Áttörés az egyfázisú szünetmentes megoldások piacán
A Schneider Electric bemutatta új, 5-10kVA-es Smart-UPS On-Line szünetmentes áramforrás családját. A 6-10kVA berendezések a vállalat első olyan egyfázisú UPS modelljei, amelyek teljesítménytényezője 1, így akár 20%-kal több valós teljesítményre képesek a piacon elérhető többi UPS-nél.
A megemelkedett energiaárak folyamatos kihívások elé állítják az informatikai és létesítményüzemeltetési szakembereket, akik a hatékonyság növelésének érdekében a veszteségek csökkentésére és a terhelési igényhez méretezett infrastruktúra alkalmazására törekednek. Az új Smart-UPS On-Line termékcsalád 1-es teljesítménytényezőjének köszönhetően jelentős hűtési és energiaköltségek takaríthatók meg, továbbá az energiaellátás védelmi specifikációi is egyszerűsödnek. A tápegységek megnövelt, akár 97%-os valós hatékonyságot kínálnak az aktív teljesítménytényező korrekcióval rendelkező kapcsolóüzemű tápegységek számára, mint amilyenek ma a legtöbb szerver és hálózati berendezésekben találhatók.
„A piaci trendek is jól mutatják, hogy a szünetmentes tápegységek alkalmazása továbbra is népszerű a felhasználók körében. Szakértői becslések szerint a globális UPS piac három éven belül várhatóan eléri majd a 2,67 milliárd dollárt, és világszinten továbbra is Észak-Amerika és Európa lesz a két legmeghatározóbb UPS piac” – mondta Nagy-Huszár Imre, a Schneider Electric IT üzletágának magyarországi vezetője.
A Smart-UPS On-Line készülékcsalád rugalmas kialakításának köszönhetően mind rackszekrénybe építve, mind szabadon álló kivitelben telepíthető, ami mindenféle környezetben leegyszerűsíti az UPS telepítését, üzemeltetését és szervizelését. A beépített hálózatmenedzsment kártya lehetővé teszi a további tartozékokkal vagy kommunikációs opciókkal való felszerelést.
A kettős konverziós, on-line topológiájú APC Smart-UPS On-Line áramforrások ideális megoldást jelentenek számos alkalmazási területen, a hálózati és szerverhelyiségektől a fiókirodákon át az akár ipari biztonsági áramellátást kívánó környezetekig. Ebben a magas rendelkezésre állású konstrukcióban az inverter folyamatosan szabályozza a kimeneti energiaellátást, így olyan terhelések védelmére is alkalmazható, amelyek a kisebb feszültségeséseket vagy megszakadásokat, frekvenciaingadozásokat nem tolerálják úgy, mint a kapcsolóüzemű tápegységek (ilyen területek például a folyamatszabályozás és az ipari vezérlések védelme).
Azonban, mivel a legtöbb számítógép és hálózati berendezés számára nem okoznak fennakadást a kisebb feszültségkiesések (>20ms), a Smart-UPS On-Line működtethető magas hatásfokú „zöld” üzemmódban is. Ilyenkor normál állapotban a kettős konverziós üzem helyett bypass ágon üzemel az UPS, ez teszi lehetővé az akár 97%-os hatásfokot. Ezáltal nemcsak a felhasznált energiát és annak költségét csökkenti a tápegység, de a kisebb hőveszteségnek köszönhetően a hűtési igénye is kisebb. A kisebb hőmennyiség pedig javítja az olyan kulcsfontosságú komponensek élettartamát, mint például az akkumulátorok.
A színes, háttérvilágítással ellátott grafikus LCD kijelző valós időben mutatja meg az UPS állapotadatait. A kijelző megjeleníti továbbá a szünetmentes áramforrás diagnosztikai adatait és a napló információkat, amelyek beazonosíthatóvá teszik az olyan energiaellátási problémákat, amelyek később akár leálláshoz is vezethetnek. A magasabb energiahatékonyság és az energiafelügyelet fejlesztése érdekében az egységek beépített energiamérővel is rendelkeznek.
Az új modellek gyors töltési ideje szintén magasabb rendelkezésre állást biztosít olyan környezetben, ahol az energiaellátási problémák miatt rövid idő alatt többször lehet számítani áramkimaradásra vagy feszültségingadozásra. Ráadásul az új UPS-ek nemcsak töltött akkumulátorral képesek újraindulni, ezért a közületi áramellátás visszatérését követően azonnal helyreállhat a kritikus berendezések energiaellátása.
Az új Smart-UPS On-Line család intelligens akkumulátor menedzsment megoldása az aktuális állapotnak megfelelően előrejelzi a csereigény várható időpontját, így a felhasználók minden egyes akkumulátor (beleértve a külső akkumulátor csomagokban lévőket is) státuszát ellenőrizhetik. Ez javítja az akkumulátorok élettartamát, és idejében figyelmeztet arra, ha egy akkumulátor cserére szorul. Probléma esetén a felhasználói felületen keresztül azonosítható a hibás elem, és a berendezés jelzi, ha más akkumulátorokat is ajánlatos kicserélni. Az akkumulátorok üzem közben, a normál működés megszakítása nélkül cserélhetőek.
Kép: apc.com
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi akció a Gamover Zeus kiberbűnözői hálózat gyengítésére
- Véget ért a MobilTárca tesztelése
- Stabil az elektronikus anyakönyvi nyilvántartás
- Gazdaságos, flash-alapú tömbökkel bővíti storage kínálatát a Dell
- Mobilalkalmazás segít eligazodni fogyasztóvédelmi kérdésekben külföldön
- A SUSE megoldásai elérhetők a SAP HANA platformon
- A Tatra banka is használja a hangalapú biometrikus technológiát
- Ma indul az egységes mobilparkolás
- BlackBerry Blend – ahol a platformok találkoznak [Videó]
- Lebegő igazolványkép az okmányhamisítók ellen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.