Nagyot erősödött a hazai it-piac
A legnagyobb növekedést produkálta – és 683 milliárd forintot ért el – a régióban tavaly a hazaiit-piac, és az idén is további 2,6 százalékos bővülést prognosztizál az IDC piackutató cég ezen a területen. A vállalatok informatikai költéseiben a mobiltechnológia és a felhő alapú megoldások játszanak majd meghatározó szerepet - írja a vg.hu.
Tavaly a hardverek eladásából származott az informatikai piac bevételének 54,3 százaléka. A szegmens fejlődésében egyébként meghatározó szerepet játszott az eszközértékesítés, amely az IDC értékelése szerint két fő tényezőre vezethető vissza. „Egyrészt nagyon megnőtt a kereslet a táblagépek, okostelefonok iránt, másrészt jelentős kormányzati beszerzések valósultak meg, amelyek keretében sok ezer eszközt vásároltak” – számolt be a múlt évi eredmények hátteréről Komáromi Zoltán. A második legnagyobb szeletet a szolgáltatások hasították ki az informatikai piacból, a terület részesedése meghaladta a 25 százalékot, míg a szoftverek valamivel több mint egyötödét adták az it-költéseknek Magyarországon.
Ebben az évben a hazai vállalati szektor informatikai prioritásaiban kiemelt szerep jut a mobileszközök és megoldások beszerzésének, illetve a felhő alapú megoldásoknak. Ez utóbbi területre a múlt évben 5,1 milliárd forintot költöttek Magyarországon, ami 40 százalékos fejlődést jelentett 2012-höz képest. Az IDC várakozásai szerint ez a dinamikus növekedés az idén is megmarad a piacon.
forrás: Világgazdaság
Kapcsolódó cikkek
- Katasztrófaelhárítás számokban
- Fordított áfát javasol az IT-szektorban a Microsoft Magyarország ügyvezetője
- Gartner: az idén tovább nő az informatikai világpiaci forgalom
- Kedvez az informatikának az új kínai növekedési program
- Mindent egy helyen a vállalati informatikáról
- Dell: növekedést vár az idén az it-vezetők többsége
- A személyiszámítógép-eladások növekvő hányada táblagép
- Gartner: a vártnál jobban nőnek az it-kiadások az idén
- 2011 már a növekedés éve lehet az IKT szektorban
- Tudatosabban költenek a cégek informatikára
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.