A jövő autói egymással kommunikálhatnak
Az amerikai kormány megoldása csökkentené a balesetek számát
Az Egyesült Államok kormánya olyan technológiát építene a jövőben az autókba, amellyel a járművek egymással képesek lennének kommunikálni, így elkerülhetőek lennének a balesetek.
Az USA kormányA vizsgálja annak lehetőségét, hogyan valósulhatna meg az autók közötti kommunikáció az utakon. A jelenlegi közlekedési miniszter, Anthony Foxx az USA Todaynek elmondta, hogy egy új megoldással szeretnék csökkenteni az autóbalesetek és a sérülések számát.
Az autókban egy jeladó berendezés, úgynevezett transzponder lenne elhelyezve, amely olyan információkat küldene az adott járműről, mint a helyzet, sebesség. Ezek egy perc alatt 10-szer frissülnének minden irányban. Ezáltal minden úton lévő autó azonos információkat kapna a másik autókról.
A rendszerbe egy automatikus fék is beépíthető, amellyel elkerülhető egy esetleges ütközés. Az amerikai Közlekedési Minisztérium munkatársai szerint akár a balesetek 80%-a is megelőzhető lenne egy ilyen megoldással.
Ez a technológia már az autókba lenne építve, ehhez a tulajdonosoknak azonban új kocsit kellene vásárolniuk. Ez nagyjából 100-200 dollárral növeli meg a jármű vételárát. Egyelőre nem lehet arról tudni, hogy régebbi modellekbe utólag beépíthető lesz-e. Az Obama-kormány még ebben a hónapban jelentést ad ki ez ügyben, amely részletezi megállapításaikat.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- A MÁV fejleszti utastájékoztató rendszereit
- Egy szerkezet, amely jelzi a drónok érkezését
- A cukorral töltött akkumulátoroké a jövő?
- Közös navigációs megoldást fejlesztett a BMW és az SAP
- Papírmentes fuvarozás a NetLockkal
- 3D szerkesztési eszközzel bővül a Photoshop
- Rekordot döntött a CES
- CES: Hogyan közvetítene az autóipar újdonságairól a Snapchat?
- Chatelhetünk LG háztartási készülékeinkkel
- A Huawei SingleSDB átlépte a 3 milliárdos ügyfélszámot
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.