Az első magyar lokális közösségi oldal – Miutcánk.hu
Megérkezett az első magyar lokális közösségi oldal. A Miutcánk.hu névre keresztelt megoldás új utat nyithat a magyar oldalaknak, mely fogalom úgy tűnt, az iWiW bezárásával érvényét veszti.
Új lokális közösségi oldal indult Miutcánk.hu néven. Az oldal célja, hogy felpezsdítse a magyar online közösségi oldalak állóvizét, amelynek – lássuk be – az iWiW vége csak az utolsó csepp volt a pohárban.
Ahogy a névből is kitűnik, nem egy szokványos közösségi site-tal van dolgunk. A két egyszerű ötltre épülő megoldás révén az emberek a környezetükben élőkkel összehangolhatják életüket, és különféle programokat is szervezhetnek. A fejlesztőknek vannak konkrét elképzeléseik is, de majd élesben kiderül, mennyire lesz sikeres és hosszú távon életképes az ötlet.
A vízió
„Itt az ideje újraértelmezni a szomszéd és a környék fogalmát” – áll a közleményükben. A fejlesztők elképzelése szerint az oldallal az emberek majd megspórolhatják költségeiket azáltal, hogy olyan emberekkel vannak kapcsolatan, akik közel élnek hozzájuk. Közös munkabejárás, grill pareti, zársadalmi felelősségvállalás – ezek mind arra szolgálnak, hogy feldobják a környékbeli életet és pénzt, időt takarítsanak meg az emberek.
Hol tartanak a munkálatok?
Az oldal egyelőre még nem széles körben elérhető: kilenc budapesti tesztkörnyéken működik. Azonban már ez idő alatt is kimutatható változás a felhasználók körében. Sokan például kölocsönadják drága, ugyanakkor ritkán használt szerszámaikat; illetve összefogással segítenek rászorulókon, vagy csupán együtt sportolnak az emberek.
Izolál, mégis összeköt?
Sokszor éri az a vád a világhálót, és főleg a közösségi oldalakat, hogy egyre jobban elszeparálja az embereket a valóságtól. A Miutcánk.hu viszont éppen olyan hidat szeretne képezni a valós és a virtuális világ között, mellyel az emberek ismét felfedezhetik egymás társaságát, és rálelhetnek a valós értékekre és kapcsolatokra.
A nyerő ötlet
A Lenovo Motivátor Nagydíj győztes csapata fejlesztette a jelenleg béta fázisban lévő oldalt, mely teljesen ingyen használható, csupán regisztrálni kell e-mail címmel vagy Facebook profillal. Egyelőre még csak azok vehetik igénybe, akik a tesztkörnyéken élnek, azonban a többiek is gond nélkül használhatják, ha meghívnak 30 másik embert.
Az oldal egyik hosszútávú célja, hogy kiemelt önkéntes társadalmi programok mögé álljon, és buzdítsa a felhasználókat a részvételre. A fejlesztők nyitottan várják a visszajelzéseket és készek arra, hogy a közösség és közönség igényei szerint alakítsák, fejlesszék tovább az oldalt.
Kapcsolódó cikkek
- Leginkább ismerősökkel tartunk kapcsolatot a közösségi oldalakon
- Sikerült megfélemlítenie a közösségi oldalak használóit Kínának
- A Facebook helyett saját aktív közösség kiépítését javasolja a cégeknek egy szakértő
- Újabb közösségi oldalakat és programokat blokkolnak Kínában
- A Twitter mint a párkapcsolat megrontója
- Magyarázkodik a Facebook
- Éjfélkor vége az iWiW-nek
- Ferenc pápa posztjai tarolnak a Twitteren
- Idegesítenek a Facebook alkalmazásmeghívók? Van megoldás!
- Irak blokkolja a közösségi oldalakat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.