Firefox Mobile fejlesztői pályázatot hirdet a Telenor
Az okostelefon piac legnépszerűbb platformjai, az Android, a Windows Phone, az iOS és a BlackBerry több százezer letölthető alkalmazást kínálnak felhasználóik számára, melyek sokfélesége meghatározó lehet egy mobilplatform népszerűségében. A Telenor a piacon új szereplőként megjelenő Firefox Mobil népszerűsítéséért applikáció-fejlesztői pályázatot hirdet.
2013 tavaszára közel 900.000 mobilapplikáció érhető el mind Google Play (Android) mind az AppStore kínálatában – két évvel korábban a Google Play még százezer alkalmazással volt lemaradva elérhető applikációk tekintetében. A platformra elérhető alkalmazások számában ugyan „csak” a harmadik helyen áll, így is közel 250.000 hasznos kiegészítő közül választhatnak a BlackBerry felhasználói. A platform alkalmazásboltja nagyon gyors növekedést mutatott, hiszen két éve még mindössze 20.000 app volt elérhető a BlackBerry World virtuális áruházban. A Microsoft mobilplatformja, a Windows Phone stabilan növekvő, jelenleg közel 150.000 ezer applikációt kínáló virtuális piacterével a negyedik szereplő. A mobilplatformokhoz köthető alkalmazásboltokban az ismert adatok alapján, világszinten eddig megközelítőleg 10 milliárd dollárt költöttek el az okostelefon-felhasználók.
Ebbe, a nehézsúlyú versenyzőkkel teli ringbe lép most be a Mozilla és a Firefox mobilplatform. Az új, web alapú operációs rendszer eddig nem látott lehetőségeket kínál mind a fejlesztők, mind a felhasználók számára. Az egyszerű kezelhetőség és fejlesztő-barát környezet mellett a Firefox rendszerének alacsony hardware-igénye (alacsony rendszererőforrás-igénye) lehetővé teszi, hogy kedvezőbb árfekvésű készülékeken is magas szintű felhasználói élményben részesüljenek az okostelefon-használók.
A Telenor most Firefox Mobile applikáció-fejlesztő pályázatot hirdet. Lelkes amatőr és profi fejlesztők 5 témában pályázhatnak munkáikkal: Közösségi, Játék, Média, Utazás/Közlekedés és Egyéb kategóriákban. A kategória-győztes munkák alkotóinak jutalma 250 000 Ft, valamint az 5 fős zsűri által legjobbnak ítélt alkalmazások a Firefox Marketplace Telenor válogatásában kapnak helyet. A pályázaton indított alkalmazásokat szakértő zsűri bírálja el: Lippai Gergő és Szalai Kálmán (Magyar Mozilla Közösség), Bodnár Csaba (Mobilaréna), Dojcsák Dániel (hwsw) és Majer Bálint (Telenor).
Nevezési határidő: 2013. július 23. 24:00. Pályázni e-mail-en keresztül lehetséges: a pályázat kiírója a socialmedia@telenor.hu címre várja a pályázók nevét, elérhetőségeit (mobilszám, e-mail), a pályázaton indított applikáció rövid leírását (max 500 karakterben) és a pályázaton indított applikáció Firefox Marketplace linkjét.
„A Telenornál a nyílt innovációban hiszünk. A Telenor Appfejlesztői Partnerprogramban számos alkalmazásfejlesztő céggel állunk kapcsolatban, szükség esetén szakmai támogatást nyújtunk számukra. Okostelefon Akadémia rendezvényeinken a végfelhasználókkal is összehozzuk a fejlesztőket, így a közvetlen visszajelzések révén nyílt platformot biztosítunk az iparág fejlődéséhez. Olyan sikeres alkalmazások mint a Deezer is néhány fejlesztő munkájaként indult, mára pedig a világ egyik legsikeresebb legális zenei stream alkalmazásává nőtte ki magát, ez példaértékű.” – mondta el Takács Zoltán, a Telenor Digitális szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese.
A Telenor elkötelezett a Firefox mobilplatform bevezetése és népszerűsítése mellett. Célja hogy a hazai fejlesztői közösség és új applikációk fejlesztésének támogatásával magas színvonalú, helyi tartalmak létrehozását segítse elő, amivel a nagyközönség számára is vonzóbbá tehető az új okostelefon-világ.
A Firefox mobilapplikáció pályázat pontos részletei a http://telenor.hu/FFOS-
Kapcsolódó cikkek
- Alkalmazásvásárlás mobilegyenlegre, elsőként a Telenornál
- Telenor: az eladott telefonok kétharmada már okostelefon
- A Mozilla fejlesztői hétvégén főszerepben a Firefox OS mobilplatform
- Számítógépre pályázhatnak a rászoruló gyerekek
- Újabb közbeszerzési felhívást tett közzé a NISZ a GSM-R projekthez
- Telenor Közösségi Média Információs Rendszer: próbaüzem az árvíz alatt
- Megkezdődött a netes gyermekbarát tartalmak közötti verseny
- NISZ: Megjelent a GSM-R projekt megvalósítását célző második pályázat
- Stratégiai együttműködést kötött a Magyar Vöröskereszt és a Telenor
- Ötletversenyt hirdet az SAP
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.