Verizon: Üdvözlet a 4G világban!
Minden a hálózatról szól: A Verzion új 4G LTE szélessávú hálózati fejlesztése volt a fő témája Ivan Seidenbergnek, és Lowell McAdamnak, a Verizon vezéreinek, a Las Vegas-i CES 2011 kiállítás csütörtöki nyitóelőadásán. Az egyre gyorsabb hálózatok szükségességét könnyű megérteni, ha belegondolunk, hogy a világ adatvagyona évente duplázódik, korunk műszaki fejlesztései (internet, tablet, egyre korszerűbb okos telefonok) pedig mind azt szolgálják, hogy ez az adatvagyon mozgásba lendüljön, bármit bárhonnan elérhessünk.
A szélessávú hálózat gyorsaságának jelentőségét hangsúlyozta Ivan Seinderberg a két új termék, a Droid Bionic dual-core processzoros okos telefon és a Xoomtablet bemutatásakor is. A Motorolával partnerként létrehozott, és a Google Android operációs rendszerével működő (később majd a Honeycomb rendszerre áttérő) eszközök fejlettebb és gyorsabb kapcsolódást tesznek lehetővé az egyre inkább „behálózott” világunkban.
Lowell McAdam beszélt a 4G hálózati fejlesztésekről, és arról a 2007-ben tett ígéretéről, hogy kiépítik a leggyorsabb, legfejlettebb hálózatot Amerikában. Ez az ígéret most valósággá vált. Egy hónappal ezelőtt a Verizon elindította a szélessávú LTE szolgáltatást a 38 legnagyobb piacon.
McAdam arról is beszélt, hogy a hálózat fejlesztésében meg kell oldani a 3D-s tartalmak, video játékok, holografikus játékok, magas minőségű videokonferenciák adatátvitelét is.
Mindezek a fejlesztések egy még jobban összekapcsolódó világhoz vezetnek.
„A hálózati fejlesztéseknek köszönhetően hamarosan irányíthatjuk energiafogyasztásunkat, biztonsági rendszerünket, készülékeinket, ellenőrizhetjük egészségi állapotunkat. Ezeket nevezem magas intelligenciájú hálózatoknak, és ezek a hálózatok a további ipari fejlődés mozgatórugói.”
A show-ban helyet kapott a Time Warner Cable cég vezérigazgatója, Jeffrey Bewkes is, aki elmondta, hogy a fogyasztók új igénye a „TV-t mindenhova”, mobil eszközök képernyőire éppúgy, mint az otthoniakra. A cél olyan infrastruktúra megvalósítása, hogy az egyelőre csak a TV képernyőn megvalósítható HD, illetve hamarosan 3D minőség a többi eszköz képernyőjén is elérhető legyen.
A Verizon új termékeiről, a 4G LTE hálózaton működő Motorola Droid Bionic telefonról és a Honeycomb rendszerű Xoom tabletről már a kiállítás előtt lehetett hallani. De a Verizon nem az újdonságokra, inkább a hálózatok jövőjére irányította rá a reflektorfényt. „A kapcsolatok mértéke ebben az új világban hihetetlen méreteket ölt majd” – mondta Seidenberg az esemény konklúziójaként.
Kapcsolódó cikkek
- Motorola Xoom: Esni fog?
- Robottánc
- CES-zárószámok: majdnem rekord
- Világító gabonapelyhes doboz
- A válság végét jelzi a CES elektronikai vásár sikere
- Otthon, otthon, okos otthon
- Negyedik generációs mobilhálózatra vált Amerika
- Új Acer noteszek új Intel processzorokkal a CES-en
- Nem mind arany, ami fénylik
- Forradalmi újdonság a CES-en: iPhone-nal vezérelt labda ;-)
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.