Öt nyomós érv a privát felhő használata mellett
Rugalmasságának és méretezhetőségének köszönhetően a privát felhő képes megfelelni a folyamatosan növekvő és változó igényeknek. A SUSE öt olyan felhasználási területet mutat be, ahol rendkívül hatékonyan, gyors megtérülés mellett használhatók ki a privát felhő előnyei.
„Ha valaki megkérdezi tőlem, mi a felhőalapú számítástechnika, megpróbálok nem leragadni a definícióknál. Annyit mondok erre, hogy egyszerűen fogalmazva a felhőalapú számítástechnika egy jobb módszer a cégek működtetésére.” - Marc Benioff, a Salesforce.com alapítója.
Fejlesztés és tesztelés
A fejlesztők és minőségbiztosítási tesztelő mérnökök tipikus és tapasztalt privátfelhő-felhasználóknak számítanak. Fejlesztéseknél folyamatos szükség van erőforrásokra, illetve ezek dinamikus konfigurálására. A minőségbiztosítási folyamatok pedig sok szerver együttes elérését igénylik a teszteléshez és a terhelés méréséhez, de csak időszakosan. Azzal, hogy a privát felhő megosztott erőforráshalmazt kínál igény szerint, a fejlesztés és a minőségbiztosítás számára is lehetővé teszi az erőforrások kiosztását, amikor azokra szükség van, és ezek a munka befejeztével egyszerűen vissza is vonhatók. A hatékonyabb fejlesztési környezetnek köszönhetően gyorsabbá válik a fejlesztés és ezáltal az új alkalmazások bevezetése is.
Új üzleti vállalkozások
Az új cégek kiépítése komoly kihívásokkal és költségekkel jár. A változó piaci folyamatok kiaknázásához többnyire kísérletezésekre és gyors reagálásra van szükség, ami statikus adatközponti környezetben nehézségekbe ütközik. A privát felhő azonban azonnal elérhető erőforrásokat kínál, amelyet gyorsan üzembe lehet helyezni például egy új online bolt támogatására vagy egy webes kampány, esetleg egy új termék piaci tesztelésére. Ugyanakkor, ha a projekt sikertelen vagy változtatást igényel, az IT-erőforrások ugyanilyen gyorsan áthelyezhetők. Ha privát felhőt használnak az új üzleti lehetőségek feltárására, az gyorsabb tesztelést tesz lehetővé, miközben csökkenti a szükséges befektetést és az esetleges veszteségeket a start-up időszakban.
Csúcsterhelések
Minden szervezetnél előfordulhat, hogy egy adott időszakban váratlanul nagyobb számítási kapacitásra van szükség. Például hirtelen megnő a forgalom a weboldalon egy közelgő ünnep vagy egy sikeres hirdetési kampány miatt, esetleg egy negyedéves zárás előtt sokasodik meg a feladatok száma. Korábban erre csak úgy készülhettek fel a vállalatok, ha az átlagosan szükségesnél több erőforrást szereztek be, hogy céltartalékot képezzenek, ám ezek egy része a csúcsterhelési időszakon kívül kihasználatlan volt. Ezzel szemben, ha a vállalatok privátfelhő-megodásokat használnak a csúcsterhelések kezelésére, akkor zökkenőmentesen reagálhatnak az eseményekre, és a váratlan esetekre is tervezhetnek.
Adatfeldolgozás és kötegelt parancsok végrehajtása
Az adatfeldolgozó alkalmazások, köztük például a kockázati modellezések, a szimulációk, a big data elemzések általában szabványosított, rövid ideig futó, komoly számítási teljesítményt igénylő folyamatok. A szabványosítás miatt ezeket a programokat könnyű hozzáadni a privát felhők önkiszolgáló katalógusaihoz. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy igény szerint és gyorsan használatba vegyék az alkalmazásokat, valamint a szükséges erőforrásokat, illetve a feladatok befejeztével ugyanilyen gyorsan leállítsák azokat. Így nem kell dedikált erőforrásokat használni pluszban a rövid ideig futó alkalmazások miatt megnövekedett igények kiszolgálására, ami alacsonyabb költségeket eredményez.
Földrajzi terjeszkedés
Még a digitális korban is szükség van arra, hogy a vállalatok új területekre terjesszék ki tevékenységüket. Az ügyfelek jobb kiszolgálása érdekében például új leányvállalatot, üzletet, gyárat vagy elosztó központot kell nyitniuk. Ezek a létesítmények általában szabványosított IT-rendszerekkel és alkalmazásokkal működnek a helyszínen, amelyek bevezetése munkaigényes, és a fenntartásuk is folyamatos jelenlétet igényel. A privát felhő lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy központilag kezeljék azokat az általános erőforrásokat, amelyeket a helyi alkalmazottak használnak. Ennek eredményeképp az IT-részleg úgy indíthatja el a rendszereket az újonnan nyitott helyeken, hogy nem kell odaküldenie a szakembereit. Ezáltal csökkennek a költségek, és a vállalat könnyebben tud megfelelni az ügyfelek igényeinek, növelve a bevételt.
Kapcsolódó cikkek
- Csalók detektálása felhőből
- Új Dell-megoldások a felhőalapú, virtuális és VDI-rendszerek bevezetéséhez
- Megkönnyíti a privát felhő létrehozását a Fujitsu új platformja
- Új közösségi szolgáltatások az Oracle felhőben
- Frissítések az Oracle Sales Cloud megoldásához
- Katasztrófa utáni helyreállítás a felhőből
- Az Oracle kibővíti a világ legátfogóbb vállalati felhőportfólióját
- Barracuda: kiterjesztett biztonság az Azure platformhoz
- Tévhitek miatt terjednek lassan a vállalati felhőszolgáltatások Magyarországon
- A budapesti LLP segíti az amerikai szoftveróriás, a BlackLine régiós terjeszkedését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.