy hírességeink már mint más ország állampolgárai szereztek maguknak hírnevet. Remélhetőleg az itthoni lehetőségek is előbb-utóbb olyan szintre emelkednek, hogy a tehetségek magyar színben hozzák majd meg hazánknak a dicsőséget.
Kapcsolódó cikkek
- A XX. Század legbefolyásosabb magyarja
- Fejlesztette internetes portálját a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
- Kínaiul is elérhető az iGO fejlesztőjének, az NNG-nek a megújult honlapja
- Internetes együttműködés menti meg a vlv.hu vízilabda-szakportált
- Honlap segíti a visegrádi országok brit ösztöndíjasait
- Megújul a Vatikán honlapja
- Díjnyertes a Telekom virtuális fesztiválközpontja
- Buenos Aires városa honlapot indított Ferenc pápának
- Ismét pályázhatnak az Üzleti siker honlappal-díjra a vállalkozók
- Elindult a sportolanemzet.hu
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.