LibreOffice fejlesztésen dolgozhatnak a Novellnél gyakorlatot vállaló diákok
A Novell Magyarország, HuEdu programjának keretein belül, gyakorlati helyeket biztosít végzős informatikus-hallgatók számára. Az ELTE Informatikai Karáról érkező diákok például a LibreOffice irodai programcsomag fejlesztéséhez járulhatnak hozzá a hathetes időszak során. A gyakornokok munkája, az LGPLv3+/MPL szabad szoftveres licencek feltételei szerint, részévé válik a LibreOffice forráskódjának, ami kiváló tapasztalatszerzési lehetőséget biztosít, és kitűnő referenciának számít a későbbiek során.
A szakmai gyakorlat alatt a hallgatók olyan programozási feladatokat oldanak meg, amelyek elvégzése néhány hét alatt reálisan kivitelezhető, mint például a kódtisztítás, a refactoring vagy a hibajavítás. A Novell szakemberei napi szinten tartják a kapcsolatot a gyakornokokkal, és mindenben támogatják a hallgatókat, hogy zökkenőmentes legyen a munkájuk. A diákok által beküldött programrészleteket minden esetben az adott terület szakértője vizsgálja meg, és hasznos észrevételekkel segíti a tapasztalatszerzést.
A nyáron elindult programban elsőként négy hallgató vett részt. A lehetőségről az egyetem – erre a célra létrehozott – üzenőfaláról, oktatóiktól, illetve egymástól értesültek a diákok. A jelentkezés feltétele egyelőre csupán az angol nyelvtudás és a szakmai gyakorlati kiírásoknak való megfelelés, de a jelentkezők számának növekedésével a Novell beugró feladat teljesítéséhez kötheti a részvételt.
A HUEDU programról
A HUEDU program keretein belül, a magyar állam és a Novell között megkötött licenc-megállapodás alapján a magyarországi általános-, és középiskolai, illetve felsőoktatási képzést nyújtó intézmények költségek nélkül, jogtisztán vehetik igénybe a Novell szoftver termékportfólió számos elemét, akár az intézmény saját hálózatában, akár az oktatásban történő felhasználásra. A programhoz csatlakozó intézmények kiszolgáló és kliens oldalon egyaránt bevezethetik a termékek legfrissebb verzióit, vagy felhasználhatják az igényelt licenceket a jelenleg használt termékek legalizálására, követésére, frissítésére. A Novell emellett szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít a felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára, illetve diplomamunka elkészítéséhez is támogatást biztosít.
Kapcsolódó cikkek
- Portál indult az olvasás népszerűsítésére
- Ingyenes képzés IT üzemeltetőknek – újra itt az Open Academy
- Ingyenes Windows Server-szakkönyv a Microsofttól
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- Út a jövőbe - a fenntartható fejlődés oktatását segítő weboldal indult
- Háromdimenziós oktatási szoftverrel jelentkezik a Nemzeti Tankönyvkiadó
- Ingyen olasz szabadegyetem az interneten
- Kevés informatikust képeznek a felsőoktatási intézmények
- Ingyenes online képzést indít IT szakembereknek a Microsoft
- Informatikai és műszaki egyetemisták kiválasztása a közigazgatásba
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.